Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas duma »

Kui selline teema olemas, võib ära kustutada aga peale pooletunnist otsimist ei leidnud.
Need jahimehed, kes on vilega ilvese ligi meelitanud võiksid panna jänese hädakisa seeria õpetuse üles, kuidas vilet puhuda.Igati lingid abiks. Ja rääkida, kuidas endal õnnestunud.
duo on parem
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas andrus »

Kus ja kuidas kohta valida,mida jälgida ja üldse kõik õpetussõnad on väga vajalikud.
jahismurf
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas duma »

Ühe lingi leidsin youtubest, aga see lihtsalt tutvustav video, seeriat kui sellist ei paku peibutamiseks.
http://www.youtube.com/watch?v=oz6RPQXGawY
duo on parem
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas rajaleidja »

andrus kirjutas:Kus ja kuidas kohta valida,mida jälgida ja üldse kõik õpetussõnad on väga vajalikud.

Proovida võid igal pool ju. Ma puhusin seda vile kodus. Ei tulnud ühtegi ilvest ligi. Kehva vile... Aga koerad läksid maru pöördesse ja tahtsid läbi aia tulla.
Youtube`s oli paar päris asjalikku klippi, üritan õhtul ülesse leida. Aga mitte enne, kui Duma on mu vilega juba metsas :lol:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas andrus »

No las proovib jah ära,siis tuleb lähimal ajal minuga vilistama ja loomulikult sinu vilega.Sa nii kaua otsi sealt juutuubist neid klippe edasi. :wink:
jahismurf
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas Ain Aavik »

http://www.okaskera.ee/reb/reb.mp3
Keegi asjatundja võib panna peale loetud teksti ringi, see on Soome keelne õpetus küll rebase jaoks, kuid kõlbab ka ilvesele.
Tuulan natuke omas vanas kolas - kuskil on, kui veel alles on jänese hädakisa, mis on lindistatud plaadilt ''Jahimehele'' - seal on küll tõeline jänese hädakisa.
Teemas '' kas keegi on proovinud'' üles pandud ''jäljeküti'' link kahjuks enam ei tööta, kuna serverit enam pole.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas aadu kadakas »

Uugametsa klipis siis selline jutt.
Kui oled sobivas passipaigas, oota 5-10 minutit. Alusta peibutamist piiksutamisega umbes minuti vältel. Oota minut ja jätka siis esialgu vaiksema jänese hädakisaga. Tee seda 4 x, pea 10 sekundilisi vahesid. Nüüd oota paar minutit ja siis jätka tugevama pillitamisega (hädakisaga). Korda seda 10 sekundi pärast. Oota umbes viis minutit ja tee taas seda vaiksemat hädakisa.

Huvitav, miks püssipauku ei tulnud, oleksin tõlkinud: ilves kotis. :D
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas duma »

aadu kadakas kirjutas:Uugametsa klipis siis selline jutt.
Kui oled sobivas passipaigas, oota 5-10 minutit. Alusta peibutamist piiksutamisega umbes minuti vältel. Oota minut ja jätka siis esialgu vaiksema jänese hädakisaga. Tee seda 4 x, pea 10 sekundilisi vahesid. Nüüd oota paar minutit ja siis jätka tugevama pillitamisega (hädakisaga). Korda seda 10 sekundi pärast. Oota umbes viis minutit ja tee taas seda vaiksemat hädakisa.

Huvitav, miks püssipauku ei tulnud, oleksin tõlkinud: ilves kotis. :D



ja kas siis peaks mingi pikema vahe ka hoidma?
Kuidas piiksutada, see teebki ainult hädakisa häält piiksu nagu ei tulegi?
duo on parem
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mu arust käib seal eespool nagu vaikne hiire piuksude jada ja selle jaoks on vaja teist vilet kaasas hoida. Enda kogemusest rääkides peab esimese seeria järel küll paus olema - nii veerand tundi või rohkem ja seejärel võib uuesti otsast alustada. Mõnel korral nii jätkata ja siis hoida suurem vahe.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mul ilvesepilliga kogemused puuduvad, kuid sokul oli jah min 15 minutit ooteaega, kuid elu on näidanud, et kuni tund ka vahest. Kõik sõltub koha valikust, looma võimalikust kaugusest, aktiivsusest jmt. Äkki on võimalus, et seda piuksu saab sama "riista" seest kätte, kui osata?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas andrus »

ma vaatan just,et kõik võimalikud hädakisad ikka sellised ägedad ja pikalt kriiskavad mitte taolised nagu Uugametsa viidatul
jahismurf
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas draiwer »

Sellel valjul kriiskamisel pole midagi halba pigem võimalus kaugemalt uluk kohale meelitada.Küsimärk on hoopis see kas ilves on loom kes tuleks teiselt saaki ära võtma muidu pole tal ju mõtet ennast selle kisa peale kohale vedada.Interval on peale vilet 10-15 min pausi ja umbes tund ühes kohas.Kordan ka seda ,et pillitada alla tuult.Se on tõestatud Predator vile valmistajate poolt.Nimelt pillitasid algul vasta tuult ja tulemuseks pikaajapeale vaid paar rebast tehes seda aga alla tuult oli tulemuseks üle 30 rebase ühe kuuga.Nipi said Ameerika sõpradelt.
Edu.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas hundikütt »

Mehed,mis te jandite selle vilega.OK rebast,saan veel aru,aga ilvest :M See peab ikka ääretult loll juhus olema,kui sa ilvese ligi meelitad.Usu,et kui võtad kutsika ,kasvatad üles ja õpetad ilvesele töötama,saad enne ilvese kätte kui selle vilega.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas duma »

Kulla hundikütt, kui sa ise ei ole ilvest peibutanud ja ei oma sellest teadmisi siis pole vaja siia postitada. Hetkel tegin teema kuna ootan soovitusi igasuguseid, kuna on huvi selle vastu. Tean ka nagu kakuke kirjutas, et on ilvest peibutatud ja edukalt.
duo on parem
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Ilvese peibutamine-vilega ja ilma

Postitus Postitas Ain Aavik »

Üles leitud tänu Jäljekütile ja panen siia üles ka WinRaR faili.
Helisalvestisena siia keskkonda otse üles panna puudub võimalus - aga ehk keegi adminidest/modedest pakib selle lahti kõikide soovil ja riputab puhta helindina üles.
Mõlemad hädakisad on naturaalsed ning kohalikud ehk kodumaiste jäneste omad. Need annavad aimu helide tonaalsustest ehk siis kõrgustest ja kestvustest.
Ilves on väga terava kuulmisega käpaline, 300 meetri taha kuuleb ära, kui jänes oksa krõbistab. Selle pärast ka esimeses helindis, kus Soome tekst peale oli loetud, helindite valjuse tase selline.

Edu õppimisel ja katsetamisel.
Manused
jansekisa.rar
(224.67 KiB) Allalaaditud 703 korda
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Vasta