põdra peibutamine

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

põdra peibutamine

Postitus Postitas madiskl »

Kas on põtra küige kavalam peibutada hommiku vara või õhtu ,kummal juhul jat edukam ja kus oleks mõtekam teha kas raiesmiku peal või metsas,mul endal ostetud siit jahi poest see põdra vile kas see toimib ka ,kas kellegil selle kohta kogemusi on ,oleks väga tänulik
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: põrdra peibutamine

Postitus Postitas Veix »

Tegime just kerge metsauuringu hommikul ja mis seal öelda, tuli 5+5 eimese tunni jooksul :D Kerge kihelus juba peopesas, et see 15-nes september juba kiirmini saabuks :twisted:
Muidugi praegusel hetkel tatistame , et fotokas koju ununes, oleks saanud kadestamisväärseid fotosid! :VS
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: põrdra peibutamine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

madiskl kirjutas:Kas on põtra küige kavalam peibutada hommiku vara või õhtu ,kummal juhul jat edukam ja kus oleks mõtekam teha kas raiesmiku peal või metsas,mul endal ostetud siit jahi poest see põdra vile kas see toimib ka ,kas kellegil selle kohta kogemusi on ,oleks väga tänulik

Kõige määravam on ilm, õhtul see jama ,et aina läheb pimedamaks,hommikul jälle ei tohi sisse magada.Hämaras peaks ikka juba platsis olema.Hea on kui peibutuskoht on ümberringi jälgitav,hõre metsaalune,v rabamännik.Sinna tuleb loom julgemini kui päris lagedale,aga tuleb ka lagedale.Muidugi tühjas metsas võid jäädagi prääksuma :) Üldiselt on mõtekas vahepeal pulli häält ka teha juhuks kui pullil pruut juba külje ääres.
Viimati muutis Ahto Kattai, P Sept 07, 2008 9:32 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: põrdra peibutamine

Postitus Postitas Veix »

Sai ka täna õhtul metsas veedetud mitu tulemusetut tundi. Ilm kah halvaks läks, tuul tõusis ja äike oli ümberringi. Ilmastik mängib ülisuurt rolli ja praegusel hetkel tundub mulle, et hommik oleks olnud tulemusrikkam.

Edu!
KalmerH
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 25, 2008 8:55 pm

Re: põrdra peibutamine

Postitus Postitas KalmerH »

kui lähedale olete üldse põtru meelitanud
üksik rändur
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: põrdra peibutamine

Postitus Postitas Feen »

Kõikse parem paistab olevat (ka kuulduste järgi) hommik. Pimedas juba kohale ja äkki trehvad ise kuulma, kuidas põdrad ohivad ja lähed nendega kaasa. Nagu Kult ütles, ilmast sõltub palju. Härmas, tuulevaikne ilm, parim variant. Hääled kostuvad kaugele ja põdrad palju ärevamad ka. Tuulise äikeselise õhtuga võid ohkima jäädagi. samuti korra olnud katsetus maanttee ligi, kus juba hommikul autod ringi sõitsid, no, ei tule siis mikit välja asjast.

Ja kui ligi põtru saadud, no ikka siledaga lastakse vahepeal neid loomasid. Järelikult, tuleb lähedale küll. Kui põder ikka aru ei saa, siis ronib täiesti juurde. Endal parim tulemus (olgem ausad, ainuke ka siiani) on põrda tuleks alla 100 m, minu viga see, et ma metsalagendikul ja põder metsas, ei tulnudki välja vaid jalutas pikki metsaserva.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
mõtus
Postitusi: 79
Liitunud: L Nov 12, 2005 5:38 pm

Re: põrdra peibutamine

Postitus Postitas mõtus »

Sai mõni aasta tagasi siga passitud,kuna sead olid endale selleks õhtuks parema pinna leidnud hakkasin igavusest põtra peibutama ja minu õnneks üks vanake mulle ininal vastaski tegin muudkui edasi,pull tegi metsas üsna suure tiiru enne kui põldu astus tuli täpselt puki alla ja jäi ülesse vahtima ,päris võimas pilt oli hing tahtis kinni jääda :lol: ,lugesin suure ähmiga harud üle ,sain 5+5 ilusa kühvli,pull siiski mõistis ysna kiirelt et puu otsas teda pruut ei oota ja liikus tuldud teed tagasi,tegin uuesti häält pull vastas samaga kui enam nii ligi ei tulnud vaid jäi ohutusse kaugusse,see õhtu jääb veel kauaks minu ilusamate jahielamuste kogusse püsima!KIvi kotti! :D
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: põrdra peibutamine

Postitus Postitas kirp »

Kõige magusamal ajal tuleb päeval ka. Päris ligi võib tulla ja üpris vihaselt kui konkurenti järele suudad teha. Puu otsa ajab su. Mul peni ehmatas isase-röögatuse peale nii ära, et neli tundi otsisin teist metsas taga.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: põrdra peibutamine

Postitus Postitas Veix »

Meil tuli 40-ne meetrini peaaegu ja siis arvatavasti nägi meid ära.

Keegi kogenum võiks veidi abistavat infot peibutamise kohta lisada. Milline oleks õige tehnika ja kui palju häälitseda ja millal vait olla?
Oleksin äärmiselt tänulik!!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Re: põrdra peibutamine

Postitus Postitas pri:t »

Mõtteainet: Foorumlaste põdrapeibutuse õppepäev??
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: põrdra peibutamine

Postitus Postitas Feen »

Esimeses foorumlaste koprajahis oli seda põdra teemat suht palju. Kel pasun kaasas, kel kaset helide ja õpetusega. Sai proovitud, harjutatud. Ando teeb põtrasid järgi nagu vana loom, isegi sealt saadud pisikust asja edasi uurinud. Mul muidu arvutis mõned demo-klipid a põtrade häältest. Arvan, et Youtubest leiab ka jahte (tegelikult olen neid sealt vaadanud küll), kus põru peibutatakse ja lastakse samuti, on mida õppida.

Aga järgmisel üritusel vast põder ikka teemaks, kes mis ja kuidas.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas madiskl »

käisin proovimas põtra peibutamas selle vilega mida mart müüb siis jahi poes aga tulemus null,kuidas seda õieti tegema peaks äkki keegi aitab
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas kakuke »

Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
foxracing
Postitusi: 35
Liitunud: L Sept 20, 2008 9:27 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas foxracing »

Oskab keegi öelda kus Tallinnast seda vilet osta saaks?
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas kärss »

Sai ka siis üks 2+2 harune 15 meetri peale puki alla meelitatud. Algul proovisin teha kiimahäält ja siis kui hakkas vastama siis lasin vastu pulli lühikesi möh-isi.Tuli peale nagu robin.
metsas on mõnus
Vasta