rajakaamera.

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas Messer »

Räägin oma kogemusest. Selline variant, kus päikesepatarei ja akud integreeritud ühtseks mobiiltelefoni suurusesse jubinaks, kestis mai algusest septembri lõpuni. Ei olnud vaja patareisid vahetada (päikesepatareis on akud, kaameras patareid, kui päike akusid enam laadida ei jõua, siis läheb patareitoitele). Talv on ees. On selge, et valgust on vähem ja eeldatavasti iga kuu tagant on vaja nüüd patareisid vahetada.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:Ja kaamera ostjatele soovituseks, eelistage 12V välise toitega kaameraid. Endal palju lihtsam!

Äkki valgustad miks 12 V toitega kaamera parem on?
Polükast elektrotehnika loengust meelde jäänud säherdune valem W= VxA. Kuna tänapäeva kaamerate võimsus väga väike, olemas samuti suur valik 6 V pingega ning üsna suure mahutavusega erinevaid akusid ei saa ma sellest eelistusest aru.
Nõuka ajal kui kõik akud olid defkad, siis võiks veel seda soovitust mõista ( samas oli ka siis võimalik 12 V akult nn. 3 purgi ühenduse kohalt saada kätte ka 6 V.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas Mart »

6V aku toitmiseks saab päikesepaneeli ka siit
http://baltichunter.ee/pood/product_inf ... ts_id=1105

Juhtmed peab ise vaatama ja samuti dioodi vahele jootma, et paneel ei muutuks öösel küttekehaks. :)
Sai neid ise testitud, energiaõgarditest kaameratele sai elupäevi juurde küll, kui muidu 7 päeava, siis paneeliga 14 päeva. Nüüd uuemad kaamerad vähe säästlikumad ja neile annab vast ikka tublisti eluiga juurde.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas Anti »

aivar00 kirjutas:tsiteerin:Ja kaamera ostjatele soovituseks, eelistage 12V välise toitega kaameraid. Endal palju lihtsam!

Äkki valgustad miks 12 V toitega kaamera parem on?
Polükast elektrotehnika loengust meelde jäänud säherdune valem W= VxA. Kuna tänapäeva kaamerate võimsus väga väike, olemas samuti suur valik 6 V pingega ning üsna suure mahutavusega erinevaid akusid ei saa ma sellest eelistusest aru.
Nõuka ajal kui kõik akud olid defkad, siis võiks veel seda soovitust mõista ( samas oli ka siis võimalik 12 V akult nn. 3 purgi ühenduse kohalt saada kätte ka 6 V.


Mis tähendab "üsna suure mahutavusega"? kuni 12Ah ?
Jah, selliseid akusid leiad tõesti 6V pealt ka mõistliku hinnaga. Aga uuri sealt edasi 6V akude hindu, siis saad mu soovituse mõttest aru!
Seda enam, et autoomanikel on kodus kindlasti mõni poolpeetud 12V aku, mis kaamerale imehästi sobib.
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas smtasku »

Alaldiga toitekaableid võib privas minu käest küsida. Sisendpinge 9-24v, väljundpinge 6v.
Viimati muutis smtasku, T Nov 04, 2014 10:42 am, muudetud 1 kord kokku.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
kauposaarva

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas kauposaarva »

Kui see pidev arusaamatus menüüde osas jätkub, siis võin teha mingile enimkasutatavale mudelile Eesti keele!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas Tiit Karp »

smtasku kirjutas:Toitekaableid võib privas minu käest küsida. Sisendpinge 9-24v, väljundpinge 6v.


Kas tegemist on pingealandajaga? Kaablid iseenesest pinget ei alanda.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas sammal.habe »

kiire küsimus:
pistsin hommikul HC-300M-le välise toite taha. kas displeil peab muutuma patarei märk kuidagi?
weltmaster
Postitusi: 47
Liitunud: R Nov 08, 2013 8:13 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas weltmaster »

Muutub nii palju et näitab täis akut ehk 3 pulka
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas Andrus Michelis »

kauposaarva kirjutas:Kui see pidev arusaamatus menüüde osas jätkub, siis võin teha mingile enimkasutatavale mudelile Eesti keele!


Ma isegi oleks huvitatud mõnest töökindlast aparaadist, kui see on maakeeles. Eeldusel, et hind väga drastiliselt ei muutu.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
kauposaarva

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas kauposaarva »

No mulle see suht lihtne, sest rajakaameras paarkümmend lauset vaid tõlkida erinevalt astro 10 000 sõnast.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas hundikütt »

On kellelgi kogemust Wildviwe kaameraga.On jäänud selline mulje,et tarbib kuidagi palju voolu.Algul kasutasin patareisid,mida tuli paari nädala tagant vahetada aga suvel sai vahetatud paar korda uued kohe välja.Valges toimisid aga pimedas ei midagi,arvasin,et sain poest mingid vanad ja nii paar korda järjest.Siis ostsin 4AH aku.See nüüd toimetab-mingi 200-300 pilti paari,kolme nädala jooksul ja tühi.On see normaalne voolu tarbimine.Aku 12V.
kauposaarva

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas kauposaarva »

Pane ampermeeter vahele, saad oma tarbimise küsimusele vastuse
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas Mart »

Vanemad Wildview kaamerad olid jah parajad energiaröövlid, patareidega ei kestnud kuigi kaua,12V akudega umbes kuu. Nüüd uuemad mudelid peaks olema säästlikumad. Uued StealthCam'i mudelid aga päris pika patarei elueaga, nii pool aastat keskmise piltide arvuga, kui panna kolm pilti ja kümme minutit vahe.
kauposaarva

Re: rajakaamera.

Postitus Postitas kauposaarva »

Üks soe soovitus kõigile neile, kes propageerivad 6V akude kasutamist Acron rajakaameratel. Te kaamerad põlevad läbi. Kuna minu kätte on sattunud juba mitu rajakaamerat, siis kõigil on üks ja seesama junn pauku teinud. Võimalusel pange mingi takisti, näiteks 1 oomine vahele.
Vasta