Jahinoad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mul need kolm kõik olemas. Millegi pärast eelistan EKAt kasutada. :)
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Postitus Postitas -Imre- »

Endal Eka,konksuga Buck,Fällkniven F1 ja Saueri jahinuga,
täpselt samas järjekorras on ka minu eelistus.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mina vahetaks Pistriku loetlelus F1 ja Bucki kohad ära. :)
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Postitus Postitas -Imre- »

Andrus Michelis kirjutas:Mina vahetaks Pistriku loetlelus F1 ja Bucki kohad ära. :)


Ise kaalusin kaua kumb parem on aga kuna Buck-il on konks siis teatud tingimustel eelistan seda. :wink:
MARLIN 444
Postitusi: 12
Liitunud: L Dets 18, 2004 10:08 pm

Postitus Postitas MARLIN 444 »

Mehed, vaadake terase marki. Omal kaks Bucki nuga, vahe päris suur. ATS-34 on perem.
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Postitus Postitas -Imre- »

MARLIN 444 kirjutas:Mehed, vaadake terase marki. Omal kaks Bucki nuga, vahe päris suur. ATS-34 on perem.


Endal ongi ATS-34 aga tera kuju ei ole lihtsalt sobiv kõige jaoks,
konksuga Buck ikkagi nahastamise nuga.
Ja tahaks lisada,et tera peab küll väga hästi.

parimat.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Julgen ennast tagasihoidlikult noahuviliseks nimetada, nugasid on olnud palju, minu tähelepanekud:

Vene suure puiduhöövelmasina terast tehtud jahinuga, täiesti normaalne, isegi parema võtmisega kui mingi odav Lääne nuga, tera on täiesti ok!

Martiini, enamus nugasid on turistidele suveniiriks...
Järvenpää, mõni norm mudel...
Samas võib Soomas mingi küla sepp teha väga korraliku, süsinikterasest sepistatud noa mis lõikab väga hästi ja püsib kaua terav...

Soome nugadest soovitan Rosellit (lihtsam, kindel kvaliteet, suure käega meestele) ja kindlasti Hankalat, keda pean Soome parimaks: http://www.hankala.com/
Hankala müüb terasid ka, teradest teevad teised sepad siis valmis noa... Minul on Tuhkuri tera JH markeeringuga, väga hea!

Mora: täitsa OK eriti head on profiseeria noad, mul kala fileerimise nuga olemas, vetruv, lõikab hästi ja püsib hästi käes.

Kershaw: mul on üks puss, nülgimiskuju on hea, faas oli kitsas ja lopergune, pärast hoolikat teritamist sepa poolt hakkas imehästi tööle!

Gold Steel (USA) mul on Master Tanto San Mai teraga (noh see on rohkem lühike mõõk, katana) aga teritusnurka pole siiani üles leidnud
Sõbral on Gold Steel mudel Hunter hi-carbon süsinikteraga, hea lõikamisega ja käepärane nuga mõistliku hinna eest!

Meil möödavatest: Buck on selle raha eest päris hea. Eriti Vanguard!

Eka: Sandviku tera on korraliku, oskaja teritaja ja kasutaja käes väga vinge nuga!

Fjällkniven: Minu lemmik! http://www.fallkniven.com
mul on F1, Rootsi EM võistluste 6.-nda koha auhinnaks sain, sellest kõik algaski!
F1: lühike tera, väga vastupidav konstruktsioon, VG10 teras
sõbral on laminaat Fi väga teravaks läheb teemantluisuga
Oleme ka H1 proovinud, sõbral on, kogenud jahimehele sobib hästi.
varem kasutasin S1 vana VG10 terasega, normaalne
uus S1 laminaatteraga,(57-59 Rocwelli) kihilise teraga. No kui ma Gatco pingil 19 kraadise teritusnurgaga teemantluisuga üle käin, siis tera särtsub ja tükk aega teritada ei ole vaja, sea ribisid lõikab, põdra rindkerest käib kergelt läbi, mis veel tahta? Nii mõnedki sead olen S1-ga ka ära torganud, muudest elukatest ei räägigi...

Mis edasi? Edasi tuleb Damascus...

Vägisi tundub, et korralikul jahinoa teral peab ikka 56-60 Rocwelli kõvadust olema, siis hoiab tera ja lõikab. 200 dollarine nuga on ikka hoopis parema võtmisega kui 100 dollari hinnaklassis noad...Ja Rootsi noad on vaikselt kõik teised noad meie seltskonnas välja tõrjunud...

