põdra peibutamine

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et kõige õigem oleks see põdrahääle tegemine ikka suuga selgeks õppida.Siin ikka mitu asja mis kasulik.Näiteks tükib see poes müüdav pasun tihti vajalikul hetkel koju jääma ja kui ongi kaasas,siis üks kolu jälle juures,mis metsa tassimist vajab.Rõhutaks veel,et põdra peibutamisel vilega,on väga tähtsad aeg ja eriti koht,kus seda häält kuuldavale lased.Ja seda häält ei tohiks mitte ilmaasjata teha.Ühte suurt(ehk vana) põdrapulli sa kaks korda sama vilega välja ei kutsu,tema pole sokk.Olen sellest ka eespool rääkinud,et parem oleks kahekesi peibutamist teha,kusjuures üks peibutab ja teine on pukis laskja.Väga tähtis on ka õhu liikumine,ehk tuulesuunt,et liikvele tulnud loom sind lõhna järgi enneaegu ei avasta,kuigi õhtul hilja(enne pimedat) ja hommikul vara,on tavaliselt tuul vaikinud ja seda õhu liikumist kaunis raske aimata.Ragistamist ja kolistamist allatuule olev loom ei karda.
noorus on ilus aeg
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas madiskl »

kas keegi metsas käinud juba peiputamise proovi tegemas,kuidas tulemused
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas rixa »

madiskl kirjutas:kas keegi metsas käinud juba peiputamise proovi tegemas,kuidas tulemused


Sellest juttu Põder 2009 teema all.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Joosep Käba kirjutas:Niukseid torusid, kuhu oma molu sisse mahub on müüa meil ka. Mu arust Jagdhofis nägin sellist, mida Harri Põldsam oma filmis kasutas.


On jah praegugi olemas letis. Põldsam ajab põdraga juttu läbi selle toru. On siin lehel ka juhtumisi kasutajaid?
Lohmani pasuna ja suuga olen proovind ja tuleb küll, kui õige aeg. Lihtsalt Lohmani pole enam saada aga mdagist vaja oleks.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Pasunat pole, olen üritanud suuga ära õppida. Siiani parim tulemus üle 10 a tagasi, kui 1+1 "hangsarv" tahtis sooservas jalust maha joosta. Siis kasutasin tema enda tehtavat häält, mida järjest jämedamalt tegema hakkasin kuni lõpuks 15 m kaugusel sai vend noorendikus pidama :D .
Sellel aastal olen paar korda vähe tõsisemale pullile häält teinud, kuid peale veel pole tulnud. Üks pisut jorises vastu, kuid ära ei läinud kumbki. Eks näis, kuna tõsisema hoo jooksuaeg sisse saab.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Lohmaniga eelmine aasta oli nii, et uulsin kui ca 400-500 m tuli läbi metsa nii et sarved kolisesid.
Igaks petteks liikusin ca 50 m eemale kohast kus haisutasin ja viimast joru pasundasin.
Siiani arvan et õigesti tegin, muidu oleks alla jäänud. :shock:
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas aadu kadakas »

http://www.youtube.com/watch?v=5gI4j8Mz ... re=related

Selline tore, õnnestunud jaht. Valikus mõned muudki näited.
Ah jaa, üks detail videos on see, kust mehed arvavad looma tulevat.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas mrr »

Prohvet Maltsvet kirjutas:Trapper müüb:
Peibutusvile Buttolo art.292 põder 125.00EEK
Kas keegi on kasutanud ja osakab kommentaarida


Meil päris mitmel jahimehel k.a. minul see "konservitoos olemas" aga laia kasutamist ei leia. Tundub ikka selline võlts see hääl.
sworbe
Postitusi: 55
Liitunud: N Mai 19, 2011 7:51 am

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas sworbe »

Laupäeva õhtul 15.09 "suuga" raiesmikule peibutatud pulli isand. Tuli ca. 5 minutit peale peibutamise algust. Ilus tõuloom, aga nooruke teine veel. Peas olid 2+2 pulgad. Ähk 5 aasta pärast kohtub uuesti. :D . Vahtisime 20 meetri pealt tõtt kuskil 15 minutit. Ei olnud Härral kiiret kuskile. :)
OldMan
Postitusi: 42
Liitunud: E Okt 22, 2012 8:34 am

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas OldMan »

Leidsin youtubes sellise video põdra peibutamisest.
http://www.youtube.com/watch?v=uIHPAc5wqY0
Alates 30-nandest sekundist on ähe sellist vidinat, oskab keegi öelda, kas ka toimib ?

Oodates uut põdrajahi hooaega, olge muhedad. ;)
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas Ats »

Kas keegi proovinud sellist asjandust põdra peibutamisel, ajaliselt videos 5.50 ja edasi

http://www.youtube.com/watch?v=j3dpDfleuvg
Pole looma, pole probleemi!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas hundikütt »

Õpi suuga matkimine ära,siis pole vaja kohvipurke kasutada.Sealt võid saada igatsugu naljakaid hääli kätte. :lol: Sellist asjandust pole küll proovinud aga nende käte abil reguleeritavate toonidega on palju lihtsam mööda panna kui suuga imiteerides.
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas Raud »

Enne 15. septi sai hulga youtube videosid vaadatud. Naine oli ka kodus juba hullumas, et mis sa prääksud siin koguaeg. Lõpuks siiski andis ka see aeg ja vaev tulemust. Läksin hommikul hiilimisjahti ja ühe raiesmiku peale. Seisin siis seal kännu otsas ja kuulen üle raiesmiku käis kõva raksakas. Mõtlesin et arvatavasti põder. Tegin esimesed hääled. Põder tuli välja (300m) ja hakkas lähemale liikuma. Liikus niimoodi kaares ümber minu (80m), mina ikka kännu otsas püsti, oranz vest seljas. Kui vahe oli mingi 50 m siis hakkasin tihedamini ja paar korda kõvmini häält tegema. Keeras pea minu poole ja tuli otse peale, samal ajal kiskus maast sammalt ja muud sodi sarvedega üles. Tegi häält vastu ka. Kuna oli lubatud lasta 1-2 harulist pulli siis panin püssi käest ja hakkasin telefoniga filmima, muidu pärast keegi niikuinii ei usu :D . Natuke kehvasti küll tuli video välja, aga põder on kenasti näha ja kuulda et vastab. Põder oli ilus 3+4.

https://www.youtube.com/watch?v=oekR65oJ8EU

Edu!
Vasta