raadiosaatja BaoFeng

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas sammal.habe »

näib, et Eestis on üritajad müüma hakanud Baofengi nimelisi jaamu.
on mõnel kaasforumandil juba kogemusi?
mõned tuttavad tahavad soetada, peamiselt soodsa hinna tõttu.
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas sass »

Sai mõned õlled joomata jäetud ja Hiinast tellitud.Esmaspäeval sain probleemideta kätte. Üldmulje OK. Metsas veel testinud ei ole ,üritan lähiajal teha ,kuid UHV sageduste tundlikus paistab hea olevat.Lällar ei tee kodus piiksugi aga UV-5RC mugises pideval Kuressaares ikka jutustajaid on.
Saatja kohta internetis juttu palju ja enamus positiivset.
Tehnilisi andmeid pole mõtet kirjutada neid saab ka netist.
Menüü on arusaadav ja sagedusi lihtne programmeerida, arvutit ja kaableid vaja ei lähe.
Pisike ja kerge võrreldes minu HYT 700-jaga.
Taskulamp ja FM raadio kah sees.
Antenni ja klapid sobivad ka HYT-ile. Hiinast saab kätte 40-ne dollariga koos saatmisega.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas VR »

sass kirjutas:Sai mõned õlled joomata jäetud ja Hiinast tellitud.Esmaspäeval sain probleemideta kätte.
Sul kallid õlled, meie kandis saab mitu sikspäkki selle summa eest.
Kas CE-märgis on etiketil? Siis ei tohiks probleemi olla peale deklari maksu ja käibemaksu tasumist kätte saada.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas mrr »

Saksa Ebays müüakse seda BaoFeng UV-5R Plus 39€ eest + saatmine Eestisse 10€.

Lisaks on 48€ eest saada militaarversiooni pakett, kus on kaasas pikem antenn, laadimisjaam, USB kaabel jms.

Asuvad Berliinis, seega mingit tolli vms küll siia juurde ei tule.
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas sass »

CE märgistus on peal ja eurodes tuli hind 28.65 koos saatmisega.
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas einstein »

Sass anna vihje kust kohast tellisid.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas sammal.habe »

http://www.aliexpress.com on selline koht, kust huvitavaid hiina asju saab.
Sealt tellides on siiski see oht, et eesti toll paneb käe vahele ja nõuab oma obroki.
(Mõnikord paneb kaval hiinlane Hui paberi kaasa, et tellitud kraam on väikese väärtusega.
Siis on tulnud ka tolli tülitamata kohale).
Samuti on paar korda olnud aliexpressis müüjatega probleeme kauba kättetoimetamise võimekuse osas.
Eriti kui on free shipping - variant. Raha olen küll sellistel puhkudel kenasti tagasi saanud.
Konkreetsed Baofengi jaamad pigem telliks saksa e-bay'st, mõne-eurone hinnavahe pole suur väiksema närvikulu ja lühema kättetoimetamisaja eest.

Ent siiski - kasutajate kogemusi? Internetis mainitakse peamiselt tülikamat programmeerimist ja antennikinnituse ebastandardsust (vaja vahetükki muude tootjate antennide külgeühendamiseks).
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas mrr »

Soovitan vaadata Saksa ebayd. Usaldusväärsed müüjad, pikk antenn jne. 8)
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas gunnar »

On mulgi selline olemas, seni vaid pisut testinud aga reaalses elus, ehk jahis pole veel kasutanud. Tellisin lisaks USB kaabli ja tarkvara et saaks ekraanil kanalinimed ka paika sättida... Tundib korralikult kokku pandud ja ei logise kuskilt otsast, soovitav pikem antenn...
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas sass »

Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Ats »

Kommentaare härrased, kuidas töötab ja palju tööraadius on?
Pole looma, pole probleemi!
vana mauser
Postitusi: 7
Liitunud: L Sept 08, 2012 12:18 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas vana mauser »

Tegemist on odavaima otsa jahis kasutatava jaamaga. Tavalisel jaamal on side tagatud 3-5 km. Rasketes oludes vähemgi. Erandiks pole seegi jaam. Standardvarustuses on lühikesevõitu (12 cm) antenn, ilmselt on see üheks põhjuseks, miks tundlikkus fm-l nigelam võrreldes Wouxun KG-833ga (ka meil tuntud odav hiinlane).

