Noa teritamine

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Tsentuurio
Postitusi: 12
Liitunud: K Okt 16, 2013 8:32 am

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas Tsentuurio »

Ostsin aasta tagasi WORK SHARP -i, selle odavama variandi - viimases Jahimeses oli reklaam , hind vist 110( ise tellisin Soome kataloogist, lamnia.fi).
Eelnevalt oli kodus ka Lansky(ka igati ok asi), aga kuna ei viitsi käsitsi nühkida, siis mõtlesin, et proovin. Mulle igatahes sobib - võtad pundi nuge kokku(nii lauanoad kui jahinoad), lased kõigepealt jämedama lindi peal kõik üle, siis vahetad peenema lindi apastraadile peale, lased siuh-säuh ka sellega noad üle ja ongi valmis. Käsivarre pealt ajab karvu edukalt - midas veel tahta...
Kristjan Piir
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 14, 2009 9:32 am

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas Kristjan Piir »

Kasutan Tormek T-7 vesikäia. Lansky kivid leiavad veel kasutust vaid nahastuskonksu teritamisel.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas kirp »

Ja kuidas lindid vastu peavad? Vahtisin ka ise work sharp masinaid, neil ka kallim mudel laiema lindi ja rohkemate karedustega ning nurkadega. Masinaga hää need nuge lasta, millel teritus väga mööda. Isegi tuntud tootjatel juhtub, et erinevate külgede teritusnurgad ei ole ühesugused. Noid nyhid käsitsi ilmatu aja paika isegi teemandiga.
Tsentuurio
Postitusi: 12
Liitunud: K Okt 16, 2013 8:32 am

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas Tsentuurio »

Kõige rohkem kulub keskmise karedusega lint -seda kõige rohkem kasutad ka. Ma ka täpselt ei mäleta, aga vast 10-15 teritamise korda(iga kord 6-7 nuga) kannatab välja...
Eks tuleb uued lindid tellida - lamnia.fi - s praegu 6 linti saab 10€ + saatekulud kätte.
Kui võtad muud nodi ka. siis tuleb saatekulu arvelt odavam. Aga võib-olla eestis veel odavam - pole huvi tundnud...
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas kirp »

Hea teada. Minu arust on Eestis linte müüa küll nii erinevate karedustega ühes komplektis aga ka ühesordilisi pakke. Kas "hüpe" keskmiselt lindilt peenele lihvile ei ole liiga suur - P220 kohe 6000-le?
JUC
Postitusi: 68
Liitunud: N Dets 30, 2004 7:38 pm

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas JUC »

20090726224657_damaskus by anessa.jpg
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas pano »

Sai ka endale nüüd WORK SHARP ostetud ,ning ütlemata mõnus ja kiire on ikka nuga teritada.
Koertega on jaht!!!
metskurvits
Postitusi: 28
Liitunud: P Juul 08, 2012 8:52 pm

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas metskurvits »

Olen ka ise otsustamas Work Sharp Teritaja kasuks, kuid veel lahtine kas võtta see odavam või kallim. Kallimal saab jah nurka rohkem muuta ja kolme terituslindi asemel viis tükki. Pean ennast nn tavakasutajaks, kel vaja aegajalt mõni jahinuga teravaks saada. Vahel sekka ka mõni köögi- või fileenuga. Praeguste teritajatega see viga, et faas kipub ümaraks minema ja ei saa enam neid nii teravaks kui alguses olid.

Oskab keegi teadjam natuke soovitada ja lahti seletada selle kallima variandi eelised?
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas kirp »

Eks sa ise juba mainisid - rohkem linte ja nurkasid valida. Visit saab ka lindi kiirust muuta.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas kakuke »

Paljudel asjadel siin elus on neid lisasid, mida ei kasutata omajagu, aga ennast ka huvitab, et kas neid reaalses elus ka vaja on?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas kirp »

kui nurkadest rääkida, siis ise olen saanud 40 ja 30 kraadiga tavaliselt hakkama. see on siis tera kogunurk. fileenoale kitsam ja tavalistele jahiomadele suurem. kui noa nurk vähe erinev, saab masinaga nurga "õigeks".vaat lintide suuremat sortimenti pean oluliseks. Sul Kakuke on omajagu pedantsust kõrgpilotaazi taga ajada. Siidrätik peab noale langedes ikka pooleks minema :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas kakuke »

Ma ei tea, miks siin see Ken Onion teritaja nii vähe tähelepanu on saanud, aga ma ise parandan kohe selle vea. Eile sain enda oma kätte ja ei vähem ega rohkem, kui 24 nuga majapidamise peale kokku, said kõik väga teravaks. Isegi mingid suva kööginoad. Jahinoad ajasin nii kaugele, et ajasid kenasti käelt karva ja paberkatse läbisid edukalt. Läks mul selleks ei vähem ega rohkem, kui kokku alla tunni. Kõigile tuli tera ka ette ajada. Ma olen asjaga ülirahul. :)
Asi ise siin http://baltichunter.ee/pood/product_inf ... 0c9fefebee
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas kirp »

Kakuke, mis masina lintide tähistus tähendab? P120 on liivapaberi tähistus, 6000 on terituskividel, mis nood X-ga on?
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas Pauli »

Hakkas ennast ka huvitama ja tegin väikse guugelduse. Siit: http://www.worksharptools.com/knife/sharpeners/ken-onion-abrasives/wskts-ko-replacement-belt-kit.html näikse, et need X-id on lihtsalt tootenimetus ja lintide tegelik tera jämedus on ka ikka antud (P 120, P 1000 jne).
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Noa teritamine

Postitus Postitas kakuke »

Kui päris aus olla, siis ega ma süvenenud sellesse ja mis tähtsust sellel tegelikult ongi. Huvitab mind ikkagi lõpptulemus, et kas nuga on terav ja kui kiiresti see käib. Isegi ainult kõige jämedama teralisusega lindiga nuga lastes on see nii terav, et on kohe.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta