soku vilistamine

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Oo mis huvitav kukepildiga keel.Kas see on metall või plast?Kohe lähen proovin ka sellise vile valmis teha.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Soku vilistamine

Postitus Postitas jorr »

Minul endatehtud viled veidi teist tüüpi.Kes pajuvilet teha oskab, see ehk taipab.Kuid materjeliks metall ja paar tükki isegi vindipadruni kestast tehtud.Käsitsitehtud vile selline, et kunagi ei tea mis tooniga hääl välja tuleb ja tavaliselt iga vile ise tooniga.Metsas saab asi täpsemalt paika ja küll sokk selle "õige"hääle ära tunneb.Aga siin läheb soku vilistamine rohkem vile valmistamise jutuks.
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

soku vilistamine

Postitus Postitas jorr »

Sooviku,anna siis teada,mis hääl välja tuli ja kas soku tähelepanu köitis?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Tegin kaks tükki.Ühele panin plastikust,teisele metallist(vanast pardivile keelest)keelekese.Mängisin neid ühele sokujahimehele ette ja see pidas loomulikumaks metallkeelega vilet.Mets tõestas vastupidist,plastiku laulu peale hiilis peale pooletunnist passimist päris tegija poiss ligi.Katsetused jätkuvad.Aitähh Mardile info eest!Muuseas,selliseid omatehtud abivahendite jooniseid ja fotosid võiks siin rohkemgi olla.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Saadan siis ka oma kiirkorras valmistatud ja katsetatud vilest Mardile pildid ära ,ehk ta riputab ülesse. Vile siis tehtud aknakitiliistust ja keeleks kasetika stardiriba.Suuruse võrdluseks 222 REM kest.Peab ütlema ,et pilu sai liiga pikk lõigatud,õige hääle sain kui näpuga veidi pilu kinni katsin.
Sama looma käisin mitu korda meelitamas ,aga pruudid olid kõrval ja siis ei tulnud.Täna istusin siis keset põldu ühes umbrohu tutis,metsani kaahest küljest paarsada meetrit.Esimese puhumise peale tuli üks "poisike",see küll vahtis mind aga ligi ei tulnud.Veidi ajapärast tegin vähe peenemat häält ja teisest küljest ilmus "peategelane".See tegi pikemat mõtlematta poisikesele tuule alla,kadusid mõlemad üksteise järel metsa. Mõtlesin juba ,et teab kust nüüd välja ilmub ja millal.Üllatuseks ei läind paari minutitki kui ilmus samast ,kus metsa läks ja kohe mind vahtima.Mõtles veidi tuli paar-kolmkümmend meetrit ja jälle vahib,siis tuli jooksuga täpselt peale.Huvitav on see ,et kuigi vilet kuulis ta hoopis täisnurga all teisest küljest ,oli tal asimuut täpselt teada .Lasin tulla nii 50-60 m minust ,aga oleks tulnud vist päris otsa :D
See siis üks jahi episood ja näitlik materjal lisaks(kui Mart ülesse riputab) Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Pildid siis üleval

http://www.marandi.fie.ee/album/index.p ... k+kult.jpg

http://www.marandi.fie.ee/album/index.p ... kk+014.jpg

Kult ajab jälle vere keema. Käisin ka üleeile ja üks kogemus juures. Kui oled pillitanud, siis lase pool tundi oodata. Mina olin natuke kärsitu ja sokk oli juba ligi, kuid põõsastes, aga mina kärsitu ja ikka pillitama ja ega ikka sokule kõrva maksa puhuda, vana loom teeb ikka vahet, kas pruut või muidu lilla. :D
Pillitad ära ja ootad rahulikult, küll ta tuleb, kui ta seal olemas on ja jagan Kuldi tähelepanekut, see on imekspandav, kui täpselt ulukid kuulmise järgi suunda ja kaugust määravad. Mitte ainult sokk, vaid kõik ulukid.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

soku vilistamine

Postitus Postitas jorr »

Jah, praegu tuleb vile peale võrdlemisi hästi ligi.Põhitöö tehtud ja nüüd otsib lisavõimalusi.
Olin paar päeva tagasi siga passimas ja ajaviiteks tegin ka sokumeelitust, ning algas umbes kümne minuti pärast selja taga metsas krabin.(Olin ise metsa serval kuuse otsas, iste alles uus sai paar nädalat tagasi Kalamehe ja poisiga tehtud sea jaoks.)Umbes veerand tunni pärast oli ilus kolmikuga sokk metsaservas väljas, pukist nii paarküment m ja vaatas põllu korralikult läbi.Siis jalutas rahulikult redeli eest mööda ning kõndis teise metsa poole.Kui paarsada m eemal oli, vilistasin uuesti ja pööras veidi tagasi aga ligemale enam ei tulnud.Luba on aga olime sea peal väljas ja ei tahtnud pauku teha.
Heli asukoha jätab loom jah väga täpselt meelte ja kondrollib tavaliselt ikka üle kui kuulnud on.Nii et kannatust pärast pillitamist, nagu Martki ütles,enne poolt tundi ei tohiks paigalt liikuda.
Jah, Kuldil ilus sokk ja omatehtud päraga püssist lastud,raputan käppa!









