Rajakaamera antenni paigaldamine kõrgele?

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
CaveMan
Postitusi: 41
Liitunud: T Nov 19, 2013 5:04 pm

Rajakaamera antenni paigaldamine kõrgele?

Postitus Postitas CaveMan »

Meil piirkonnas on viimase aastaga mobiililevi, nii Elisa kui EMT, läinud nii kehvaks, et rajakaamerad ei suuda enam pilte teele läkitada. Levi selline piiripealne, et vahel saadab ja vahel mitte. Olen ka aru saanud, et erinevat tüüpi kaamerad tahavad mõned saatmiseks väga head levi ning on õnnestunud saatma panna ainult siis, kui levi põhjas on, ehk kuskil asulas.

Tundub, et lisavarustusena müüdav pikk antenn palju kaasa ei aita. Küsimus selline, et kas antenni kõrgustesse viimine võiks oluliselt levi parandada? Kui kõrgele siis peaks viima? Kas üle puude latvade, et oleks mobiilimastiga otsenähtavus? Olete proovinud või kudagi teistmoodi lahendanud?
otse
Postitusi: 40
Liitunud: N Jaan 27, 2011 4:41 pm

Re: Rajakaamera antenni paigaldamine kõrgele?

Postitus Postitas otse »

Mul üks kaamera samuti kehva leviga kohas, varemalt ei olnud probleeme, ka nagu levi oleks selles kohas lihtsalt kehvemaks läinud.Jändasin isasugu antennide ja pikendustega, õiget asja ikka ei saanud.
Lõpuks lahendas levi probleemi see antenn https://pood.elisa.ee/webshop/private/d ... -SMAM-LPDA
CaveMan
Postitusi: 41
Liitunud: T Nov 19, 2013 5:04 pm

Re: Rajakaamera antenni paigaldamine kõrgele?

Postitus Postitas CaveMan »

Päris hea mõte! Aga kas jätsid selle kaamera juurde maapinnal või viisid kusagile kõrgemale?

Ma vahepeal sain ka niipalju targemaks, et kaameral ja kaameral on vahe. Probleemsetes kohtades (levi umbes -120 dBm) ScoutGuard suudab saata aga mingi hiinakas (nime ei mäleta) mitte. See hiinakas ei suutunud isegi saata kohas kus oli -90 dBm, mis on tegelikult kõneside mõistes juba rahuldav levi. Hiinakas hakkas siis pilte saatma kui ma viisin ta asulasse, tugevasse levisse, kus oli -70 - -80 dBm ehk siis pulgad põhjas.
otse
Postitusi: 40
Liitunud: N Jaan 27, 2011 4:41 pm

Re: Rajakaamera antenni paigaldamine kõrgele?

Postitus Postitas otse »

Sellel Elisa suundantennil on 10 m kaablit kaasas.Ma tõmbasin toruklambritega 25 mm läbimõõduga 5 m alumiiniumist ümartoru puukulge kinni, ca 3m maapinnast.Antenn on seega ca 8 m kõrgusel.Kasel tõmbasin oksad ja ladva ka maha.Selles kohas kaameraks mul Hiinast tellitud Acorn.Levi probleem on nüüd küll lahendatud, kuid niiskust kardab ikka.Aegajalt tuleb käija, maha võtta, autosse aknasoojenduse peal niiskus välja ja puukülge tagasi.Ühe Hiinaka asendasin juba Uovisioniga kuna ei saanudgi enam normaalselt toimima.Uovision tundub hetkel hea (ca 4 kuud olnud), samas Hiinakad ka alguses töötasid laitmatult.
Vasta