põdra peibutus vile

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

yks õhtu vaatasin puka otsast hirmus k...nälgas põdralehma ja kuulasin tükk aega tema häälitsemist. Huvi tekkis. Minul. Mitte et konkreetse isendiga põdrasugu jätkata vaid et ikka edaspidi isast põderit peibutada. Üllatavalt vähe/vaikselt see suur emasloom lärmab. Pigem peab paika selline tasa ja targu stiil :wink:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jätka siis kuulamisi ja üllatud veel rohkem, milliseid hääli need loomad üldse teevad. Kui ta sedasi tasa tuli, siis oli k..näljast asi veel kaugel.:D
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Eile proovisin põtra peibutada. Kui 15 min. vastust ei saanud, läksin teise kohta, seal üks vastus kaugelt tuli, aga siis pikk vaikus.
Läksin tagasi eelmisse kohta, sealtpoolt tuli ka vastus) ja seal käis raske möll. Keegi ragistas ringiratast ja tegi pidevalt häält, mis tundus nagu lehma häälena, aga käitumine oli pulli oma. Läksin ligemale, häält ei julgenud nii ligidal teha, et saab aru. Lootsin oma liikumise sahinaga looma ligi peibutada. Kuulis mind ja tuli peale ca 20 m peale, aga nii pime, et ei näinud isegi läbi optika, kuigi kammisin iga oksa ja kõrre läbi. Seisime 10 min vastastikku, sügav kraav vahel. Siis keeras ümber, ilmselt oli tema jaoks midagi valesti, ja hakkas stiilset pulli häält tegema, igatahes oli ta väga vihane. Trampis ja kolistas sarvedega nii 150 m raadiuses. 2 looma oli veel, üks ainult aeg-ajalt ragistas oksi (see võis lehm olla) ja üks tegi korra pullihakatise häält. Metsa ma jääda ei saanud, lisaks langes udu maha ja nähtavus halvenes veelgi, seega hakkasin astuma. Suur pull käis minuga paralleelselt ja möirgas pidevalt, ma talle üldse ei meeldinud ja mul jäi mulje, et ta ikka täpselt aru ei saanudki, kes ma olen. Liikusin väga vaikselt, kraav vahel. Igatahes minu pärast möll katki ei jäänud, jätsin nad müttama.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Täna Võrumaal väikekiskjate näidispüügipäeval hakkas silma, et vanameister Allak kasutab ka sama pilli, mida Mart müüb. Temal oli see kumm huuliku otsast viiendas astmes. Oli pulli 30m peale saanud.
Pilt
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

põrdra peibutusvile

Postitus Postitas madiskl »

aga kas kellegil on müüa põdra peibutus pasunat mis on täiesti töötav ,oleks nõus ostma mõistliku hinnaga ,
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Sa mõtled et siis koos mehega, kes puhub või? Usun, te kõik need pasunad töötavad, mis siin foorumi poes vähemalt müügil on, peasi et ikka puhuda ka oskad.
Hekler
Postitusi: 60
Liitunud: T Mär 27, 2007 8:11 pm

Postitus Postitas Hekler »

Mida huvitavat seal väikeuluki näidispüügil veel oli? Oleks teadnud, siis tulnud isegi kohale. Teab keegi, kust nendest üritustest teada saab. Mingi kava või midagi....
Lähme metsa...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Pasunaga on hea seda häält teha küll aga parem ikka ise suu ja kätega see pullijorin selgeks saada.Pasunal see viga,et üks kolakas jälle juures mis õigel hetkel tükib maha ununema,või metsas isegi kaotsi minema.Kätega tehes on jorin alati olemas ja mingit kola pole vaja kaasa vedada.
noorus on ilus aeg
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Heklerile: läheb küll põdra teemast vähe mööda, aga tol väikeulukiüritusel Allak rääkis peibutamisest, algul soku, laanepüü ja vähem rebase. Lõpuks tuli (nagu kakukese pildilt näha) põder ka jutuks. Siis näitas üks Kullavere mees (Vahur oli ta nimi, kui õieti mäletan) oma lõkse (kaste ja raudadega lõkse) ja rääkis põhiliselt nugise püüdmisest ning Allak ehitas kiviaja stiilis (aga ilmselt üsna efektiivse ja töökindla) lattlõksu. Päris õpetlik oli.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

jorr kirjutas:Pasunaga on hea seda häält teha küll aga parem ikka ise suu ja kätega see pullijorin selgeks saada.Pasunal see viga,et üks kolakas jälle juures mis õigel hetkel tükib maha ununema,või metsas isegi kaotsi minema.Kätega tehes on jorin alati olemas ja mingit kola pole vaja kaasa vedada.


