põdra peibutamine

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas madiskl »

kuidas peibutada selle vilega mis mart müüs siis jahi poes ostsin aga pole sellega ühtegi looma välja meelitanud kas keegi oskab idata
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas ninja »

Niipalju kui tekstist aru sain oskan ka õpetada :wink: ,,,eks ikka ähi otsast sisse :D
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas jorr »

Täpselt Ninja,aint kui ähid,siis ära seda toas tee,ajad kaaskodanikud kurjaks.Otsi selleks ikka õige koht ja aeg.
noorus on ilus aeg
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas robi1 »

madiskl kirjutas:kuidas peibutada selle vilega mis mart müüs siis jahi poes ostsin aga pole sellega ühtegi looma välja meelitanud kas keegi oskab idata
Õpime ikka enne kirjutamise selgeks,siis jahile (b) (b) (b)
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas Mart »

foxracing kirjutas:Oskab keegi öelda kus Tallinnast seda vilet osta saaks?


Mnjah, vot täna juhtus selline lugu, et mees oli Tallinnast põdravile ostnud ja tuli täna meile poodi, et mehed õpetage, kuidas sellest põdra hääli välja võluda. No me siis puhusime, aga ei mingit põdra häält, rohkem selline vilepilli hääl. Kasutasime siis kiirelt netiotsingut ja oh imet, toodetakse sellist vilet küll, ainult et faasani peibutamiseks. :cry:
Soovitasimegi siis mehel pärimusmuusika aita seda vilet puhuma minna, sest põdrajahil pole sellega küll midagi teha. Kaupmehi nimetama ei hakka, eks nad tunnevad ennast ära ja väike häbi peaks ikka olema.
Eks ole teisigi, suvel müüakse sokuvile, sügisel vahetatakse silt ära ja on põdravile.
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas Olku »

Mina(ja ma arvan, et nii mõnedki veel) oleksid kindlasti huvitatud nt, järgmise aasta augustis tulema foorumlastega kokku ja õppima mõne teadjama ja oskajama mehe käest peibutamise kunsti. Ise olen saanud lehma pasunaga pulli vastuse kätte, kuid enda kõrvade jaoks oli see "lehma inin" ikka päris jube.Pulli "ohkimist" olen küll proovinud järgi aimata, kuid see kui kaugelt pulli näed, siis tuleb seegi nii ebatruult välja, et pull paneb kohe jooksu :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas kakuke »

Olku kirjutas:Mina(ja ma arvan, et nii mõnedki veel) oleksid kindlasti huvitatud nt, järgmise aasta augustis tulema foorumlastega kokku ja õppima mõne teadjama ja oskajama mehe käest peibutamise kunsti. ...

Kindlasti oleks huvi suur. Tee asi, aga ära ja tulen võimalusel isegi. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas frukt »

tahaks teada kas nende peibutusviledega on ka tulemusi olnud mida trapper müüb :oops:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas jorr »

Ega sa arva,et kõik vilehuvilised on Trapperis käinud ja nüüd teavad,kuidas ja mis asi seal on?Kõigepealt oleks ikka vaja teada,millist põdravilet sa silmas pead?Muide,ise Trapperi pidev klient ja pole ma veel sealt kehva kaupa saanud.Seal küll üks musta peaga poiss oli müümas,kes eriti jahivärki ei jaganud aga näitsik(kenakene) ja heleda peaga pikk poiss(Kulli Arno,tegeleb ise laskmisega) on mõlemad head asjatundjad.Kui sealt vile ostsid,siis saad õpetuse ka kindlasti kaasa.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas Feen »

Kuna Jaak ise suur põdrapeibutaja, siis vast selles valdokonnas jama poodi ei too. (hanejahi teemal küll jäänud mulje, et mitte keegi poodnikest (kuhu ma sattunud) hane ei peibuta, miks muidu eelistatud igasugused lagleviled ja heal juhul hallhani... rabakast ja suur-laukhanest pole jälgegi).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Kas kellelgi on kogemusi jahimees.ee-st müüdava põdravilega, kas asi toimib?

http://jahimees.ee/product_info.php?pro ... 5e9e29f1d8
Ole kui leebe tuul...
Kasutaja avatar
tere
Postitusi: 7
Liitunud: R Nov 28, 2008 11:03 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas tere »

Prohvet Maltsvet kirjutas:Kas kellelgi on kogemusi jahimees.ee-st müüdava põdravilega, kas asi toimib?

http://jahimees.ee/product_info.php?pro ... 5e9e29f1d8


olen proovinud aga ei tea kas toimis.igatahes ühtegi põtra ma ei näinud :shock: aga võib olla tema näbi mind :wink:
Kasutaja avatar
tere
Postitusi: 7
Liitunud: R Nov 28, 2008 11:03 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas tere »

jorr kirjutas:Ega sa arva,et kõik vilehuvilised on Trapperis käinud ja nüüd teavad,kuidas ja mis asi seal on?Kõigepealt oleks ikka vaja teada,millist põdravilet sa silmas pead?Muide,ise Trapperi pidev klient ja pole ma veel sealt kehva kaupa saanud.Seal küll üks musta peaga poiss oli müümas,kes eriti jahivärki ei jaganud aga näitsik(kenakene) ja heleda peaga pikk poiss(Kulli Arno,tegeleb ise laskmisega) on mõlemad head asjatundjad.Kui sealt vile ostsid,siis saad õpetuse ka kindlasti kaasa.


ehk iga üks teab ise, mida ta poes vahib :shock: :lol:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas Mart »

Peibutusjahti põtradele tutvustab meie poolt pakutav Buck Expert'i DVD. Seal DVD-l kõik olemas, kuidas erinevaid vilesi puhuda, reaalsed jahisituatsioonid jne.
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: põdra peibutamine

Postitus Postitas frukt »

sellest aast küll palju möödas aga eile pakkus mulle anome sellist vilet põdrale mis mardil Soku peibutusvile Buttolo-Blatter proovisin ja tee või tina no see ei ole põdra oma aga ostetud olevat mitmeid ja kurtmas polevat käidud :M
Prohvet Maltsvet kirjutas:Kas kellelgi on kogemusi jahimees.ee-st müüdava põdravilega, kas asi toimib?

http://jahimees.ee/product_info.php?pro ... 5e9e29f1d8
ja ma mõtlesin kunagise küsimusega ka seda vilet trapperis
Vasta