Jahinoad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas jurakas »

Tänud vastamast.
Kui huvitab, siis sügavuti!
paul
Postitusi: 41
Liitunud: N Juul 09, 2009 12:31 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas paul »

kirp kirjutas: ... Pulki peab sageli pesema, kui metallitolmu täis võtab, siis efektiivsus väheneb.


Millega Sa pulki pesed?

terv, Paul
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas kirp »

Nõudepesuvahendi ja harjaga. Muud pole katsetanud (teoorias võiks ka mõni rauda "lahustav" ollus töötada). Nõudepesumasin ei pruugi keraamika õnaruste vahelt metallitolmu maha võtta. Kui iga kasutuse järel väheke nyhkida, siis tundub aitavat. Ainult kole ettevaatlik peab olema, et pulkasid maha ei pilla - pidid teised löögile rabedad olema.
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas jurakas »

Nonii... sai tellitud paar spydercot ja võtsin kohe selle teritaja ka.
Nüüd nendin, et nii lihtsalt pole ma veel nuge saanud nii teravaks et karva käeseljalt võtab.
Tu terituskomplekt on super, soovitan.
Kui huvitab, siis sügavuti!
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas tups »

Tere

Oman kevadest Balodise nuga. Nülginud veel pole aga liha töödelnud küll. Olen igati rahul ja väga hea töö. Jahiseltsis ka üks mees soetas endale ja ka väga rahul.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas kakuke »

Mul ka enda nuga käes. Kena töö, midagi pole öelda. Mul nii kena nuga varem polegi olnud. Oma nimi peal ja puha.
Eemaldasin sellega viiel kopral sisikonnad, kusjuures naha poolt ei lõiganud. Noaotsa lükkasin naha alla ja nii naha all lükkasin nad lahti. Kaks neist olid kutsikad. Peale viiendat kobrast tundsin, et nuga tahab teritamist. Noa teritasin vahepeal ära. Edasi läks katsetus sinna poole, et koprad oli vaja lõpuni töödelda, ehk siis nülgida ja tükeldada. Esimese kopra sain nülitud (ei nülginud nahaks, lihaks läks, st lihtsam viis, kus nuga saab vähem vatti). Jalad lõikasin otsast nii, et ei kasutanud noaotsa, mida kasutasin nülgimisel ja kui asi läks teise kopra juurde, siis elukaaslane ütles umbes siis, kui kolmandik koprast tehtud oli, et nuga on täiesti nüri.
Ma huviga ootan põdrajahti ja tahan näha seda terve põder noaga ära nülgimist, siis siga ja mis need jutud olid. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vicky
Postitusi: 10
Liitunud: K Veebr 04, 2009 5:27 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas vicky »

http://www.ebay.co.uk/itm/400-1000-DMD- ... 2749.l2649
Ka üks tore leid,igasuguse noa teritab vära kiiresti, fiskarsi nugadega pole mõtet rikkuda head asja
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas Oxoma »

Sai ka paarsada euri magama pandud ja lamina.com lehelt nuga tellitud.Valisin H.Roselli Wootz UHC Long variandi. Sai pikem valitud just põdra lõualuude eemaldamise pärast. Lisaks ostsin 1000/6000 Whetstone kivi ja 400/1000 teemantluisu.

roselli.jpg


Noa tera tugevuseks Lamina lehel märgitud 66-68 HRC kuid kätte saades oli pakendl märgitud 64-66 HRC. Vesikivi töötab ka päris vingelt, tuleb enne 15 minutiks vette panna, hakkab kõva kahinaga nagu keema ehk mullitama. Noa enda saab ikka väga teravaks. Kui lõpus nahkrihma pealt üle tõmmata, siis võtab käeseljalt karva nagu nalja. Tegelt on nii terav nuga ohtlik ka, peab väga ettevaatlikult ümber käima. Korra juba sain sisselõike, kuigi olen väga ettevaatlik olnud, aga piisas korraks käest lauale pandud ja noa rabamisest (mis hakkas seal libisema)...
Naha võtmisel see esimene "zilett-teravus" kaob küll mingi aeg ära, aga nuga jääb teravaks endiselt, saab paar põtra vabalt ilma teritamata ära teha.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
Kasutaja avatar
foxracing
Postitusi: 35
Liitunud: L Sept 20, 2008 9:27 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas foxracing »

