Fenix taskulambid?

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
pohjakonn
Postitusi: 5
Liitunud: K Jaan 07, 2009 11:20 am

Fenix taskulambid?

Postitus Postitas pohjakonn »

Kaunist päeva kõigile,

Eile algatasin täis uustulnuka õhinat siin teema Fenix taskulampide kohta, leidmaks oma vanematelt ja kogenumatelt foorumikaaslastelt nõu antud taskulampide suhtes. Kahjuks see teema kustutati administraatori poolt viitega reklaami tegemise suhtes.
Täis eestlaslikku jonnakust tekitan selle teema uuesti, sest vaatamata kõigele ei saanud ma siiski oma küsimustele vastust.

Lühidalt, jõulude ajal tutvusin Rocca keskuses kampaania korras tehtaval tutvustusel enda jaoks tundmatu taskulampide seeriaga nimega Fenix. Asi jättis kustumatu mulje, kuna näitas valgust oluliselt tõhusamalt kui minu M tähega tuntud brandi esindav isend. Ainukese vahega, et Fenixi lamp oli gabariitidelt oluliselt väiksem. Kui veel müüja selle lambi jõuga vastu maad lajatas ning peale seda lambi kõik funktsioonid toimisid, oli mulje võimas. Olen vaadanud Youtube-ist antud isendi võrdlusi teiste analoogsete lampidega ja peab ütlema, et alla ei jäänud see lamp kellelegi.

Seega küsimus, kas foorumlastel ehk kellegil vahetu kogemus antud firma lampide kasutamisel.

Et mitte "eksida" foorumi reeglite vastu, ei viita siinkohal kellegi kodulehele aga eks otsingumootorit oskab igaüks ise kasutada.

Pohjakonn
Viimati muutis pohjakonn, N Jaan 08, 2009 11:44 am, muudetud 1 kord kokku.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas baddmann »

Viide TOOTJA (mitte edasimüüja) veebilehele ei ole keelatud.

BM
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ostsin ära Fenix TK11 Premium Q5 ja võin siiani öelda vaid kiidusõnu :D
Väike ja mugav, võimas, kerge, korraliku viimistlusega, väga tugeva valgusega ...
Parim taskulamp siiani, mis mul olnud on :D :D :D
Julgen siiralt soovitada (y)
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Käisin ka neid lampe kaemas ja ei suutnud kiusatusele vastu panna!Ostsin sama mudeli! Oma väiksuse juures(mahub pihku) valgustab kindlalt üle 150-ne meetri ja on seejuures väga energija säästlik! Hind koos kahe aku ja laadijaga 1800 eeku. Kasutusel siis üks aku korraga .Veel meeldib ,et klaas on karastatud,mitte mingi plastmassi tükk ,mis peagi tuhmub.Minumeelest annab ta võimsuselt nende suurtele politsei kolakatele igas mõttes silmad ette!
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas wsm »

[quote="kult"]Käisin ka neid lampe kaemas ja ei suutnud kiusatusele vastu panna!Ostsin sama mudeli! Oma väiksuse juures(mahub pihku) valgustab kindlalt üle 150-ne meetri ja on seejuures väga energija säästlik! Hind koos kahe aku ja laadijaga 1800 eeku.

Konkreetse mudeliga kogemus puudub, kuid kui tegemist LED lambiga, siis mõne aja pärast võite hakata otsima uut pirni, sest osa LED pirne (väsivad) ja valgustugevus kahaneb ning lõpuks valgustab kui paras tattnina. Ainuke soovitus: Kasutage intensiivselt, ehk jõuate veel karantiiajal tagastada või saate kauplejalt tagavara pirne. Iseasi kas mingi aja möödudes kaupleja sellist toodet üldse müüb. Siis tundub, et raisatud raha. (n)
Sõbraga juhtus selline lugu peale pooleaastast kasutust sai kuskil paarkümmend korda akut laadida. Ksenoonpirnidega lambid igaljuhul etemad.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Eraser »

Ja ega LED-e ju ometi kusagilt saada pole. Hind on muidugi iseküsimus.
tarkmees
Postitusi: 15
Liitunud: P Jaan 11, 2009 4:10 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas tarkmees »

Eraserile et saab internetist tellida,mul sõbra poeg Saaremaal tellib omi liine pidi,tellisin just selle usa kolaka jaoks dioodpirni ca 200 eeku odavamalt kui poes.Lähiajal sõidan saarele,saan kätte.Ostsin selle politsei kolaka 7 a tagasi ja jätsin riiulile aastateks kui ca 80 eegu eest patakaid 15 minutiga tühjaks imes.Ja peab ütlema et esimesed 10 min oli valgus tasemel kuid äärmiselt kehva jahile võtta,pikk kolakas mis taskust või kust iganes maha kukub,lisaks külm kui jääpurikas ja eks seepärast need patakad nobesti otsa saidki.Loodan dioodiga uuele katsele minna.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei tea toote tutvustus lubab küll selle pirnile pikka iga,eip oska komida ,eks aeg näitab.Muidu sõber tegeleb valgusreklaami valmistamisega üle ilma ja seal põhiliselt leede kasutataksegi,muidugi eks neid ole ka sadat sorti.Muideks ostis see mees ka endale antud lambi ja nagu sellisest probleemist juttu polnud ,aga ma küsin veel üle!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas mustlesk »

tarkmees kirjutas:Eraserile et saab internetist tellida,mul sõbra poeg Saaremaal tellib omi liine pidi,tellisin just selle usa kolaka jaoks dioodpirni ca 200 eeku odavamalt kui poes.Lähiajal sõidan saarele,saan kätte.Ostsin selle politsei kolaka 7 a tagasi ja jätsin riiulile aastateks kui ca 80 eegu eest patakaid 15 minutiga tühjaks imes.Ja peab ütlema et esimesed 10 min oli valgus tasemel kuid äärmiselt kehva jahile võtta,pikk kolakas mis taskust või kust iganes maha kukub,lisaks külm kui jääpurikas ja eks seepärast need patakad nobesti otsa saidki.Loodan dioodiga uuele katsele minna.


Kas sa mõtled ikka MagLite lampe? Olen ise sellisega käinud jahil ja paljudel tuttavatel ka sellised lambid ja 15 min. patakad kuidagi tühjaks ei saa
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Ain Aavik »

no saame näha - igatahes lamp on minu jaoks/tarbeks väga (y) ja olen põhikatsed läbi teinud temaga juba :lol:
Kukkumist lamp igatahes veel siiani kartnud pole - lausa põrutamist täiega pole läbi viinud, kuid arvan ,et peab sellegi vastu ... (y)
Julgen soovitada teistelegi - väike, mugav, lihtne ja tugev - niiskuskindel samuti. Lisatarvikud pole veel käes, kuid usun, et nood on samuti super :D :D :D
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Veix »

Meil kah üks 2-he patariga MagLite Led pirniga, kasutusel juba praktiliselt aasta, siiani pole isegi patarisid vahetanud veel ja valgustab see lamp imehästi. (y)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Küsisin siis selle leedi kohta üle ja kutt kes neid pirne tuhantete viis kuus kasutab ,naeris mind välja.Tema jutu järgi vajub küll leed ära,kuid seda näiteks kolm aastat järjest põlenud kasiino reklaami tahvlis ja sedagi mitte inimese silmale märgataval määral.Kui sealt nüüd hakata taskulambi põlemis aega võrdlema ,siis.....Samas pidi tehnoloogija kiiresti arenema,kui praegu on võimsamad leedid 3 watti,siis pole mingi ime,kui mõne aja pärast veel võimsamad kasutusel on.Ja leedi põhi eelis igasuguste muude asjadega on energija säästlikus.Leedid ei ole kindlasti nii võimsad kui igasugused halogeenid ja krüptonid jne.Samas kestab see lambike vajadusel terve öö ,kui teised mõne tunniga tühjaks põlevad.Tänu säästlikusele neid ka seal valgusreklaamis nii massiliselt kasutatakse. Samas pole võimatu ,et just minu v sinu kätte on trehvanud mingi praak pirn ,mine sa võta kinni!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas smtasku »

Tööl kasutan igapäev LED pealampi, odavatel junnidel tõepoolest on mõned ledid läbi läinud. Hetkel aga ühe 1,25w LED-ga vähe korralikum lamp üle poole aasta pidanud, päeva keskmine põletamine 30-60 min.
Metsas on MagLite-ga natuke tülikas jah, mul 4-patareiga veel eriti kobakas. Valgust annab küll väga hästi kuid mida selle võimsa tulega peale hakata? Ehk ainult verejälje otsimiseks. Aga isegi seda pole üsna mitu aastat vaja teha olnud.
Seega vajan valgust ainult pimedas torni ronimiseks, selle vajaduse rahuldab väga hästi LED pealamp. Igaksjuhuks taskus ka 3W 100 EEKu maksnud LEDlamp, see toimetab ligi 60m, mulle sellest piisab.
Aga eks nende lampidega ole ka ju nii, et hea asi "ajab ihu imelikuks" :D.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
tarkmees
Postitusi: 15
Liitunud: P Jaan 11, 2009 4:10 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas tarkmees »

Mustale lesele ütleks et jah on küll 4 patareiga Maglite ja esimesed patareid olid rohelise õuna pildiga,nime ei mäleta,aga plaan selline et kui diood käes lasen treialil lambi tagantpoolt 3 patarei jagu lühemaks teha ja see otsakork uue keermega samale kohale et just paras kinnihoidmise jagu.Järele pistaks vedrujuhtmega 6v trelli aku või midagi teist laetavat mis taskusse sooja mahub.Arvan et lambi kasutusmugavus ja kasutusvõimalused oluliselt laienevad.Nii et pange pead tööle.
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas M695 »

Oman ka MagLite 2 patareiga lampi, ja patareisid ei kulu küll eriti, üle aasta olen vist vahetanud neid. Mag Lite lampidesse läksid vist LR20 märgistusega patareid, mis on küll teistest kallimad aga minu meelest kestavad kauem kui tavalised patareid.
Vasta