Jahikantsel

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Jack »

kindlasti ehita suurem, nendes väikestes endal ebamugav olla ja ei mahu relvagi keerama, kui peaks vajadus tekkima
...kohe metsa...
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Endal on 2x2m pukk 5 meetri kõrgusel ning elu on seda näitand, et kui tukkud või puhkad seal siis samal ajal käivad sead all söömas :) . Hommikul ärkad plats puhas söödast. :roll:
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas honkomees »

Noor jahimees! kirjutas:Endal on 2x2m pukk 5 meetri kõrgusel ning elu on seda näitand, et kui tukkud või puhkad seal siis samal ajal käivad sead all söömas :) . Hommikul ärkad plats puhas söödast. :roll:

Mitu võimalikku viga ...
1. liiga mugav ase
2. ise liiga väsinud
3. õhtul pukki tulles istud ja jõllitad ning siis õigeks ajaks tuleb uni peale
4. liiga sügav uni - õige jahimees ärkab iga krabina peale :lol:

Endal seljaga mure (üle tunni ühes asendis olles hakkab hirmsasti valutama) ja pukis eriti olla ei armasta. Olen siis ikka sedasi teinud, et tulen suvel pukki kella 8-9 paiku (jäljed peavad tuulduma, pukipõrand 6 m kõrgusel 2x1,5m) ja viskan kohe pingile külili. No üheteistkümne ajal läheb hämaraks, siga on tulnud kõige varem natuke peale kümmet. Selleks ajaks olen saanud puhata ja külili asend ka ära tüüdanud. Siis saab seaga tegelda. Kõige kauem maadlesin ühe kuldiga, kes käis iga öö söödal, aga ikka ei suutnud me teda ära oodata. Lõpuks üks öö tuli pool 12 söödale, aga toimetas nii et laskmiseks oli ikka pimedas kohas ja alles pool kaks tuli varjust välja ... vahepeal viskasin uuesti külili ja kuulasin, kuidas ta matsutab.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Eik »

Kui kohe pukki minnes ei taha tukastus peale tulla siis ise mängin telefonist paar ringi seda klipikest: http://www.youtube.com/watch?v=VL7MRMMbmug tõmbad teki üle pea ja norskad varsti nii, et vähe pole, isegi söödale tulevate sigade röhkimine ei häiri :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas honkomees »

Eik kirjutas:Kui kohe pukki minnes ei taha tukastus peale tulla siis ...
krt, seda muret mul pole, kogu aeg see väsinud tunne, ikka koduste tööde juurest viimasel minutil põrutad metsa. Kodus sama hooletu, maatööde järel tuled tuppa, viskad pikali, telekas mängima ja 10 minti järel norskad. Nii ei tea ma kolleegidega telesaadete kohapealt kunagi kaasa rääkida :oops:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Asso
Postitusi: 29
Liitunud: K Veebr 27, 2008 3:24 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Asso »

Pukas magamise vastu, aitab kõige paremini hiilimisjaht
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas sooviku »

Käisin tuulemurrust teid lahti saagimas ja leidsin sellise maja.Puha plastikaknad ja tsingitud torust,vägev (y) .Hakkasin mõtlema,et äkki ongi üleujutust oodata :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
achtung
Postitusi: 102
Liitunud: E Okt 19, 2009 7:31 am

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas achtung »

Olen ka mina seda kõrghoonet mitmeid kordi imetlemas käinud. Au ja kiitus kuldsetele kätele ning priskele rahakotile :wink: :D
hunt-kriimsilm
Postitusi: 30
Liitunud: P Okt 14, 2012 7:27 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas hunt-kriimsilm »

Antud kantsli karkass sai tehtud tsingitud U profiil metallist. Soojustatud 7 cm polüsterooli ja 4 cm villaplaadiga. Sees ja väljast puit vooder, katusel ja rõdul PVC kate Protan,millega ma ise igapäevaselt tegelen. Loomulikult plastik aknad, kuna puitaknad on veel kallimad. Olemas on ventilatsioon, kütab väike ahjukene. Ainult alusraam ei näe kaubanduslik välja, sest ta ei ole alt laienev kuna laieneva alusega oleks tekkinud transpordiga probleem. Alus ja kantsel on viidud metsa autotreileriga ja autokraanaga püsti pandud.
Manused
Vaade tornist
Vaade tornist
maja.jpg
IMG_3499.JPG
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas kakuke »

Kipsikarkass aluseks olnud?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hunt-kriimsilm
Postitusi: 30
Liitunud: P Okt 14, 2012 7:27 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas hunt-kriimsilm »

Tegemist on liugukse karkassiga mis on 1.0 MM paksune. Karkassi jäigastab sisse liimitud polüsterool ja omakorda tervikuks seob sise ja välisvoodrite all olev reika ja horisontaalselt juba vooder ise.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas kakuke »

Au ja kiitus meistrimehele, kes on sedavõrd vaeva näinud ja toreda asja oma kätega valmis meisterdanud. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Karmo »

veel üks disaini näide
Pilt
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Ats »

https://www.youtube.com/watch?v=CFT61mMEDOw

Päris huvitav lahendus põldu.
Pole looma, pole probleemi!
Vasta