Jahikantsel

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Ats »

gunnar kirjutas:Sai ka siis uus jahikantsel valmis. Mõned pildid siin : https://picasaweb.google.com/101801317103790857144/UusJahikantsel?authkey=Gv1sRgCMOm5PmG88mwew


Pildilt paistab, et aken päris lahti ei käi. Kas see segama ei hakka?
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Mart »

Endal ka plaanis üks uus jahikantsel teha. Kuna mõte teha suht kõrge, siis teeks alt sissepääsuga. Et mitte jalgratast leiutada, kas kellegil on midagi taolist tehtud, kuulaks kogemusi.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas gunnar »

Ats kirjutas:
gunnar kirjutas:Sai ka siis uus jahikantsel valmis. Mõned pildid siin : https://picasaweb.google.com/101801317103790857144/UusJahikantsel?authkey=Gv1sRgCMOm5PmG88mwew


Pildilt paistab, et aken päris lahti ei käi. Kas see segama ei hakka?


Tegelt käib 90 kraadise nurga alla. Pilt pole lihtsalt kõige parem.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kas Mart miskit niskest silmas pidas

http://ejs.ee/images/stories/ajakiri/ma ... ntsel2.jpg
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Mart »

Jah, miskit niisugust, aga huvitab just see,kui hakkad põrandast läbi pugema ja siis see pink ja laskmistugi. Kuna ei taha nii suurt kantslit teha, et kuidas need lahendatud on. Endal paar mõtet mõlgub peas, aga vaja vähe mõtet laagerdada.

P.S. Kuidagi pahaendeline selle kirjatüki viimane lause selle uue jahiseaduse valguses.
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Messer »

Olen mõned kantsleid projekteerinud, valmis ehitanud ja aru saanud, et olen teinud mõningaid vigu. Soovitan soojalt ehitada kohalikust materjalist ehk siis kuuse või männi tüvedest ca 4 meetri kõrgune puki alusraamistik. Maas ehita valmis Sandwich-paneelidest putka, korralik pakettklaas ja tuulutusava ei ole kunagi üleliigne. Tõsta putka kraanaga puki otsa ja kinnita tugevalt. Kindlalt saab hea.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Mart »

Mnjah, see kraana variant jääb ära, kuna kraana sinnani lihtsalt ei läbi. ;) Logistika seisukohalt hakkas see punn pruss meeldima. Teed nagu palkmaja lego enne valmis ja siis vea kas või pruss haaval kohale. :) Aga kõrgus tuleb kindlasti põranda pind 6m maapinnast. Pukk tuleb rohkem suur kult, karu, põder trofeejahiks. Tuulutuse ehk korstna peale olen ise ka mõelnud, see hea mõte, madala rõhuga nii ehk nii ei lähe torkima.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas mrr »

:P
Viimati muutis mrr, P Sept 16, 2012 11:33 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas TiitR »

mrr kirjutas:Täna ilusal hommikul oli mängu kõvasti. Pulgajukusid liikus robikonnas lehmade järgi aga kuna kokkulepe oli selline, et 4+, siis jäi pauk tegemata.

Mart, millist lõhna sa soovitaksid?

Jutt sattus ilmselt natsa valesse teemasse? Kopi "Põdrapeibutusse" vms. ümber :D
blizzard
Postitusi: 8
Liitunud: P Mär 07, 2010 1:48 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas blizzard »

Kena odav :)
Pilt
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas mihkelson »

Loodus säästlik mõtlemine ja tegutsemine :D Päris hea (y)
Gute Jagd
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas hundikütt »

Vana nali,ammu kasutuses :|
wahur
Postitusi: 1
Liitunud: K Apr 17, 2013 9:15 am

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas wahur »

Tukkumine jahikantslis: Kas piisab mugavast istekohast või pigem eelistada lamamisaset?

Pole ise suurt sooja kantslit kasutanud, kuid sooviks ehitada ühte. Kas ehitada ruum seest mõõtudega 1,4x1,2m (istumiseks) või siis eelistada 1,9x1,2m (lavatsiks muudetavat istekohaga)?

Milline katusekattematerjal "kõrbiseb" kõige vähem?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Feen »

Kui voodi sisse ehitad, siis seal ka magama jääd :) Teisest küljest on ju hea kui vahid õhtu ära, magad paar tundi ja varahommikul läheb jaht edasi. Jõudu ja materjali on, siis ehita suurem.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas aivar00 »

1,9x1,2 on ikka väike. Mina teeks ikka 2,5x2,5. Siis saab 1 sohva sisse panna ning keskele laua kah tervistavate jookide jaoks sobitada :lol: .
Ning põhiline, et umbes 1m pikkuse jupi 200 mm läbimõõduga kanalisatsioonitoru ka läbi seina paned - siis hea napsutamise vahepeal kusel käia :lol: :lol: :lol: ilma pukist alla ronimata.
Mul üks tuttav nii tegi - ei saanud mina sellest mõttest aru nagu ka teised jahikaaslased. Väitis, et üks valvab ning teine samal ajal puhkab sohvas. Mitme aasta tulemusena pukist lastud 0 siga :oops: .
Nüüd mees tegi uue puki teise kohta. ise ei ole vaatamas käinud - eelmine asukoht olevat kehva olnud (tegelikult oli asukoht väga hea :lol: ). Kui aga pukis pimeda aja ära tukkuda tahad, siis seda saad ka pooleldi istudes teha kui tõesti vajadus on. Kuidas aga magades norskamisest lahti saada :M - vot see on probleem.
ikka lõbusalt
Vasta