Raadiosaatja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas aivar00 »

Olen Sinuga selles suhtes Ylaril 100% nõus. Mulle endale ka meeldib teha asju oma kätega nii palju kui võimalik. Samas aastatega omandatud kogemuse põhjal möönan, et tänapäevase kiire elutempo juures lihtsalt see ei ole enam võimalik. Ma ei mõelnud enda eelmist postitust halvustavana - mind lihtsalt huvitab asjaolu kui palju Matka või kes iganes teine kodanik hoidis raha kokku tellides iseenese tarkusest Hiinamaalt omale jahiks raadiosaatja + kaabli ja asjad kahjuks ei toimi. Vanasti öeldi - enda töö ja aeg ei maksa midagi. Tänapäeval vähemalt minul maksab. Siin kaasfoorumlasigi mitu tükki, kes trääni Hiinast tellivad ja edasi müüvad kordades odavamalt kui jahikaupluses. Ja asjad toimivad. Ka mina sooviksin osta kõiki asju odavamalt kui poes. Kas aga selle 5 või 10 euro pärast tasub istuda tunde või ka päevi arvuti taga ja jebida sagedusi paika jne. Iseasi, kui soov sellega hiljem endale elatist teenima hakata. Oma lõbuks aga :M :lol: parem näpin naist.
ikka lõbusalt
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas TRG »

Sellel baofengil klahvidega ei kannata sagedusi sisse trükkida?
Õnne peab olema
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas sammal.habe »

TRG kirjutas:Sellel baofengil klahvidega ei kannata sagedusi sisse trükkida?
kannatab ikka. aga UV-5R -ile panen jahisagedused 5 minutiga peale kaabli kaudu. samas on selline sättung et kõik muud kelladviled võtan maha. muutme ja sudime ei viitsi hakata. viimastel aastatel olen jahikaaslastele ca 15 baofengi sebinud. kõik kuuldavasti töötavad. kuigi hiinakas on hiinakas.
Matka
Postitusi: 10
Liitunud: P Jaan 15, 2017 7:10 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Matka »

aivar00 kirjutas:Olen Sinuga selles suhtes Ylaril 100% nõus. Mulle endale ka meeldib teha asju oma kätega nii palju kui võimalik. Samas aastatega omandatud kogemuse põhjal möönan, et tänapäevase kiire elutempo juures lihtsalt see ei ole enam võimalik. Ma ei mõelnud enda eelmist postitust halvustavana - mind lihtsalt huvitab asjaolu kui palju Matka või kes iganes teine kodanik hoidis raha kokku tellides iseenese tarkusest Hiinamaalt omale jahiks raadiosaatja + kaabli ja asjad kahjuks ei toimi. Vanasti öeldi - enda töö ja aeg ei maksa midagi. Tänapäeval vähemalt minul maksab. Siin kaasfoorumlasigi mitu tükki, kes trääni Hiinast tellivad ja edasi müüvad kordades odavamalt kui jahikaupluses. Ja asjad toimivad. Ka mina sooviksin osta kõiki asju odavamalt kui poes. Kas aga selle 5 või 10 euro pärast tasub istuda tunde või ka päevi arvuti taga ja jebida sagedusi paika jne. Iseasi, kui soov sellega hiljem endale elatist teenima hakata. Oma lõbuks aga :M :lol: parem näpin naist.


Ma usun, et raha sai päris kõvasti kokku hoitud. Tuttav jahimees rääkis, siis kui alustasin jahil käimist, et "Alguses kõige tähtsam jaam ligi võtta, siis jahil käies kuuled ka mida räägitakse. Mul on HYT, väga hea aga see on mingi 200 eurone laks, arvesta sellega". Ehmatas täitsa ära, 200 eurot pole teab mis kommiraha.
Uurisin natuke seda asja ja küsisin ka siit foorumist nõu. Eesti jahimehed kasutanud mitmeid aastaid neid Hiina raadiojaamasid ja pole midagi viga.
Võrdluseks odavaim sama akusuurusega raadiojaam Midland G9 Plus maksab 89 eurot. Ma sain 40 euro eest jaama koos laadijaga, pika antenni ja programmeerimis kaabli(mida ma pole veel suutnud tööle saada :D )
Arvata oli, et sellise hinna juures tuleb mööndusi, kui Hiinlased paneksid suurema panuse tarkvaralisele poolele taha, siis tõuseks ka hind.
Võiksin viia ka nende meeste juurde kes Eestis neid seadmeid müüvad ja lasta ära programmeerida aga siis ma ei saaks ise targemaks. Parem pusin ise edasi, äkki õpin ka midagi selle käigus. (b)

TRG kirjutas:Sellel baofengil klahvidega ei kannata sagedusi sisse trükkida?

