Raadiosaatja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas freelander »

Mina tellisin omale baofeng gt-3 mark III. Täiesti toimetas sügise ära.
Enamjaolt ise kasutasin hyt tc518 ja tuttav baofengi.

Maksis miskine 30raha. Tellitud hiinast aga enamus hiinlastel praegusel ajal juba euroopa laod. Tuli euroopa laost 5 päevaga.


Isegi kui hinnast tuleb ja kui tolli läheb siis on alati mõistlikum ise deklareerida. See tänapäeval nii lihtsaks muudetud. Pool aastat tagasi oli veel tunduvalt keerukam.
kaspar,
Postitusi: 7
Liitunud: L Juun 25, 2016 12:22 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kaspar, »

Mina ostsin okidokist detsembris vist,HYT TC-700 saja euriga.Igati rahul;)
Kasutaja avatar
Lauri Tamm
Postitusi: 45
Liitunud: P Juun 03, 2012 2:18 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Lauri Tamm »

VR kirjutas:
Matka kirjutas:Tegin tellimuse BF-UV6'le, koos lisapudinatega läks kokku ~40 raha. (y)
Kui tuleb väljaspoolt EU, siis eeldusel et CE sert on nõuetekohaselt peale trükitud, lisandub tollis kinni pidamisel käibemaks 20% ja postiasutuse poolt deklaratsiooni vormistamise tasu 30.-

Hiinlased panevad hinnaks paar dollarit kui ilusti paluda :wink: ja pole veel neid tasusid lisandunud (y)
Matka
Postitusi: 10
Liitunud: P Jaan 15, 2017 7:10 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Matka »

Sain baofengi kätte, võtsin usb kaabli ka ligi. Proovisin jaama ühendada arvutiga aga "Fail Connect with Transceiver", niipalju kui uurinud olen, probleem peaks olema selles, et jaamas ja arvutis on erinevad draiverid ning selletõttu ühendust ei saa. Kellegil kogemusi sellise asjaga? Tegemist siis Baofeng UV6 jaamaga.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kakuke »

Endal varasem kogemus icomiga ja nüüd sai soetatud poistele kamba peale üks hiinlane. Eks ta üks kräpp ole. Ma ei mäleta mis see nimi tal oli, aga sisuliselt ikka baofeng.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas smtasku »

Proovi selle õpetuse järgi teha http://www.miklor.com/COM/UV_Drivers.php#install

Matka kirjutas:Sain baofengi kätte, võtsin usb kaabli ka ligi. Proovisin jaama ühendada arvutiga aga "Fail Connect with Transceiver", niipalju kui uurinud olen, probleem peaks olema selles, et jaamas ja arvutis on erinevad draiverid ning selletõttu ühendust ei saa. Kellegil kogemusi sellise asjaga? Tegemist siis Baofeng UV6 jaamaga.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Kasutaja avatar
ylaril
Postitusi: 116
Liitunud: K Juun 29, 2016 3:38 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas ylaril »

Kui juhuslikult 64 bit ja Windows 7, siis ei pruugi prolifici draiverid tulemust anda.
Mingi sats datakaableid kuskilt imelikust tehasest tulnud ja kasutavad veidi teist riistvara.
Kui ei õnnestu eelmainitud õpetuse järgi, siis anna märku, võin kuhugile alternatiivi üles riputada.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas honkomees »

ylaril kirjutas:Kui juhuslikult 64 bit ja Windows 7, ....

:lol: vähemalt mu tuttavatest on 95% see kooslus kasutusel, hea ja kontrollitud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Matka
Postitusi: 10
Liitunud: P Jaan 15, 2017 7:10 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Matka »

Viisin draiverid ajas tagasi 3.2.0.0 versiooni peale aga endiselt annab "fail connect tranceiver" :?
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas smtasku »

Enamus kaablid töötavad selle Prolific 3.2.0 driveriga. Aga kaablid on ka erinevad, sul võib olla CH340T kontrolleriga kaabel siis peaks sobima see:
http://www.driverscape.com/download/usb-serial-ch340
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Matka
Postitusi: 10
Liitunud: P Jaan 15, 2017 7:10 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Matka »

smtasku kirjutas:Enamus kaablid töötavad selle Prolific 3.2.0 driveriga. Aga kaablid on ka erinevad, sul võib olla CH340T kontrolleriga kaabel siis peaks sobima see:
http://www.driverscape.com/download/usb-serial-ch340


Proovisin sellega, kui hakkan installima siis ütleb, et encountered problem ja cannot find the file specified. Lisan ka illustreeriva pildi https://www.upload.ee/image/6748726/sdadadasda.jpg
Kasutaja avatar
ylaril
Postitusi: 116
Liitunud: K Juun 29, 2016 3:38 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas ylaril »

Äkki on abiks kuigi väidetavalt 95% ei :)
https://www.upload.ee/files/6748804/CH341SER.rar.html
Matka
Postitusi: 10
Liitunud: P Jaan 15, 2017 7:10 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Matka »

ylaril kirjutas:Äkki on abiks kuigi väidetavalt 95% ei :)
https://www.upload.ee/files/6748804/CH341SER.rar.html


Ei tea kas tegin õigesti, aga ikkagi annab sama veateadet (n)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Sain baofengi kätte, võtsin usb kaabli ka ligi. Proovisin jaama ühendada arvutiga aga "Fail Connect with Transceiver", niipalju kui uurinud olen, probleem peaks olema selles, et jaamas ja arvutis on erinevad draiverid ning selletõttu ühendust ei saa. Kellegil kogemusi sellise asjaga? Tegemist siis Baofeng UV6 jaamaga.
ja
Ei tea kas tegin õigesti, aga ikkagi annab sama veateadet (n)

Kas nüüd kokkuhoitud mõned eurikud on sind selle jebimisega koos õnnelikumaks teinud?
Mulle isiklikult kepp meeldib, aga ainult juhul kui ise keppija olen :oops:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
ylaril
Postitusi: 116
Liitunud: K Juun 29, 2016 3:38 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas ylaril »

tsiteerin ka, küll vähe teemaväliselt :)

Kas nüüd kokkuhoitud mõned eurikud on sind selle jebimisega koos õnnelikumaks teinud?
Mulle isiklikult kepp meeldib, aga ainult juhul kui ise keppija olen :oops:

Kepi koha pealt sul tuline õigus või tn 95% arvab sama,sest on ka kindlasti neid kellele meeldib mitte domineeriv pool olla :P
Aga samas kui hakata kõike eurodesse arvestama, siis olgem ausad et odavam tuleks enamus teenuseid osta kui oma aega ja vaeva sinna matta, võta nt kalastus - tn kui aasta kulutused kokku arvestaks ( paadi kindlustus, sadama maksud, hooldus, küte, varustus ja "raisatud aeg" mille asemel võiks ju arvestada ajakulu oma kesmise tunni hindega, siis selle aasta kuluga võiks tn järgnevad 3 aastat iga päev poest kala osta ja süüa ja veel aja võit et ei pea isegi kala puhastamisele aega raiskama või veel suurem võit kui neid maitsvaid kalapulki osta ja minutiks uuni visata :)
Sama ju jahindus ja paljud teised hobidki ja mitte ainult hobid. Palju tänapäeval linnastunud rahval veel ahjud kaminad kasutusel on aga nt küttepuid õigel ajal ja õigest kohast ostes tuleb ikka palju odavam sisse osta kui ise vaeva näha, las see mets ja kraavi perved võsastuvad :) ja naistemeestel naisedki veel häppid, et mees kogu oma töökohustuste vaba aja kätt hoiab :)
Ja märkamatult ongi ühiskond nagu mõned aastad tagasi linastunud Bruce willise linateoses kus inimesed isegi mitte ei istu enam ekraani taga ja klõbista nuppe vaid lesivad mugavalt voodis ja mingid androidid toimetavad nende eest, kaasaarvatud hoiavad su naise androidi kätt ja rahuldab teda :).
Lõpetuseks sooviks küll jaksu ja jõudu ja mitte iga tagasilöögi puhul asju nurka visata ja kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab :)

Tervitades,
Ülari
Vasta