soku vilistamine

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

soku vilistamine

Postitus Postitas jahimees123 »

kuidas on sellel aastal on keegi proovinud ka juba v
oleks huvitav kuulata teie lugusid vilistamisest
püss selga
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

soku vilistamine

Postitus Postitas jorr »

Ei tea kuidas teistel aga Tartu kandis praegu kehvalt reageerib sokk kitsevilele.Ei saa ka ütelda ,et üldse ei reakeeri aga eriti aktiivne pole, kui on aega passida siis mingi aja pärast ikka ilmub ja vaatab ka vilekoha üle.Võib ka olla, et nähtud loomad suht vanemad ja ettevaatlikumad olid,noort pole veel tänavu silmanud.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Kaks nädalat tagasi , üksik sokk põllus ilma emata mina pillitan . Ei sõimanud aga ligemale ka ei tulnud , otsustasin ligi hiilida . Viskasin jahisaapad jalast vindil optika min suurendusele ja sammud soku poole . Ise mõne aja tagant pillitades . Kaks korda nagu pööras minu poole suuna kuid rohu sees 150 meetrit ei ole minu ala soku jahil. Siis jätsin pillitamise ja lihtsalt hiilisin ligi vindi kuuli ja soku kohtumispaik 50 m . Teisel päeval pead puhastades selgus , et sarve juurikas mäda kolle mis ulatus ajuni . Ja minu arvamus asjast, et ta ei kuulnud enam . Kuigi sarv peaaegu pronksmedal ja mingeid alaarengu tunnuseid ei olnud . Enne seda avastust jõudsin ennast juba hiilimis kunniks pidada :lol: , ja otsustasin oma soku vile metsa visata .
:lol: .Ps . Pilliks mul vaskne , kõige odavam pill ja eelmine aasta sellega sokk 30 m peale meelitatud . siis ei pidanud põhimõtteliselt vindiga soku jahti,ainult siledaga .Aga need minu elamused , pillitamist tuleb ise harjutada ja kuulmist ka veits vaja , aga üldiselt see õnneks nagu jalgratta sõit, et ei unune kui selgeks on saanud :wink:.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Sai proovitud plastikust pilli (hind poes 175-). Peale pikka pillitamist vahetasime kohta ja siis alles nägime ilusat sokku, kes õige ettevaatlikult oli meie poole teel. Teises kohas tuli poiss kiiremini välja aga kuna loa aeg ei olnud lõppemas ja oli ilus tõu loom (sarved olid ilusad, kuid ei olnud veel medalit väärt) lasime sellel korral minna. Kaugus jäi ~70m juurde).
Proovisin ka noort sokku pillitada (keda eemalt nägin), kuid see ei liigutanud kõrvugi selle pilli peale.
Sõber kuulas eemalt mu pillitamist ja hindas hääle pisut liiga võimsaks noorte sokkude jaoks.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

soku pillitamine

Postitus Postitas jorr »

Mul tänvu vist jääbki pill´iga sokk laskmata,seajaht tuleb vägisi selga ja kuna sa seda sokku veel petma lähed?Pille muidu omal kolm-neli tükki,iga üks ise häälega ja paar tükki vindi padrunist tehtud ja ka turust toodud.Üks kindlasti talle hääl aga endatehtud on sokule sobiv kitsevile.Poiss ostis poest,et ikka petsalisti tehtud jne aga sai soku käest aint sõimata.Tea, kas puhus valesti või oli vile vale häälega, või puhus vene keeles ja eesti sokk ei jaganud ära. Pidi muidu ikka Levandi vile olema ja õige tooniga aga soku asi, ehk oli Levandi peale vimmas ja sai nüüd kedagi sõimata. :D
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

Postitus Postitas Metsakutsu »

Pole just kõige kogenum sokuvile pillitaja.Kas keegi kogenum oskab öelda, näiteks kui tihti pillitate ja kas 1 korra vilistate(või mitu korraga ja siis ootate). Ise olen proovind aga sokk algul nagu pööraks tähelepanu , aga siis pöörab pea ära või liigub isegi eemale. :roll:
Kasutaja avatar
Tiide
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 8:02 pm

Postitus Postitas Tiide »

Metsakutsu kirjutas:Pole just kõige kogenum sokuvile pillitaja.Kas keegi kogenum oskab öelda, näiteks kui tihti pillitate ja kas 1 korra vilistate(või mitu korraga ja siis ootate). Ise olen proovind aga sokk algul nagu pööraks tähelepanu , aga siis pöörab pea ära või liigub isegi eemale. :roll:

kahjuks enam ei mäleta kuna ei tegele sellega enam ja on meelest läind ,aga
ühes "Eesti jahimehes"oli se täpselt ära seletatud.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Metsakutsu kirjutas:Pole just kõige kogenum sokuvile pillitaja.Kas keegi kogenum oskab öelda, näiteks kui tihti pillitate ja kas 1 korra vilistate(või mitu korraga ja siis ootate). Ise olen proovind aga sokk algul nagu pööraks tähelepanu , aga siis pöörab pea ära või liigub isegi eemale. :roll:


http://www.marandi.fie.ee/jahipaun/jahipaun.htm

Ja seal kliki Soku pea peale, olen selle õpetuse järgi proovinud ja toimib küll.
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Postitus Postitas rõba »