9
noorus on ilus aeg
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas jahimees123 »

millist vilistamis tehnikat tuleks kasutada???
mitu korda ja kui pikalt tuleks vilet lasta olen vist suht saamatu sellel alal või on vile vale ei tea
ostsin Enno Allaku käest kui see midagi ütleb häält kahjuks ei sa ise reguleerida pidavat paigas olema
olen käinud juba kaks nädalat järjest ja olen ainult ühte sokku näinud mis võis tulla vile peale aga ei ole ka kindel
püss selga
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui sa tema käest ostsid ,siis peaks ju õpetus kaasas olema ,kui ei ,siis on sellest ka siin juttu olnud ja vist oli ka eelmises "Jahimehes".Üldiselt on sobivaim ,vaikne ilm .Tuulega on see häda,et peale tuult nagu läheb hääl kaduma ja alla tuult kipub ka lõhna loomale kätte viima.Ja liialt hoogu ei tohiks selle vilistamisega minna!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah Jahimehes pikk kirjutis tema sulest, loe läbi ja järgi seda ABC-d ja asi peaks õnnestuma. Tingimus number üks on - kitse olemasolu ja enda mitte väljaandmine, kui seda klippi vaatad, siis näed, mida sokk teeb- alul tuleb jooksuga, siis parajalt 60m võtab tempo maha ja hakkab õhku tõmbama ja maast kitse jälge otsima, ja nii kogu aeg, kord ninaga õhku ja siis pea maha ja sealt nuuskima. Kes tähelepanelikult vaatas, see sai endale midagi õpetlikku.Sel momendil on tal kuulmine teisejärguline, väike sahin ajab teda isegi rohkem tuuri. :D Enne oli selle koha ligidal, kus sai peibutatud teine kits, siit ka kitse olemasolu nõue, seda panin tähele ka eelmisel hooajal, juba varakult enne jooksuaega otsi kitsed ülesse, vaikselt tee tähelepanekuid ja ära neid hirmuta, unustasin öelda, et kevadel oleks hea ka ringi liikuda ja sokupoisse jälgida, kes kuhu kohta sisse võtma hakkab.
Praegu küll juba kõige magusam aeg möödas, enam ei reageeri õieti.
Loe ka siit

http://www.marandi.fie.ee/jahipaun/jahipaun.htm

kliki soku peal all servas
ja vaata klippi

http://marandi.fie.ee/video/peibutusjaht_sokk_2807.avi

P.S. See hirmukisa, mis Enno Allakul arusaamatust tekitas, on see kummipallist vilega ja sokusarvest tehtud austerlaste vilega, selline priiksuv hääl, sakslaste kirjelduse järgi pia

Ja vile soovitus:
pia -------pia 3/s pia 3/s pia 5/s ------- pia 3/s pia 3/s pia 15/s

http://www.marandi.fie.ee/jahipaun/heli/5.wav kummipall
http://www.marandi.fie.ee/jahipaun/heli/vile6.wav sokusarv
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Peibutusjahi lõpuks siis veel üks üllitis. Sai siin tehtud üks vile, millega imiteerida soku haukumist. Milleks see hea - juunis teritooriumi hoidvat sokku peibutada ja liikuvat looma paigale saada (analoogselt põdraga). Käisin ja testisin asja ära ka, seeria piiksumist ja sinna otsa mõne aja möödudes haukumist ja pool tundi hiljem oli platsis kaks kitse, tall ja kaks sokku (võib-olla oli tallesi veel, aga ma ei näinud). Üllitise testisin kitse ja soku peal ära, kitse sain klipi peale ka. Sokk, mis mulle külje alla vajus jäi peale minu haukumist liikumatult asja uudistama (seisis nii minuti ja siis toimetas edasi, leidis kitse ja teadagi, algas jooks ja tagaajamine, läks juba pimedaks ka ja ma pakkisin ennast vaikselt kokku ja hiilisin neid häirimata minema.

Klipp siin http://www.marandi.fie.ee/video/haukumi ... damine.avi

ja vile siin http://www.marandi.fie.ee/album/index.p ... =.%2FVaria
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Video ei tule miskipärast lahti?
Mis sinine junn see korgi sees on, millest tehtud? Ja millisel kombel puhud?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

honkomees kirjutas:Mis sinine junn see korgi sees on, millest tehtud?


Tundub õhupalli ots olevat
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

honkomees kirjutas:Video ei tule miskipärast lahti?
Mis sinine junn see korgi sees on, millest tehtud? Ja millisel kombel puhud?


Piltide all on kõik ilusti kirjas.

P.S. Kustutasin need netiühendust puudutavad sõnumid ära, kes jumal teab, kuidas need bitid liiguvad. Filed on kusagil 25Mb ja nõks tuleb ikka oodata.
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

Parem on tõmmata video oma arvutisse, tehke lingi peal hiire parempoolse klahviga klikk ja valige "Save Target as" ja siis koht, kuhu te tahate ta oma arvutis tõmmata.
Vasta