Klahvid puuduvad
Kasutaja avatar
ylaril
Postitusi: 116
Liitunud: K Juun 29, 2016 3:38 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas ylaril »

Ma ei tea kui kodus sa arvutitega oled ja ise registris surfata mõistad aga tänapäeval igasuguseid programme abiks.
Proovi esmalt arvuti register ära puhahastada kõigest ülearusest, kasuta nt "glarys utilities" või mõnda analoogset programmi. Seejärel restart ja alusta otsast peale ja soovitaks esmalt kasutada seda draiverit mille paar eelmist postitust tagasi saatsin. Kui installida ei õnnestu, siis paki see kaust lahti kasutades winrari, 7zipi või mis iganes arhiveerimisprogrammi tarkvara kasutad ja vali draiver sellest kaustast manuaalselt. Järgnevalt määra kindlaks mis portis kaabel istub.
Ja küsimus ka? Millist tarkvara üritad kasutada raadio jaoks?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas aivar00 »

Maitse asi - 200 eurikut toimiva jaama eest välja käia on tõesti liig ja seda "vanajahimehe" juttu - ilma jaamata ma ei kuule mis toimub ma ka absoluutseks tõeks ei julge pidada. Meie seltsi miski 5 jaama ühiskasutuses - kes ees sellel jaam. Samas kordi olnud kus jahijuhatajana mitu jaama välja võtmata - enamus aktiivseid jahimehi endale individuaaljaamad soetanud. Ja viimasel ajal nendeks ikka noodsamad Baofengid olnud. Kes 55 , kes 60 euriku eest ja kõik õnnelikud Ise kasutanud ( nagu ka selts) päris pikalt Waldu poolt pakutavat 100 eurost hiinlast Puxing ning siiani ei ole "investeeringut" kahetsenud. Ja kogenud ka mitme aasta vanuse jaama positiivset järelteenindust. Vastupidiselt näiteks Hyti pakutavat sõna otseses mõttes raha röövimist. Kindlasti saab ka odavamalt ja kui huvi ning vaba aega "nussutamiseks" - ainult edu!
ikka lõbusalt
kaspar,
Postitusi: 7
Liitunud: L Juun 25, 2016 12:22 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kaspar, »

Ostsin ammu juba:Okidokist HYT-700 jaam koos laadijaga 100.- + baltichunterist kanalid peale 10.- + pikk antenn kuldsest börsist 12.- Kaua te nussite oma kanalitega?
Tahate assja keeruliseks ajada siis võite kütiliinile ka 5km läbi raba minna ,kui otsetee liiga lihtne ja igav on:P
Kasutaja avatar
ylaril
Postitusi: 116
Liitunud: K Juun 29, 2016 3:38 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas ylaril »

kaspar, kirjutas:Ostsin ammu juba:Okidokist HYT-700 jaam koos laadijaga 100.- + baltichunterist kanalid peale 10.- + pikk antenn kuldsest börsist 12.- Kaua te nussite oma kanalitega?


kaspar, kirjutas:Mina ostsin okidokist detsembris vist,HYT TC-700 saja euriga.Igati rahul;)


See tõesti juba igavik tagasi :)
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas einstein »

Nende Baofengide ja muude odavate hiinakatega on selline asi, et ostad jaama 40 euro eest, siis saad ka täpselt selles väärtuses asja. Oman nii ise selliseid jaamu kui olen tellinud mitmeid jahikaaslastele. Kvaliteedist niipalju, et sagedused ujuvad, tundlikkused ujuvad (igasugu häired löövad sisse), võimsused ujuvad - ühesõnaga selle raha eest saad asja millega natuke kannatab rääkida aga ..... kõigil minu tuttavatel on nad jäänud selliseks teiseks tagavara jaamaks mida kuskil auto sahtlis hoida ja kui tööjaam saab tühjaks võtad välja või laenad sõbrale. Üks asi on neil tõesti hea - akud peavad autos jõude seistes kaua vastu.
kaspar,
Postitusi: 7
Liitunud: L Juun 25, 2016 12:22 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kaspar, »

