Jaki summutid

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas kaalikas »

niipalju veel,et korraliku õhuka löök on hullem kui näiteks 308 win-il,pean silmas vedrukaid!
Kui kod.Kalur pole kunagi ilmselt korralikku õhukat lasknud nt.380m/s alla ulatuvat Dianat,mille tagasi ja edasi ehk prelllöök on suuremad kui norm karabiinil siis pole mõtet tarka panna!
In fact You look like a shit!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas kalur »

Ei tea mis relvasid ja summuteid sa katsetad aga jutt on sul jura. Minu 30-06 on tänu summutile tagasilöök olematu.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas honkomees »

ai krt, tahaks juba verd näha :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas kaalikas »

lase olla,püüa kalu edasi ja ühtlasi mine võta paar kursust keskkooli füüsikat igaks juhuks veel läbi,siis võib juhtuda et saad lõpuks aru mis asi nimelt tekitab relval tagasilöögi ja mismoodi seda ellimineerida ja mis asi on heli ja helikiirus pealekauba!
Igatahes ei tekita tagasilööki püssirohu plahvatus!
Sa midagi oled kuulnud erinevate massidega kehade teineteisest eemale paiskumise käigus tekkivast kineetilisest energiast?
Kui Sul need elementaarsed asjad kunagi ehk selgeks saavad siis vaidleme edasi,seniks võid mõtiskleda selle üle miks tagasilöögi kadumisele summuti eriti ei aita,küll aga komp!
Ma praegu rohkem ei viitsi!
In fact You look like a shit!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas kalur »

Karta on,et kaalikas või saiapäts tagasilööki ei vähenda. Midagi muud sa vaevalt proovinud oled. Ma ka rohkem ei viitsi.
Viimati muutis kalur, P Apr 29, 2018 7:56 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas Ten »

Täiesti nõus ksf Kaluriga.Summuti vähendab tagasilööki oluliselt.Minul siis selline kooslus,3006+Ase-Utra Jet-Z Comact ja ongi tagasilöök nagu spordikal.
Kompensaator vs. summuti kogemus on ka olemas,seda küll cal.223.
Olen kasutanud võistlustel mõlemat varianti. Ütleks,et summutiga on tagasilöök isegi väiksem aga miinuseks on relva tasakaalu muutus.Kui kompensaatorit jahil kasutada siis kindlasti kõrvaklapid.
Ja kui kellegi summuti tõesti tagasilööki ei vähenda siis ehk peaks mõne teise tootja riista poole vaatama?
keegikuskilkunagi
Postitusi: 31
Liitunud: T Okt 11, 2016 2:28 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas keegikuskilkunagi »

Iga summuti alati vähendab tagasilööki - see tuleneb juba sellest, et relva mass tõuseb.


Newtoni teine seadus ehk dünaamika põhiseadus väidab, kui kehale mõjuv resultantjõud on nullist erinev, siis liigub keha kiirendusega, mis on võrdeline ja samasuunaline resultantjõuga ning pöördvõrdeline keha massiga. Valemi kuju näeb välja järgmine:
F → = m a → {\displaystyle {\vec {F}}=m{\vec {a}}} {\displaystyle {\vec {F}}=m{\vec {a}}}.

Newtoni teisest seadusest järeldub, et keha kiirenduse määramiseks on vaja teada kehale mõjuvat jõudu ja keha massi:
a = F m {\displaystyle a={\frac {F}{m}}} {\displaystyle a={\frac {F}{m}}}

https://et.wikipedia.org/wiki/Newtoni_seadused
!!!
Postitusi: 55
Liitunud: L Mär 26, 2016 6:32 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas !!! »

Et lõpetada vaidlused: kas summuti vähendab tagasilööki ja mill moel ja määral võrreldes suudmekompensaatoriga, vaadake järgnevaid videoid!
https://www.youtube.com/watch?v=cE6ivKUyTiM
https://www.youtube.com/watch?v=Hiju-bzvf34
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas kalur »

Kena vaatamine aga jään ikkagi oma juurde. Ei võrdle kompensaatorit ja summutit kuna kompensaatoriga kogemus puudub. Küll aga väidan et minul summutiga tagasilöök ikka väga väike. Kes tahab see usub. Ei näe nagu põhjust valetamiseks.
!!!
Postitusi: 55
Liitunud: L Mär 26, 2016 6:32 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas !!! »

Mina samuti ei loobu summutist kompensaatori kasuks, sest tunnetuslik tagasilöök on tunduvalt pehmem ja peamine ...säästab kõrvakuulmist mis teadupärast ei taastu!
Aga nagu videost võis veenduda, siis summuti tagasilöögi pehmendamine tuli umbes 90% summuti kaalu arvelt! Seega oleks tagasilööki võimalik vähendada ka näiteks pära sisse paigaldatud samaväärse raskusega! Seda muideks ka tehakse, varustades see raskus veel vedrudega ja nimetatakse amordiks!
Viimati muutis !!!, E Apr 30, 2018 11:32 am, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas kakuke »

Huvitav vaidlus teil. Oman ise ka kogemust, kus summuti vähendas poltlukuga 30-06 tagasilöögi vähemalt sama väikseks, kui on seda 222´l ja kompensaatoriga poolautomaadi 30-06´e tagasilöök oli võrreldav spordika omaga. Instruktorina erinevaid asju nähes, olen üritanud erinevaid asju ka proovida. Ma saan aru, et minu õlg on subjektiivne asi, aga samas liigitan ennast vägagi tagasilöögitundlikuks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas kaalikas »

Victorit,mulle meeldib selle kerge kaal,63cm pika relvaraua juures on oluline et relv ei muutuks liiga ettepoole kukkuvaks ja saaks ka rihmapidi seljas kanda!
Victor L ilmselt on hea raudadele 50cm juures.
In fact You look like a shit!
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas greenhorn »

Omal Jaki .223 peal, läbisõit küll väike (300+ lasku), kuid ühtegi paha sõna öelda ei ole. Lasu "müra" võtab maha, tagasilööki pehmendab, kõrvaklappe/troppe kasutama ei pea.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas kaalikas »

Ma .308 kallal kasutan neid abivahendeid!
In fact You look like a shit!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas kaalikas »

Nüüd on üle üks Browningu komp 300 max cal ja keere m14x1,kui kellelgi on huvi!
In fact You look like a shit!
Vasta