Raadiosaatja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas rajaleidja »

kakuke kirjutas:Mul jälle kogemus vastupidine. Olime seltskonnaga jahis (mets teadagi paksu lume all lookas) ja kõrval olevate meeste HYT tõi jutu enamvähem kohale, siis Kenwoodi klapis oli mul samal ajal vaikus. Mõlemil lühike antenn. :M

Selle leviga on teinekord nii nagu ta on. Meil meestel HYT`id(samad mudelid) ja teinekord üheskoos seistes ühed kuulevad juttu, teistel on eetris vaikus. :roll:
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Beretta »

Pooltesit aastat tagasi kiidetud Kenwood andis selle jäerl otsad. Nüüd Icom pika antenniga. Igati rahul.
Tahaks aga mõnele jahtkonnale meelde tuletada, et tegemist ikka jahiraadioga, mitte karaokee vahendiga milles roppsuuröökuri laule esitada a la "Siga....kurge." Ei ole päris kindel aga vist Kõue mehed laupäeval o6.dets.
Grumpy old man
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Joosep Käba »

Beretta kirjutas:Nüüd Icom pika antenniga.


Laulu kuulamist annab vältida antenni lühemaks tegemisega. :wink:
Kui aga tõsiselt, siis ootan pikisilmi Tehnoturgu pea jõudma pidavaid pikki antenne HYT asjale.
Aaa... üks asi veel mida olen tähele pannud. Kui see kaasa antav 100 eegune huinaakõrvakomplekt nahui visata ja otse saatjasse rääki on kuulajatel helikvaliteet hoopis teisast puust.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas duma »

rajaleidja kirjutas:
kakuke kirjutas:Mul jälle kogemus vastupidine. Olime seltskonnaga jahis (mets teadagi paksu lume all lookas) ja kõrval olevate meeste HYT tõi jutu enamvähem kohale, siis Kenwoodi klapis oli mul samal ajal vaikus. Mõlemil lühike antenn. :M

Selle leviga on teinekord nii nagu ta on. Meil meestel HYT`id(samad mudelid) ja teinekord üheskoos seistes ühed kuulevad juttu, teistel on eetris vaikus. :roll:


Mina olen seda tähele pannud et loeb see kui täis aku ka on.
Isaga raadiojaamu võrreldes, et isa kuuleb aga mul vaikus, siis yldjuhul on omal jaam 2 päeva peal isa oma just laetud.
duo on parem
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kakuke »

Jaam oli enne jahti täis laetud ja karaoket sellega harrastatud pole. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas raindrenkhan »

Endal Kenwood ja mõnikord küll et mõnda ei kuule. Aku on koguaeg täis :D Raadio muidugi üle aasta kasutuses olnud.
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas jagwelt »

Oman Kenwoodi mingi 4 hooaeg ja olen rahul ainuke mis võiks parem olla on levi aga eks seda saaks pikema antenniga ka paremaks.
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Feen »

Pikem antenn on väga abiks asi. Saab vasti all üle õla, alla painutada ning ei sega jahti. Kahjuks jäi omal ühe aktsiooni tõttu (loomi ja laske rohkem kui padruneid, aga nuga siiski olemas) raadio sohu kadunuks. Antenni tõttu kuuleb naabrite juttu nagu omade meeste oma ning paras jant eristamiseks, mis ja kus. Samas, 2 sagedust siiski olemas ning nüüd enam-vähem paia saanu, kes mida kasutab ning hea kuulata ka kuidas naabritel läheb :D
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kas keegi on täheldanud ,et "käed vaba " süsteemi kasutades võimsus väheneb? Endal selline mulje millegipärast jäi!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

Põdraajudes kasutasin ise monofoni ja see võttis küll võimsust vähemaks aga selle kompenseeris pikk antenn.Sama täheldasin HF-ga.
jahismurf
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas raindrenkhan »

Mul on ka selline arvamus et see kõrvaklapi süsteem on kehv. Teinekord ei kuule midagi kui keegi räägib, samas kõrval mees ilma kõrvaklapita kuuleb kõike juttu puhtalt. Kasutab veel vana motorolla raadiojaama:D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kakuke »

Samas ei kujuta ette, et peaks kütiliinis seisma põues lõugav saatja. Vaja ikka muretseda pikk antenn juurde. :M Kui ma vaatasin, et HYT´ist tuli hääl (samal ajal minu oma vaikis) siis see tuli just klapita saatjast.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas raindrenkhan »

Meil vanade heade motorolladega seisavad ees ilma kõrvaklapita :D Neil vaikseks keeratud. Ja on küllalt loomi lasknud, ja ega see loom nüüd seda raadios rääkimist ei kuule väga :D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kakuke »

No ma ei tea, osad tõesti kõgisevad, mõgisevad, kõhivad, peeretavad jne, aga ise püüan ikka nagu õpiku järgi vaikselt olla. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas raindrenkhan »

No see on juba teine teema kui ei suuda ees seista. Mind häirib eriti kui mõni avastab et ta hakkab kõndima küti liini peal :evil: Aga noh, see käi teise teema alla :lol:
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Vasta