Skanner
Postitusi: 25
Liitunud: N Veebr 07, 2013 9:17 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Skanner »

Matka kirjutas:
aivar00 kirjutas:Olen Sinuga selles suhtes Ylaril 100% nõus. Mulle endale ka meeldib teha asju oma kätega nii palju kui võimalik. Samas aastatega omandatud kogemuse põhjal möönan, et tänapäevase kiire elutempo juures lihtsalt see ei ole enam võimalik. Ma ei mõelnud enda eelmist postitust halvustavana - mind lihtsalt huvitab asjaolu kui palju Matka või kes iganes teine kodanik hoidis raha kokku tellides iseenese tarkusest Hiinamaalt omale jahiks raadiosaatja + kaabli ja asjad kahjuks ei toimi. Vanasti öeldi - enda töö ja aeg ei maksa midagi. Tänapäeval vähemalt minul maksab. Siin kaasfoorumlasigi mitu tükki, kes trääni Hiinast tellivad ja edasi müüvad kordades odavamalt kui jahikaupluses. Ja asjad toimivad. Ka mina sooviksin osta kõiki asju odavamalt kui poes. Kas aga selle 5 või 10 euro pärast tasub istuda tunde või ka päevi arvuti taga ja jebida sagedusi paika jne. Iseasi, kui soov sellega hiljem endale elatist teenima hakata. Oma lõbuks aga :M :lol: parem näpin naist.


Ma usun, et raha sai päris kõvasti kokku hoitud. Tuttav jahimees rääkis, siis kui alustasin jahil käimist, et "Alguses kõige tähtsam jaam ligi võtta, siis jahil käies kuuled ka mida räägitakse. Mul on HYT, väga hea aga see on mingi 200 eurone laks, arvesta sellega". Ehmatas täitsa ära, 200 eurot pole teab mis kommiraha.
Uurisin natuke seda asja ja küsisin ka siit foorumist nõu. Eesti jahimehed kasutanud mitmeid aastaid neid Hiina raadiojaamasid ja pole midagi viga.
Võrdluseks odavaim sama akusuurusega raadiojaam Midland G9 Plus maksab 89 eurot. Ma sain 40 euro eest jaama koos laadijaga, pika antenni ja programmeerimis kaabli(mida ma pole veel suutnud tööle saada :D )
Arvata oli, et sellise hinna juures tuleb mööndusi, kui Hiinlased paneksid suurema panuse tarkvaralisele poolele taha, siis tõuseks ka hind.
Võiksin viia ka nende meeste juurde kes Eestis neid seadmeid müüvad ja lasta ära programmeerida aga siis ma ei saaks ise targemaks. Parem pusin ise edasi, äkki õpin ka midagi selle käigus. (b)

TRG kirjutas:Sellel baofengil klahvidega ei kannata sagedusi sisse trükkida?

Klahvid puuduvad

Võib olla leiad siit abi.http://www.miklor.com/
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Raadiojaam NKTECH UV-7RX. VHF 136MHz-174MHz, UHF 400MHz-520MHz ja FM raadio 65-108MHz. Saatja on kolmeastmeline 1, 3 ja 5W. Originaalpakendis.

Mida sellisest arvata, jahil saab kasutada, jahisagedused programeerida?
Ole kui leebe tuul...
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas VR »

Kui on originaalpakendis, siis peaks küll saama
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas H:Owl »

Kas kellelgi on kogemusi sellise http://www.huntingoutlet.eu/a/kopla-kpx "kõik ühes" aparaadiga?
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Raadiosaatja JAHT3

Postitus Postitas smtasku »

Alates oktoobrist on jahimeestel kasutada üle riigi lisa raadiosagedus. Eesti Jahimeste Selts sai Tehnilise Järelevalve Ametilt positiivse vastuse kolmanda raadiosageduse osas. JAHT 3 sagedus on 146,150 MHz.

http://www.ejs.ee/jahimehed-said-kolman ... osageduse/

Programmeerin kõiki käsiraadiosaatjaid.
Kontakt PS
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Vasta