Endal selline nuga silma jäänud.
https://www.lamnia.com/et/p/18631/noad- ... ison-olive
Oskab keegi kommenteerida head/halba?
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Jahinoad

Postitus Postitas kaalikas »

võta täiesti tavaline EKA Swing blade,elu sees pole paremat vaja,ma muidugi ei tea Härraste nõudmisi,ehk 10 põtra vaja korraga nahastada!
Aga see toimib,enamusel tuttavatel on see olemas ja mulle meeldib see tera mis kõhukoopa avab ilma pasakahjustusteta,muidugi on ka olemas ekstreemsemaid variante,näiteks maosisu sadu vastu enda ja teiste närimist!
Teoorias ja praktikas pole põdra ja sellest väiksemate elukate järeltöötluseks vaja pikemat tera kui 10cm,kui läheb kondi raiumiseks,siis ei aita nuga ka!
Pikema noaga onud enamasti panevad korraliku pasa maha!
St.sõidavad reeglina alati makku sisse!
Võibolla see on meie piirkonna eripära!
In fact You look like a shit!
kaos
Postitusi: 69
Liitunud: R Okt 07, 2016 3:44 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas kaos »

Oman samuti 2016a kevadest Balodise tehtud nuga ja siiamaani mega rahul. hea nülgida ja liha töödelda. :)
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas sammal.habe »

jah. siin näha et mõned kaasforumandidki on Roselli leidnud. ma vahepeal olen oma Roselli UHC Hunter terale wenge-puust pea teinud. välja kukkus nii nagu pildil, tänaseks küll omajagu loomakestega kokku puutunud ja palju kordi teritatud.
ent siiski tundub tera pisut liiga kõva (Roselli lubab HRC 64-66) ja kipub väikestviisi kildu viskama kui konti saab. mõtlesin et ilmselt vaja pisut nürimat teritusnurka, WorkSharp-il 22,5 olen kasutand. ehk mõni jagab kogemusi?
Manused
nuga1.jpg
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas Räven »

Ma ei soovitaks noa teritusnurka muuta. Pole veel näinud, et nürim nurk asja palju paremaks teeb. Kui kildu viskab siis ära konti raiu ja jäta nuga vaid nülgimiseks. Worksharpi nurkadega on ka selline lugu, et nurga suurus oleneb sellest palju teritamisel tera vastu linti lükkad. Kui ikkagi tahad muud nurka saada siis lase profil lintlihvil teha või Tormeki vesikäial. Worksharpiga nurka luues jääb lihv päris ümar ka.
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas klem »

Räven kirjutas: Worksharpi nurkadega on ka selline lugu, et nurga suurus oleneb sellest palju teritamisel tera vastu linti lükkad.


juhend näeb ette, et terale teritamisel jõudu ei rakenda vaid tera oma raskusega on vastu linti, sina lihtsalt tõmbad. aga eks ta natuke ikka varieerub, terad erineva paksusega, raskusega jne.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Jahinoad

Postitus Postitas Räven »

klem kirjutas:
Räven kirjutas: Worksharpi nurkadega on ka selline lugu, et nurga suurus oleneb sellest palju teritamisel tera vastu linti lükkad.


juhend näeb ette, et terale teritamisel jõudu ei rakenda vaid tera oma raskusega on vastu linti, sina lihtsalt tõmbad. aga eks ta natuke ikka varieerub, terad erineva paksusega, raskusega jne.



Jah nii on. Worksharp pole halb aga sobib vaid terituseks, mitte terale uue nurga lihvimiseks.
Hea tahtmise juures saab vast seegi tehtud, siiski on selleks sobivamad teised riistad.
Vasta