Erand: soojalt soovitan jahinoaks/liha lõikamiseks Victorinoxi profisarja konditustamise nuga 12 cm sirge, paksu teraga. (Rakvere Lihakombinaat on nende nugade peal...) Eestis ainuke koht mis müüb on Tallinnas ToKaKo Türi tänavas, hinnaklass on 200 kr! Istub hästi käes ja lõikab hästi! Tupp tuleb endal teha, aga meil ju meistrimehi jätkub! :roll: :lol:
Viimati muutis Kaupo Kindsigo, N Nov 30, 2006 3:19 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kas keegi Tartu kandis Mora2000 nuga on viimasel ajal müügil näinud? ma oma viimase kinkisin siberis ära, arvasin et ostan uue, aga ei ole leidnud enam... sihukseks igapäevanoaks, autosse, paati jne, väga hea mu meelest.

nüüd, kus mu noasepp Strömengi poolt tehtud väits (http://www.karport.no/knivsmia/)kaotsi on läinud, on noamure üsna akuutseks muutunud...
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

[quote="sammal.habe"]kas keegi Tartu kandis Mora2000 nuga on viimasel ajal müügil näinud? ma oma viimase kinkisin siberis ära, arvasin et ostan uue, aga ei ole leidnud enam... sihukseks igapäevanoaks, autosse, paati jne, väga hea mu meelest.

Vahelduseks üks väike vene meeste poolt kiidetud aadress:
http://www.knifelife.ru/reviews_Mora.htm
ja E-pood ka kindlasti:
http://cgi.ebay.com/KJ-ERIKSSON-MORA-20 ... dZViewItem

Aga üldiselt on üks selline tore firma Eestimaa peal nagu A/S Satter, kel on mitmes linnas peale Tallinna (Laki tn 5 vist oli) ka tööriistade harupoed (Jõhvi, Rakvere, Pärnu jne), tema oli (92 a) ja on üks esimesi osaline MORA-de maaletoojaid (just MORA 2000 seejuures).
Ise kõik Morad sealt hankinud. Ja näpud ka nendega ...:( kahjuks ...:twisted:
Lehitse. Helista! Leiad ikka
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

sammal.habe kirjutas:kas keegi Tartu kandis Mora2000 nuga on viimasel ajal müügil näinud? ma oma viimase kinkisin siberis ära, arvasin et ostan uue, aga ei ole leidnud enam... sihukseks igapäevanoaks, autosse, paati jne, väga hea mu meelest.


Neid, Mora 2000 on ikka siin seal ehitus- ja tööriistapoodides nähtud.
Kui omalgi mõte küpseks sai, ja läksin Decorast ostma, kus viimati nägin - ei olnudki enam.
Ei osatud ka öelda, kuna uuesti tuleb.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

noad

Postitus Postitas jorr »

Ise nägin Lõunakeskuses ja isegi kahes kohas seal.Üks oli vist ehitusmaterjalid ja teine kui ei eksi siis Handimann.
noorus on ilus aeg
matsi
Postitusi: 30
Liitunud: T Nov 14, 2006 7:16 pm

mora 2000

Postitus Postitas matsi »

kahjuks a/s Satter ei tegele enam mora toodetega nii mulle sealt vähemalt õeldi. Kui keegi teab kus Tallinnas neid MORA 2000 müüakse antke teada.
alosi
Postitusi: 12
Liitunud: R Dets 01, 2006 9:59 am

Postitus Postitas alosi »

Isapull
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 23, 2006 10:35 am

Hea uudis Mora 2000 austajatele

Postitus Postitas Isapull »

Mora nugade maaletooja on leitud!

Selleks on Luna Eesti, täpsema info kontaktidest ja toodetest leiad nende kodulehelt http://www.luna.ee , kirjuta otsingusse mora (annab laia valiku nugadest ja ka huvitava kinkekomplekti, kus Mora 2000 nuga ja kirves 0.5kg) või siis kirjutads mora2000, jõuad täpselt õigesse kohta. Oma noa sain nende Narva esindusest hinnaga alla 2saja krooni
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Et Luna Morat maale toob, seda olen kunagi varem, vist foorumlase Küti postile vastanud. Aga mu teada nad ei tegele jaemüügiga, ei müü ühekaupa, vaid ainlt firmadele. Aga kui müüvad siis väga tore ...
Ja Satter müüb ikka Morat, s.h. Mora 2000, Tartu ja Pärnu esindustes ja kesklaos küll sees pole aga teistes pidi olema. Ise kah ootan, kuna Tartu poodi jõuab.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta