Mure lõksudega

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Mure lõksudega

Postitus Postitas kaarelj »

ilm oli jama jah, aga teemast veits kõrvale, et mul seisab jõeääres kastlõks, sõõdaks on haugipea (meega kokkumääritud) ja jõekarp, tean et seal on minki aga sisse ei lähe, lõks on puust ja väike, nugise mõõtmetele, ei tea mis jama võib olla, ja teine lõks seisab metsas söödapeal, vanadest poerestidest(pm armatuur) kokkutehtud rauast lõks(suuruse poolest mahuks sinna ka täiskasvanud ilves sisse), söödaks on küüliku pea ja lõksus sees kalajäänused, ka sinna midagi sisse ei lähe(loodan kährikut saada), seisab kohe jäätmehunniku kõrval kus kährikud koguaeg tuhnimas käivad, jälgi on nagu putru, kontrollimas olen käinud + - 3 päeva tagant, ainult üks rebane kunagi uuris lõksu ümber ja muud ei midagi. Lõksu põhjakatteks panin kuuseoksad, et kõva aluspind oleks ja lõksu asukohta olen 50 m raadiuses ca 5 korda muutnud, kährikuid käib seal ööpäevas kuskil 6 ringis aga ei huvita kedagi mu lõks ja tuhnivad 2 m eemal olevat jäätmehunnikut. Kas raualõhn peletab või :S
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas jorr »

Jutu järgi ei oska keegi sulle nende lõksude vigu leida,kuid sa katsu pilt(mõlema lõksu kohta) üles panna,küll siis ehk leiab ka vea kätte,et miks ei meeldi metsloomale?Söödaks soovitn ehk kopranõret,või nõrega määritud lihatükki.Muide,Kakukesel peaks olema lõkspüügi kohta piisavalt kogemust,ehk proovid teda privas kiusata?Kui koht on loomade liikluseks hea,siis viga ikka just lõksus peitub.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mure lõksudega

Postitus Postitas kakuke »

Miks mingile haugi pea meega kokku määrisid?
Suurest kastist oleks jah hea pilti näha. Nii ei oska miskit arvata.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Mure lõksudega

Postitus Postitas jorr »

Ehk mõni sõna söödast veel.Sa pane kuhugi lõksu juurte(väljapoole lõksu) erinevaid söödapalu välja,siis näed kohe ära,et mis loomale meele järgi on ja alles siis sellega püüa.Muide,vanasti pidi kastlõksul(tuhkur,nugine) teine ots olema niipalju lahtine(kas traatvõrk või aukudega plekk),et tuul avatud luugi korral läbi käis,pidavat paremini püüdma.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Mure lõksudega

Postitus Postitas kaarelj »

Ok, niipea kui saan teen pilti, täna ei jõudnud vaatamas käia, lumi ka suur ei pääse väikse autoga ligi(suure lõksu juurde), aga mai arvasin, et äkki meega tahab rohkem, nugistele, ilvestele ja vist tuhkrule pidi mesi meeldima, arvasin siis, et mingile kah :D. Aga eks ma siis teen nii nagu jorr ütles, muide alguses tegin väikse lõksu kahe poolega, aga sis mõtlesin ümber, lõikasin pooleks ja kummastki poolest eraldi lõks.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Mure lõksudega

Postitus Postitas wsm »

Paarkümmend aastat tagasi sai lõksudega hulka loomi püütud ja siin siis mõned soovitused:
Uus metalllõks sai kõigepealt keedetud kuuseokka või männiokka supis, et saaks lahti igasugustest võõrlõhnadest ja määrdest, alles seejärel hakkas lõksu loomi tulema.
Looduses paigalda lõks varjatud kohta ( kuuse alla , mõne põõsa varju, kivide vahele, kasvõi haohunniku serva alla). Kindlasti tuleb kastlõks pealt ja seest katta okste või risuga, et loom ei aimaks midagi kahtlast ( tuleb loomale teha võimalikult looduslik miljöö). Metallreste ei tohiks näha olla. Sinu poolt loetletud söödad peaks toimima. Ise kasutasin kodulindude rupskeid. Kanapead ja jalad meelitasid nugist ja neile said lõksud pandud noorte kuuskede otsa, okstele. Väikekiskjatest kõige paremini jäid lõksu nugis, kährik, mink ja viimasena rebane. Tavaliselt rebane söödaga lõksule ei tule. Rebast oli hea püüda paksu lumega, kus lõks asetati rajale jälje alla. Lõksupüügil tuleb hoida puhtust, et ei oleks kaasas tubaka, bensiini, nafta , jne lõhnasid. Lõksupüügiks on vaja nutikust ja puhtust ja see käib põhimõttel kes-keda üle trumpab. :M
Kui sul hakkavad rebased lõksu tulema, siis oled õigel teel (y). Rebane haistab raua lõhna :!:
kollnomm
Postitusi: 27
Liitunud: T Aug 23, 2005 10:12 pm

Re: Mure lõksudega

Postitus Postitas kollnomm »

Proovi kopra lihaga . Meelitamiseks natuke puu peale nõret natuke .Töötab 5+!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Re: Mure lõksudega