e-eh,
ärkas ka kuskilt seest see kehakultuurlik huvi ja pidasin
vajalikuks poevile ää proovida. vahetasin jüksjagu kristallset
raha pabersedelite vastu ja lasin aga vänta selle "hästi arvava linna"
suunas. seal sellest volmer-poisi kaubamajast ma vile saingi (selle
pisikese pruuni junni) ja egas midagi - tagasi koju kohe proovima:

katsetus 1 - kutsikas tõstis pead ja tuli vaatama, et mis see siin kiuksub (vähemalt häält ta teeb, rõõmustan)
katsetus 2 - naabrieide kits ei kõigutand jalgagi (halvaks kisub vist, vä?)
katse 3 - nüüd metsas, 2 vilet ja pool tundi ootamist - ei miskit (krt, siin on ju sokukest nähtud, ja mitte ammu!).
veel 2 vilet ja varsti... kult (ei mitte see foorumi oma) nohistab risti üle põllu nina eest läbi! ei see jaga vilest küll ööd ega mütsi, kui uuesti proovin... (ei, siga see küll ei meelita!)
katse 4 (järgmisel päeval) - nüüd lähen kindla peale välja. kui vile toimib, siis tarnast ta selle soku välja ka imeb, sest asi teada,
et loom selle kõnnumaa nurgas olemas on. vaikselt kravikaldal koht sisse, ei jätnud jahtumisekski aega, kui kohe puhusin. 2 vilet nagu kord ja kohus (papperil ju kirjas ka!)
egas polnudki kaua oodata, kui vaikse sahinaga vennikest tulemas kuulen! arvan, et 100 sammu pealt ta mulle sülle jalutama hakkaski ning mõniteist sammu enne kohtumist seisatas ja mu tuleku rada nuuskima hakkas ning...
---------------
tundub, et vist toimib, või kuis?

ps! selle mardi pandud lingi pealt kuulda saava prääksumise kohta ei mõista
küll miskit arvata - see poevile teeb hoopiski teistsorti häält!

ah ja veel - see kaupmehepoiss tegi ka veidi hinda alla ja sain siis
eidele ka miskit ilusat osta! vähemalt üks korralik asi sai ikka ostetud! :oops:
iga kord ei näkka!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See prääksuv kisa on agressiivne või ehmund kits või kuidas seda täpselt tõlkida. :D
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Sai eile kah seda vilet proovitud. Tegin alguses varitsusest Mardi poolt mainitud seeria ära-mitte tuhkagi. Liikusin siis u 300m edasi ja näen, sokk liigub must eemale põllule. Vaatlesin teda nii 5min ja siis tegin 150m pealt uue seeria- sokk vaatas mind ja siis liikus kiiresti külgsuunas kus tõusis püsti kits ja nii nad koos metsa jalutasid :? Omaette torisedes jalutasin 50m eemal oleva kivi poole, kui äkki jalutas sealt tagant välja pisikene sokuköks ja hakkas kah metsa poole jalutama :evil: Panin kivi varjus kiiresti kivini & sealtpealt ma talle abasse põrutasin. Pärast tuli välja, et pasatõves oli vaesekene- tagantpoolt üleni s..tane. Kohe panen pea potti & siis on näha kas kiinid olid kah kallal.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Soku vilistamine

Postitus Postitas jorr »

Käisime eile sigutikke kiusamas ja et pukis igav ei oleks,lasin vahetevahel ka kitsevilet (vile enda tehtud).Ja tuligi sarviline poiss välja aga otsis kitse heina seest üles ja sellega ringi jooksma mööda kõrrepõldu.Kitsega olid koos ka kaks selleaastast talle, kes jäid magamiskoha juurte sööma kui ema sokuga ringi lippas.Talled juba suurd täitsa ja oli ikka midagi pukis vaadata.Muide talled vilest eriti välja ei teinud, aint vaatasid minu poole kui vilet lasin.On sokuluba olemas aga seekord oli neil jälle see armastus ja jätsin laskmata.Sigutik ilmus poole üheteiskümne paiku kui juba hämarduma hakas.
noorus on ilus aeg
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

kummipalliga sokuvile

Postitus Postitas Meelis »

Olen seda kummipalliga sokuvilet proovinud, aga arusaadavat ja üheselt mõistetavat reageeringut soku poolt pole järgnenud (piiksutasin vastavalt foorumis olevatele helinäidistele)? Üks vanem sokk kukkus küll haukuma, aga samal põllul oli ka noor sokupoiss, kes peale seda vaikselt ära jalutas. Nii ei olegi ma kindel, kas haukumise põhjustas vile või noor sokk. Samas jälle puhutavad viled teevad hoopis teistsugust häält?
Oskab ehk keegi selle kummipalliga vile kasutamise kogemusest midagi rääkida? Hetkel olen ise selle kasutamisest loobunud ja plaanin puhutavat osta.
Kivi kotti!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mis te mõistatate,enamus neid müüdavaid pille ju häälestatavad ja nagu asjatundjad väidavad õige hääle toon on 3. oktavi mi v fa tallel veelgi kõrgem.Mis muud kui pill kaasa ja mõne pillimehe juurde häälestama!
Kivi kotti!
Ps. Ei maksa vist siiski loota ,et kui sokul pruut küljeall ,siis ta kohe teie piiksumise peale kohale jookseb :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Sokk tuleb praegu meie kandis pillitamise peale päris hästi.Mina kasutan omatehtud vilet:lõhki lõigatud puupulk ja seal vahel kasetoht.See vile töötab juba teist aastat.Tehtud sai neid mitu aga tööle hakkas üks.Eks see jaht nõuabki katsetamist ja kannatust.
Vasta