Jahikantsel

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Jahikantsel

Postitus Postitas Jahimees »

Kas on siinses seltskonnas kellelgi mingeid jooniseid korraliku jahikantsli ehitamiseks? Meil meestel on tehtud küll igasuguseid, mina nimetaks neid "jalgadel putkadeks". Sooviks ise midagi korraliku teha teistele näidiseks. Kui kellelgi on jooniseid võiks neid heldelt jagada nagu Kakuke jagas automaadi jooniseid.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Üks joonis on olemas Eesti Jahimehes 2002 juuli/august (7/8) "Jahikantsel-jahtkonna visiitkaart" Seal Aare Jaama näpunäiteid. Joonist ei oska kommenteerida, vaata ise üle kas sobib või mitte
Mine metsa!! ;)
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Mida sa mõtled korraliku all. Kas ehituslikku kvaliteeti,materjalide hinda ,funktsionaalsust.?Ise tegin alles hiljuti kantsli.Pole teist küll veel üles jõudnud panna.Minu mõõdud väljast on 1.70x1.70 ja kõrgust harja keskelt 1.95m . Aknad tegin igasse külge.Akende kõrguse tegin enda järgi,et oleks mugav lasta.Selliste mõõtude on sobiv kahele mehele.Mugavuse mõttes panin sisse pöördtooli, et oleks kerge tiirutada.Voodi muidugi sisse ei mahu ja ahju ka ei ole . Kuudi tegin kahekordese laudisega ja vahele panin kivivilla 5 cm kihi.Paika tõstan tõstukiga ja mitte kõrgemale kui 2 meetrit maapinnast.Katuse tegin eterniidist ja väljat värvisin rohelise ja pruuni puidukaitsevahendiga.Aga kui sa tahad näidiseks teha siis võiks olla peenemast ümarpalgist ja roogkatusega.Jahiseltskonna tähelepanu oleks garanteeritud.
Egas elevant pole siga!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

saarlane kirjutas:Mida sa mõtled korraliku all. Kas ehituslikku kvaliteeti,materjalide hinda ,funktsionaalsust.?


Korraliku all mõtlengi ikka ehitusliku kvaliteeti ja funktsionaalsust. Meil harrastavad mehed istuda redelitel ja on tehtud mõned "kantslid", löödud prosta lauaga seinad ja laudade vahele on jäetud laskmis avad, mingi katus on tehtud peale, et suisa vihm kraevahele ei tuleks aga tuul vuhiseb mis kole. Väljanägemist neil pole küll. Plaanin ise teha sellist esinduslikku, selle soovikski korraliku joonist või pilte kuidas kuskil tehakse.
Kas tuleb jaht???
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Jahikantsli ehitus ja mõõdud sõltuvad kõik võimalustest kuidas, see hiljem püsti panna. Laud voodriga kantsel on suht raske ja tülikas ehitada. Selle võib asendada vineeriga. Tuleb kaalult kergem ja lihtsam ka kokku panna.
Kantsli mõõtudeks oleme kasutanud nii 2X2 m kuid see on piisavalt suur, nii et vabalt võib see olla ka 170 X 170 cm aga kõrgus peaks olema ühest äärest ikka vähemalt mehe kõrgus (190cm). Akende kõrgus sõltub istmest ja samuti ka arv sellest kuhu kantsel paigutatakse. Soojustusmaterialina oleme samuti kasutanud 5cm-st klaas või kivivilla. Kuid üldiselt on siiski oluline vaid see, et tuul peale ei käiks. Sest ilma kütteta kantsli puhul niikunii seda ihuga soojaks seest ei küta.
Katusematerjalina on eterniit kindlasti natuke etem kui plekk, kuna plekk siiski vihmaga koliseb.
Kantsli kõrgus on maitse asi. Piisab täiesti kui põhi jääb 2m kõrgusele maapinnast. Vaaevälja parandamiseks võib kindlasti ka kõrgemale.
Jooniseid ei ole kunagi olnud, enamus tööst toimub nn. ehitajate möötude järgi.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Sõrestiku tegin 50x100 prussist. Kõik nurgad kinnitasid tugevuse mõttes metallnurkadega.Kinnituseks kasutasin kruvisid ja vindiga naelu.Ukseks kasutasin üht vana sisesust, mille saagisin parjaks ja kasutasin ka sellle ukse lenge.Kõik kokku läks maksma umbes 2000 krooni.Tööraha ei arvestanud.
Egas elevant pole siga!
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Leidsin ühe saksa jahinduslehe ja seal kajoonis lahtise jahikantsli jaoks.
http://www.djz.de/artikelbeitrag/artike ... _7541.html
Isegi matejalide loetelu on välja toodud.
marx 11

ratastega

Postitus Postitas marx 11 »

kas kellelgi on kogemusi ratastel , teisaldatava jahikantsli valmistamise kohta
imre
Postitusi: 6
Liitunud: P Veebr 22, 2004 9:09 pm

Re: ratastega

Postitus Postitas imre »

marx 11 kirjutas:kas kellelgi on kogemusi ratastel , teisaldatava jahikantsli valmistamise kohta

Kulla jahimees soovitan Sul osta raamat jahindus, mis alles hiljuti ilmus. Seal kõik kirjas.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: ratastega

Postitus Postitas Jahimees »

imre kirjutas:Kulla jahimees soovitan Sul osta raamat jahindus, mis alles hiljuti ilmus. Seal kõik kirjas.


Minu teada ilmus küll "Jahiraamat" ja see on mul ka olemas, aga jahindus raamatust ei tea midagi.
Äkki valgustad ....
Kas tuleb jaht???
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

raamat "Jahindus" on üldse kunagi välja andnud? EEstikeelsetest raamatutest on minu meelest nälja antud "jahimehe käsiraamat" ja nüüd "Jahiraamat".
paranda mind kui ma eksin, kui ma ikka eksin
beliving that the bow has soul
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

madis kirjutas:raamat "Jahindus" on üldse kunagi välja andnud? EEstikeelsetest raamatutest on minu meelest nälja antud "jahimehe käsiraamat" ja nüüd "Jahiraamat".
paranda mind kui ma eksin, kui ma ikka eksin


"Jahindus" (ametlikult küll "Jahinduse käsiraamat") on Reindolfi sulest 1938. aastal Tallinnas ilmunud teos. Senini KAUGELT parim eestikeelne jahidust käsitlev teos. Soovitan soojalt, kellel vähegi võimalus tutvuda.
erki
Postitusi: 3
Liitunud: E Apr 26, 2004 2:55 pm

kes teab?

Postitus Postitas erki »

Kas keegi teab,kuidas saab või kust kohast saab infot musketide ja teiste jahirelvade ning püüniste valmistamise kohta?Võtke palun ühendust!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: kes teab?

Postitus Postitas Feen »

erki kirjutas:Kas keegi teab,kuidas saab või kust kohast saab infot musketide ja teiste jahirelvade ning püüniste valmistamise kohta?Võtke palun ühendust!


Kavatsed ajaloolist kollektsiooni rajama hakata? Ise ei oska aidata, aga Sa kirjuta pikemalt, et mida kollektsioneerid (kavatsed hakata). Oleks huvitav lugeda.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Re: kes teab?

Postitus Postitas vkx »

erki kirjutas:Kas keegi teab,kuidas saab või kust kohast saab infot musketide ja teiste jahirelvade ning püüniste valmistamise kohta?Võtke palun ühendust!

Oma rubriigi valikul panid sa küll nüüd vähe mööda aga kõige lihtsam oleks vast alustada siit:
http://www.google.com/search?q=MuzzleLo ... otsing&lr=
Vasta