rajakaamera.

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

rajakaamera.

Postitus Postitas pano »

selline küsimus ,et kas loomad kaamera välku ei kaarda ,see sähvatab ju päris heledalt.
Koertega on jaht!!!
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas mihkelson »

Algul on vb veidi harjumatu, aga sellega harjuvad kiirelt :lol: :lol: (y) (y)
Gute Jagd
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas kakuke »

Täpselt nii, harjuvad ära jah, magavad ka lõpuks all.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Lauzy
Postitusi: 72
Liitunud: N Dets 04, 2008 5:58 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas Lauzy »

Olen kaks aastat kasutanud ning võin öelda, et alguses veidi võõrastavad kuid paari päevaga harjuvad ära ja näiteks sead söövad välgu sähvides kogu öö :)
Metsast oled sa võetud ja metsa pead sa saama...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas andrus »

Mul nimelt selline küsimus,et kaamera teeb pilti siis kui ise heaks arvab.
Krt sigadest 94 pilti.Karu käis enne neid ja otse kaamera ees,mitte ühtegi pilti.Kährikud siblivad pidevalt ringi,ei midagi.Kähriku mõõdus põrsad jällegi pildil.Tuleb seeneline,pildil.Siin samas salvestab täiesti tühjasid pilte.Mitte aru ei saa.
Või sai kiskja vaba kaamera võetud?? :M
Kaamera ise ScoutGuard tõugu.
Viimati muutis andrus, T Sept 28, 2010 3:20 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas sammal.habe »

mul on ka vahest tyhjad pildid. n2ib, et kui loom vaid kaamera eest l2bi liigub ja sensori aktiveerib, siis v6te tuleb siiski niipalju viivitusega et elukas juba kaadrist kadunud.
kaameraks Moultrie Game Spy IR v2lguga.
kui keegi oskaks juhatada, kas ja kuidas sel kaameral saaks liikumisanduri reageerimis ja pildi tegemise vahelist aega lyhemaks reguleerida?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas kakuke »

Ise vaadanud, et pisemate elukate pealesaamiseks peaks kaamera neile suht lähedal olema, suhteliselt madalal ja suunaga suht ülevalt alla. Linnud tekitavad ka tühje kaadreid ja kunagi, kui vaatasin, et kaameras mingi 100 tühja pilti, siis kiirelt läbi kerides avastasin, et hiir päästis seda pidevalt lahti. Kui kaamera panna palava ilmaga liikuva puu külge, siis ka laksib pilte teha. Lolliks läheb ka vahes. Külm annab viivituse, udul kindlasti oma mõju. Väga udusel ööl ongi kogu kupatus korraliku kaste all. Eks ta kõik üks hiina träni ole.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas Üllar Tamm »

ScoutGuard-il reageerimise aeg 1,2 sek, väiksemaks kahjuks reguleerida ei saa. Nii väitsid minule müüjad Eränetti-st. Omal Scoutilt Gamo 550V mudel, üldiselt olen rahul.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas Mart »

Kui kaamera objektile liiga ligidal, siis suht loogiline, et pilti ei saa. Liikumisanduri tsoon liiga kitsas ligidal ja kui reageerib, siis juba elukas objektiivi vaateväljast väljas. Kui liiga maha suunatud, siis kaugemad objektid ei käivita kaamerat, kui liiga ülesse, siis jälle väiksemad. Peale kaamera paigaldamist lülita testi peale ja liigu ise kaamera ees püsti ja küürakil ning kui vaja, siis ka käpuli, jälgi, et test tuluke sinu liikumise peale vilguks. Peale sellist seadistamist kõik OK ja pilte saad kõigist loomadest.
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas pano »

mul sellin probleem ,et kaamera tabloo näitab ,et pilt on tehtud kuid kui mälukaart arvutisse panna siis on mälukaart tühi.
Koertega on jaht!!!
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas valdo »

pano kirjutas:mul sellin probleem ,et kaamera tabloo näitab ,et pilt on tehtud kuid kui mälukaart arvutisse panna siis on mälukaart tühi.

Äkki on siis pildid kaamera mällu salvestatud?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas kakuke »

Kui ma ise pisikiskjaid/linde jms pildile püüdsin (mida siin minu foorumi piltidel näha) siis oli kaamera maast max poole meetri kõrgusel ja kauguse objetist/söödast sättinud sinna meeter kuni paar kanti. Muud setingud talutavaid tulemust ei andnud, vähemalt minu kaameratel mitte. Nii polnud probleem sead peale püüda, mis vähemalt 5m kaugusel. Hetkel kaamera, mis sigu pildistab, maast umbes meetri kõrgusel. Soovitan proovida nii ja naa, siis näha, mis variant töötab.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
topunik
Postitusi: 3
Liitunud: T Juul 06, 2010 2:27 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas topunik »

Ostke korralik kaamera siis pole mingit muret. Endal hetkel Moultrie gamespyi40 ja kõik mis liigub ka pildil on. Kaamera asub u 5m söödast.
karvane
Postitusi: 90
Liitunud: N Juul 28, 2005 2:59 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas karvane »

kas tsika kärssa külge ep aja ,kui kaamera nii madalal oo...
Jaht on kunst kus padrunitega ei koonerdata ja vange ei võeta.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas sammal.habe »

mul oli kaamera vahepeal natuke madalamal positsioonil. ja t6esti, yhel kenal p2eval viltu.
viimase sirges olekus tehtud pildi pealt oli n2ha uudistama kyynitav k2rss...
Vasta