Fenix taskulambid?

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Beretta »

Tireb, julgeks niutsatada. Kust Sa nädalaga Bloodhunteri tellisid, kätte said ja ka praktikas ära proovisid, et saast? Mul Cabelast küll asjad nii kiiresti ei ole käinud.
Grumpy old man
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas tireb »

Miks nädalaga? Mul see olemas vähemalt paar aastat. Kui kellelgi soovi, siis 10 eur eest annan ära kui värvilise taskulambi.
Pyssa
Postitusi: 5
Liitunud: R Mai 27, 2016 9:34 am

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Pyssa »

Soov oleks öösel vaadelda kobraste tegevust. Mis lampi selleks soovitate. Vaatasin, et fenixi TK-32 on kirjade järgi justkui spetsiaalselt jahimeestele mõeldud lamp. Ise võtaks selle ära, aga küsiks igaks juhuks üle, et äkki on veel midagi paremat kuskil müügil hinnaklassis max 150 euri.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas peepk »

taskulambid.eu sai ostetud "sooja" valgusega Barracuda nime kandev otsingu lamp. Ilusti mahub sinu poolt pakutud hinna sisse. Neil praegu miinus 20%. Kolmas aasta kasutan ja olen ülirahul. 50 meetrit kannatab vee all ja kukkumist 30 m kõrguselt, garantii vist oli 10 aastat. Näitab pea 700 meetri kaugusele ja mitme valgusreziimi valik. Sooja valguse valisin just selleks, et õhu niiskus ja kerge uduvine ei häiriks.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Välek »

Mida selle all silmas pead, et näitab 700 meetrit?
Fenixi TK22 mudelit aasta kasutanud. Tundub väga valusa valgusega, aga kottpimedas musta maaga üle 150 meetri rebasest muud kui silmi ei näe. .... kui niigi kaugelt.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas peepk »

No mis teha kui 700m näitab? Seega valgusvihk hea kitsas ja pikk ja ei pea ju koguse aeg täiega "paarutama" .Saab ju alati võimu maha kruttida vastavalt vajadusele. Igatahes hea valge tuli ja otsitud sai lampi ikka päris pikka aega. Mis siin kembelda meeldib- ei meeldi, peaasi minule sobib ja seepärast soovitasin. lamp siis Armytek Barracuda v 2. Kanada poiste loodud ja jupid sees nii usa-st kui Jaapanist. Kokku pannakse Hiinas. Taskulambid.eu lehel ka meie keeles testid nii sõnas ja pildis erinevatele lampidele, soovitan vaadata...Minu lamp samuti.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Välek »

Ma ei oska paremini küsimust sõnastada ka... Ühesõnaga mul pole paremat lampi, kui seesamune fenix kunagi olnud, kuid ei teeks paha. Ja seda mitte jahi jaoks, vaid seoses tööga. Jahiks on sedasama fenixit rohkem kui küll, kuid väljaspool jahti jääb väheks, just kaugele vaatamisel kottpimedas, musta maaga, kui lund pole. Vaatasin oma lambiga välja. 200 m kaugusel on aru saada suuremate objektide olemasolust, kuid 300 m kauguselt pole enam praktiliselt miskit näha... aimatav on, et miskit seal on, kuid suurt aru küll ei saa. Kuidas Barracudaga lood? 300 või enama meetri peale on pilt selge?
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas jurakas »

Tere
Ma viisin Baracuda tagasi ja võtsin Nitecore 40gt (peast meenutan nime) Kuna enne oli olemas vanem Nitecore 40 mudel ja sellega väga rahul. uus 40gt näitab kirjade järgi 900m (peast jälle meenutan) aga reaalselt näitab 400-500m ära küll täitsa pimedas. Barracudal on kitsam valgusvihk ja otsimislambina kõlbab sp. Nitecore paremini, tal suti laiem valgusvihk.
Kui valite lampi, siis kindlalt võtke 18650 akkudega mudel, hea lihtne laadida ja 3200 mahtuvusega saab ikka terve õhtu rahulikult hakkama. Mul otsmikulambid, püssilambid ja eelmainitud kõik nende patakate peal ja hetkel vist parim lahendus. Päris uutel mudelitel juba micro usb laadimisots korpuses ja kui häda käes siis saab auto sigaretisüütajast laadida.
Edu!
Kui huvitab, siis sügavuti!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas jurakas »

