Jaki summutid

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas kaalikas »

Jaki on mul 22lr-il ja ma ütleks et siiani proovituist parim.
Nii,et kõik sõltub asjaoludest!
In fact You look like a shit!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas kirp »

Katsetus on teooria kinnituseks. Siiski leidub ka teistsuguseid tulemusi, kui !!! eespool viidatud videod (nois ei mõjutanud supressor eriti tagasilöögi energiat).

Selles soomlaste videos aga mõjutab ja kohe kõvasti:
https://www.youtube.com/watch?v=w4fFOHsQtEM

Ka !!! ülespandud katsetustes on näha, et tagasilöögi teravus väheneb summutiga tuntavalt - relv liigub tagasi küll sama pikalt, aga tunduvalt aeglasemalt. Ka pole päris õige väita, et tagasilöök tekib vaid kuuli massi ja kiiruse ruudu tõttu. Ka gaaside väljumine torust põhjustab tagasilööki. Kui seda ei eksisteeriks, siis ei lendaks ükski rakett (aga lendavad ja isegi korealastel :wink: ). Sumpa mahutab lasu ajal omajagu gaase ja laseb neid siis aeglasemalt (pikema aja jooksul) taas välja. Sellest ilmselt ka tuntavalt nõrgema tagasilöögi subjektiivne tajumine. Omajagu raskesti seletatav on tulemus, et suurema diameetriga summuti vähendab tagasilöögi enerigat enam kui peenem. Isegi kui summuti on väikese üldmahuga (väga lühike, aga jämme).
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas Välek »

Kui palju peab olema ( või soovituslik max ava) summutiava suurem kuuli läbimõõdust? Küsimus selline seetõttu, et 243 win ei leidnud googeldades sobivat summutit. Eeldan et sellele võiks minna sama mis 6.5 - 7.62mm relvale sobiv? :roll:
marcs
Postitusi: 36
Liitunud: E Aug 20, 2018 8:24 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas marcs »

Summutiava diameeter peaks minu teada olema 0,7mm suurem kuuli omast. See peaks olema kõige optimaalsem. Max diameetrite vahe võiks olla 1mm. No ja mida suurem ava, seda rohkem müra :)

Ehk siis 243win puhul võiks ideaalis summutiava olla 6,7mm. 6,5x55 summuti jääb vb natuke liiga täpseks. Tean, et 243win-il kasutatakse .308 summuteid, kuna vahepealset võtta pole.

Peaks jälgima ka nende kolme kaliibri max rõhkusid.
243win max rõhk tulistamisel on kuni 410MPa. 6,5x55 on see ainult 351Mpa. 308-l on rõhk umbes sama, mis 243-l - 430MPa. Nende andmete põhjal välistaks ise 6,5x55 summuti, pluss see ka veel, et summutiava on liialt täpne.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas Välek »

marcs kirjutas:Nende andmete põhjal välistaks ise 6,5x55 summuti, pluss see ka veel, et summutiava on liialt täpne.
243 on ju peenema kuuliga kui 6.5mm. Kuidas siis 6.5 summutiava liiga täpne on? :roll: 6.5 mm kuulile tehakse ju tõsiseid kahureid ka, mille rõhk võiks klappida 243 omaga? :roll:
marcs
Postitusi: 36
Liitunud: E Aug 20, 2018 8:24 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas marcs »

Välek kirjutas:
marcs kirjutas:Nende andmete põhjal välistaks ise 6,5x55 summuti, pluss see ka veel, et summutiava on liialt täpne.
243 on ju peenema kuuliga kui 6.5mm. Kuidas siis 6.5 summutiava liiga täpne on? :roll: 6.5 mm kuulile tehakse ju tõsiseid kahureid ka, mille rõhk võiks klappida 243 omaga? :roll:



Sry panin ise segast. 6,5x55 summuti tundub tõesti minevat, kui rõhk ka sobib.
RivoT
Postitusi: 6
Liitunud: L Juul 14, 2018 9:01 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas RivoT »

Tere

Ostsin ka Jaki tehasest tulnud summuti kaliibrile 308 . Ost on positiivne , pauk ja takasilöök on ka nagu nagu spordikal . Muidugi see on mul esimene summuti ja ei oska teiste tootjate kohta midagi öelda . Soovitan osta ja hind ei ole ka just kõige kallim .

Rivo
marcs
Postitusi: 36
Liitunud: E Aug 20, 2018 8:24 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas marcs »

Rivo mis summuti täpsemalt ostsid. Kas on varmint rauaga püss? Endal ka plaanis .308-le summuti soetada. Mul varmint rauda pole ja keere tuleb ilmselt M14X1. Hetkel valin Staloni ja Jaki vahel
RivoT
Postitusi: 6
Liitunud: L Juul 14, 2018 9:01 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas RivoT »

marcs kirjutas:Rivo mis summuti täpsemalt ostsid. Kas on varmint rauaga püss? Endal ka plaanis .308-le summuti soetada. Mul varmint rauda pole ja keere tuleb ilmselt M14X1. Hetkel valin Staloni ja Jaki vahel



Mina ostsin sellise summuti https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/ ... 14x1-7600/

Mul on relv tavalise rauaga ja keere on ka M14X1

Rivo
Kasutaja avatar
rakk
Postitusi: 38
Liitunud: P Mär 09, 2008 10:18 am

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas rakk »

Õhtust.

Tekkis tunne, et need kaks klippi
https://www.youtube.com/watch?v=RJ8EFEAohh0you
ja
https://www.youtube.com/watch?v=VB4kmx83CI8
tube-st annaks osadele palju selgema pildi asja toimimisest isegi siis, kui keelest aru ei saa.
Igal juhul soovitan vaadata!

Head vaatamist
-
Kasutaja avatar
cazador
Postitusi: 31
Liitunud: E Mai 16, 2011 9:10 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas cazador »

Tere
Ei hakka uut teemat tegema, kui kellelgi on müüa või rentida(laenata mingi tasu eest) ca 3 kuuks summutit 30 cal m15/1 .Soovi põhjus, summutid mis huvitavad tulevad müüki juuni-juuli(ase utra sli5, stalonx108 jne) kasutaksin minimaalselt laskeharjutusteks.
kaos
Postitusi: 69
Liitunud: R Okt 07, 2016 3:44 pm

Re: Jaki summutid

Postitus Postitas kaos »

RivoT kirjutas:
marcs kirjutas:Rivo mis summuti täpsemalt ostsid. Kas on varmint rauaga püss? Endal ka plaanis .308-le summuti soetada. Mul varmint rauda pole ja keere tuleb ilmselt M14X1. Hetkel valin Staloni ja Jaki vahel



Mina ostsin sellise summuti https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/ ... 14x1-7600/

Mul on relv tavalise rauaga ja keere on ka M14X1

Rivo



Rivo kus kandis sa asud, olen ise ka siin summuti otsingul ja jäi ka Jaki summuti silma kui ennem tahaks tunda kui palju ja kuidas summutab.

Rasmus
Vasta