+
- soodne hind
- väike ja kerge
- võimaldab arvutita seadeid, neid on tunduvalt enam kui keskmisele jahimehele vaja
- pikk fm, saab kuulata põhjanaabrite jahisagedusi.
- saab kasutada vabasagedustel
- aku 1800mAh

_

- antenn lühike
- nuppe ja vilesid liialt palju, praktikas kestavad jahil enam võimalikult lihtsad jaamad.
- probleemiks edaspidi võib saada aku, kuna selle elemente meil ei vahetata (nagu enamusel uutel väikeste akudega jaamadel). Lahenduseks tuleb tellida uus aku või lisavarustusena karp, mis võimaldab kasutada AAA patareisid või akusid.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas sammal.habe »

nüüd on esimeneBaoFeng mu lauala olemas.

esimesed emotsioonid on, et selle raha eest on jaama küll ja veel.
lisaks veel kellad-viled - FM raadio, lamp, alarm jne.

kas keegi oskab juhatada, kuidas ma channel mode'is UHF-ist VHF-i minna saan ja jahikanalid salvestada?
(frequency mode'is funkab kenasti, aga vanataatide jaoks tuleks teha kõik võimalikult lihtsaks).
ning võimalikult palju lisakelli-vilesid tahaks kinni keerata.
on kellelgi lausa BaoFengi tarvis arvutikaablit laenata?
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas gunnar »

sammal.habe kirjutas:nüüd on esimeneBaoFeng mu lauala olemas.

esimesed emotsioonid on, et selle raha eest on jaama küll ja veel.
lisaks veel kellad-viled - FM raadio, lamp, alarm jne.

kas keegi oskab juhatada, kuidas ma channel mode'is UHF-ist VHF-i minna saan ja jahikanalid salvestada?
(frequency mode'is funkab kenasti, aga vanataatide jaoks tuleks teha kõik võimalikult lihtsaks).
ning võimalikult palju lisakelli-vilesid tahaks kinni keerata.
on kellelgi lausa BaoFengi tarvis arvutikaablit laenata?


Mul on nii kaabel kui programm olemas. WinXP all käis nigu nalja. Kõiku asju saab programmis seadistada ja ka ekraanile kanalinimed manada. Esmasp olen tartus kui huvi.
Skanner
Postitusi: 25
Liitunud: N Veebr 07, 2013 9:17 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Skanner »

Pole seda jaama ise käes hoidnud,aga klaviatuurilt peaks saama kõik ära teha.Iseasi kuidas tal algselt sagedusvahemik seatud on(seda saab arvutiga muuta).Proovi sisestada nuppudelt jahisagedusi,et kas toimib 161,475 ja 146,400 MHz.Tegemist on raadioamatööridele mõeldud kahe bändi seadmega UHF ja VHF.UHF-is võiks ka vabasageduse e.PMR 446 kanalid mälusse panna.Neid on 8 kanalit.Pika antenni valikul soovitan vaadata sagedusvahemikku millisel ta töötab.Enamasti on selleks 144/430 MHz e.toimib paremini Jaht 2-l.Olen katsetanud erinevaid antenne ja vahe on tuntav.Erinevatel markidel levikauguses suurt vahet ei tohiks olla.Väljundvõimsus on neil kõigil 5 W.Erinevus on muudes nüanssides vastupidavus ja muu.Hiina jaamadel on hinna ja kvaliteedi suhe paigas.Levikauguse määrab peamiselt antenn ja alles hiljem tulevad muud tegurid mängu.

gunnar kirjutas:
sammal.habe kirjutas:nüüd on esimeneBaoFeng mu lauala olemas.

esimesed emotsioonid on, et selle raha eest on jaama küll ja veel.
lisaks veel kellad-viled - FM raadio, lamp, alarm jne.

kas keegi oskab juhatada, kuidas ma channel mode'is UHF-ist VHF-i minna saan ja jahikanalid salvestada?
(frequency mode'is funkab kenasti, aga vanataatide jaoks tuleks teha kõik võimalikult lihtsaks).
ning võimalikult palju lisakelli-vilesid tahaks kinni keerata.
on kellelgi lausa BaoFengi tarvis arvutikaablit laenata?


Mul on nii kaabel kui programm olemas. WinXP all käis nigu nalja. Kõiku asju saab programmis seadistada ja ka ekraanile kanalinimed manada. Esmasp olen tartus kui huvi.
Vasta