Pasun teeb lehma jorrinat. :D
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: põrdra peibutusvile

Postitus Postitas Joosep Käba »

madiskl kirjutas:aga kas kellegil on müüa põdra peibutus pasunat mis on täiesti töötav ,oleks nõus ostma mõistliku hinnaga ,


Kes müüks täiesti töötava saksofoni? Nõus palju maksma!
Tavalisi, mis hästi ei tööta on poodides küll saada. :oops:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Selle pasuna kohta veelkord, et sellega hea matkida indleva põrdalehma häält. Väga hea tulemuse saab, kui huuliku kate otsast ära võtta ja lahtise huulikuga puhuda, siis saab puhumise ajal huultega keelekesele erinevat survet avaldades muuta puhumise ajal tooni kõrgust.
Pasunaga saab ka matkida sellist häält, kui põrdalehm vasikat kutsub. Ei kuku küll päris hästi välja, aga midagi sarnast. Suuga väga raske järgi teha.
Pasunaga siis kummirõngas kõige jämedama tooni peale, puhuda lühidalt ja järsult, aga nii, et plärisema ei hakka.
Ma olen nende põtradega paar hooaega jantinud ja nüüd siia üks rumal küsimus.
Milline see pulli jorin on? Igasugu hääli olen kuulnud, aga seda mitte. Millal ta seda teeb ja milline enam-vähem olema peab. Keegi oleks nii hea ja kirjeldaks. Mina olen ainult pulli erinevaid "ühmatusi", röögatusi kuulnud ja indleva lehma kutsele vastu ohkimist, aga jorina peale pole veel sattunud.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Siin ju neid näidiseid üleval küll .Eks valdav ongi see uuähh ohkimine! Ja teeb ka sama häält nagu lehm ,aga nagu soomlane ühel lindil õpetab ,on see madalam ja kumedam. Vat see video kus mees suure põõsa taga kolme põtra peibutab ja pulli sinna põsasse saab ,vot seal teebki pulli häält! Ja eks neid hääli ole palju ,selle sinu pasunaga kõige madalam röhatus ,hakkab tegema ,kui talle midagi ei meeldi ,samas võib ka lehm sedasi häälitseda.
Keegi mõtleb siin vist neid suuri pasunaid mis filmiklippidel näha! Need on tegelikult lihtsad ruuporid oma hääle võimendamiseks,hääl tuleb ikka oma häälepaeltega teha!
Kivi kotti!
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Re: põdra peibutus vile

Postitus Postitas freelander »

Millist peibutusvilet soovitate osta?
Kas keegi on nõus natuke õpetama värskele jahimehele, kuidas põdra peibutus häält õigesti teha. Väikse tasu või õllede eest andma mõned õpetussõnad. Võin ise kohale sõita suht igalepoole, lihtsam oleks järvamaa ja tallinna piires.

Vaatasin koolitusi aga hetkel ei paista kusagil tulevat.
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: põdra peibutus vile

Postitus Postitas Henz »

Kui vähegi muusikalist kuulmist on, proovi ise seda häält teha. Käi looduses kuulamas, jäta meelde, kui vöimalik lindista üles ja proovi kodus järgi teha. Eks netis ole videoid ja öpetusi küll aga kahjuks mitte kohalike. Ma millegi pärast ei usu, et meie põdrad sama häält teevad mis alaska omad, vähemalt ise olen erinevusi tajunud. Ja eks igas piirkonnas ka ikka omad häälitsused on.
Aga kui pole vöimeline selliselt ise häälitsema siis peab vast vile poole vaatama küll. Aga ega need vist väga odavad pole...kunagi juhtusin kuskil poes ka pödra vile otsa...polnud teine muud kui mustast plastikust koonus ja hinda oli oma 50€...
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
Vasta