Postitus Postitas saialõikaja »

Millest järeldad et seal minki peab olema? Kas on ka kasti juures käinud kuid sisse pole läinud? Mingile üldiselt siiani sobinud kõik lõksutüübid mida olen katsetanud ja sellist asja pole olnud, et juures on käinud, kuid sisse ei ole läinud. Kui ikka jäljerida kasti juurde on läinud siis on teada värk, et tuleb seljakotist uluki surmamiseks vajalik inventar välja otsida. Kala sobib mingile/tuhkrule söödaks hästi ja mesi ka seda kompotti ilmselt kehvemaks ei tee. Mida soovitan, et proovi kasti ojale või kraavile võimalikult lähedale püügile asetada ja otsi selliseid kohti, kus loom tihti on väljas käinud (kivid, kännud - tavaliselt jätab sinna ka endast kommi maha). Kõiksugu oksi, kaikaid ja muud mudru võid ka igaks petteks peale loopida, kunagi tegin seda hoolega, enam pole viitsinud, töötab ilma ka.
Kährikut liigub meil nii vähe, et praktiliselt pole püüdnudki. Kunagi Kakukese lõksuga mässasin nädalate kaupa, kuid tulutult, kuigi tean et ise ta sellega karvakerasid hulga tabanud.
tuleb jaht või jaa?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Mure lõksudega

Postitus Postitas jorr »

Tundub,et räägid lõksust ja (püünis)rauast aga kõik muidu ka minu arvates õige.Rebane näitab klassi,tal paganal hea nina.Mingiga pole ise tegelenud,ning ei tea tema püügiviise.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Mure lõksudega

Postitus Postitas kaarelj »

saialõikaja kirjutas:Millest järeldad et seal minki peab olema?



Ma olen seal korduvalt näinud minki, ühte ka lasknud.

wsm kirjutas:Paarkümmend aastat tagasi sai lõksudega hulka loomi püütud ja siin siis mõned soovitused:
Uus metalllõks sai kõigepealt keedetud kuuseokka või männiokka supis, et saaks lahti igasugustest võõrlõhnadest ja määrdest, alles seejärel hakkas lõksu loomi tulema.
Looduses paigalda lõks varjatud kohta ( kuuse alla , mõne põõsa varju, kivide vahele, kasvõi haohunniku serva alla). Kindlasti tuleb kastlõks pealt ja seest katta okste või risuga, et loom ei aimaks midagi kahtlast ( tuleb loomale teha võimalikult looduslik miljöö). Metallreste ei tohiks näha olla... !:


Mul see lõks ca 1.5 m pikk, 0.5 lai ja kõrgus ka 0.5 (umbkaudu), et kas mingit muud moodust ei tea keegi peale keetmise? Muidu mul põhi on vooderdatud ilusti okstega ja lõks ise seisab kuuseall, aga kui nyyd sinna sis peidan ilusti kõik ruudud ära.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Mure lõksudega

Postitus Postitas sooviku »

Tore,kui keegi ikka veel viitsib väikeste karvaste püüdmisega tegeleda,aga kas lõksupüügi aeg mitte möödas pole :wink:Minki võib küll püüda aastaringselt aga kui tõhk või nugis lõksu läheb on trahv 500kr.Ja,et ka ilvesele sobib see puur,siis võib mõnel härral selle asja vastu päris huvi tekkida.Ilves lõksus ja karistus 15000 pluss muud jamad.Mina lõpetan lõksupüügi tavaliselt veebruari lõpuga ära.Ega need kasukad nüüd ka enam väga midagi väärt pole.Muuseas söödast:kui oled ühe kähriku kätte saanud,siis sellest jätkub päris mitme lõksu täitmiseks.Kähriku rasv kõlbab praktiliselt kõikide karusloomade peibutamiseks.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mure lõksudega

Postitus Postitas kakuke »

sooviku kirjutas:....Muuseas söödast:kui oled ühe kähriku kätte saanud,siis sellest jätkub päris mitme lõksu täitmiseks.Kähriku rasv kõlbab praktiliselt kõikide karusloomade peibutamiseks.

Ise seda kasutanud pole, aga lugenud sellest küll. Kuidas seda kasutad? Lõigud naha ja liha vahelt?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Mure lõksudega

Postitus Postitas sooviku »

:) No-jah,nüüd kui looma enam ei nülita,siis tuleb võtta küll naha ja liha vahelt.Ilma kasukata jahtunud kährikult on seda rasva hea lõikuda.
Naine võib olla,koer peab olema!
valimae
Postitusi: 25
Liitunud: T Mär 19, 2013 2:05 pm

Re: Mure lõksudega

Postitus Postitas valimae »

Küsimus et kas peibutus sööta võib ka nö miksida ja kas on keegi proovinud kaste millegiga immutada et võõrad lõhnad ära saada nt taruvaiguga?
valimae
Postitusi: 25
Liitunud: T Mär 19, 2013 2:05 pm

Re: Mure lõksudega

Postitus Postitas valimae »

vabandan pidasin taruvaigu all ikka silmas Kärjevaha! :lol:
Vasta