Nii, akud ikka 3400 mahtuvusega ja Nitecore ja Panasonicu omad reaalses kasutamises kõige pikema pidamisega. Hiina nimetud ja odavad ikka puhas psk.
Nitecorele saab ette panna erinavat värvi filtreid, roheline olemas mul, aga võtab kaugust kõvasti maha.
Üldjuhul on nii, et mida kangem-tugevam lamp seda rohkem loom kardab, aga on ka erandeid.
Kui huvitab, siis sügavuti!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas peepk »

Sai kohapeal kõik tollal saada olevad lambid järgi katsetatud ja see kitsam valgusvihk sai määravaks. Ei taha ju kuskilt okste vahelt valgustades, et lai valgusvoog peegeldades okstelt, kõrkjatelt tagasi ja pimestab nii, et mitte s.ttagi ei näe, mis seal kaugemal paistab. Hooned valgustab ikka oma poole kildi pealt ära. Iseasi, kas silm seletab, aga alati saab binokliga üle kontrollida.
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas mihkelson »

Fenixi kohal oskan kaasa rääkida seda, et mul juba teine lüliti mis on hakanud tõrkuma.
Teema selles, et lüliti ei jää peale kui vajutad. Vajutad ja hoiad siis põleb aga ei jää nagu peale. Esimene kord sain uue lüliti vana vastu. Aga krt nüüd jälle.
On kellegil sama asi esinenud?? Seeria siis fenix TK 32.
Lamp muidu (y) (y) aga no see lüliti hakkab juba teist korda järjest augusti lõpus saba andma ja kohe mitte ei meeldi :(
Gute Jagd
Lauri_L
Postitusi: 4
Liitunud: P Veebr 16, 2014 10:16 am

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Lauri_L »

Ei saa nüüd otseselt Fenix'i kohapealt nõu anda, kuid asi viitab lahtisele lüliti sisu kinnitusrõngale. Keera lüliti maha ja vaata, kas lüliti sees on rõngas kahe väikese auguga. Pista sinna aukudesse näiteks kääride otsad (kahte korraga) ning pinguta rõngast. Ja see rõngas vastupidise keermega, seega pinguta keerates vastupäeva. Ehk on abiks :)

Ja Fenix'i osade mudelite puhul veel (ja ka teiste sama tõugu isendite puhul). Kui lambil on küljes kinnitusklamber, siis selle kinnitus (mis läheb ümber lambi) peaks asuma tagumise lüliti poolses otsas. Osadel lampidel on akutoru ümberpööratav, kuid keermed on anodeeritud vaid ühelt poolt. Kui vahetad kogemata lambi pea ja tagumise lüliti asukohad, siis lamp tööle ei hakka.
Taskulambid.eu - suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas mihkelson »

[quote="Lauri_L"]Ei saa nüüd otseselt Fenix'i kohapealt nõu anda, kuid asi viitab lahtisele lüliti sisu kinnitusrõngale. Keera lüliti maha ja vaata, kas lüliti sees on rõngas kahe väikese auguga. Pista sinna aukudesse näiteks kääride otsad (kahte korraga) ning pinguta rõngast. Ja see rõngas vastupidise keermega, seega pinguta keerates vastupäeva. Ehk on abiks :)

Ja Fenix'i osade mudelite puhul veel (ja ka teiste sama tõugu isendite puhul). Kui lambil on küljes kinnitusklamber, siis selle kinnitus (mis läheb ümber lambi) peaks asuma tagumise lüliti poolses otsas. Osadel lampidel on akutoru ümberpööratav, kuid keermed on anodeeritud vaid ühelt poolt. Kui vahetad kogemata lambi pea ja tagumise lüliti asukohad, siis lamp tööle ei hakka.[/quote]

Tänud, kuid paraku see ei aidanud aga lüliti on selline küll nagu sa kirjeldasid. Keerasin ja proovisin aga ei midagi.
Vasta