raadiosaatja BaoFeng

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
jyri

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas jyri »

Mu enda oma on Icom, ca.25 aastat vana . Peale igat jahti vaja kruvid lahti keerata ja radikale kuivama panna, sest kui ta vett väljast ei saa, siis higist ikka märg :VS . Seega võibolla on küll äärmus, aga IP66 peaks super olema. Mu telefonil on IP67, vot see on veits liiast, sest 2m sügavusel vee all ma telefoniga üldjuhul ei räägi :M , aga IP 66 saab paduvihmas kasutada (y) .
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Välek »

Kuidas nende kolme erineva tootja remondivõimalused eestis on, kui midagi peaks nässu minema?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas puugi »

Välek kirjutas:Kuidas nende kolme erineva tootja remondivõimalused eestis on, kui midagi peaks nässu minema?

Mida sa jälle hädaldad?Kui katki ostad uue!
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas VR »

Välek kirjutas:Kuidas nende kolme erineva tootja remondivõimalused eestis on, kui midagi peaks nässu minema?
Puxing 'ule anname garantii "mõistlikul kasutamisel" 24 kuud. Remont hiljem või kui on nähtav kasutajapoolne viga (nt. vee all kasutatud või ehitustöödel ebasihipäraselt - naela installeerimiseks) maksab 45.- eurot. Sisaldab endas elektroonika vahetust uue vastu
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
siis higist ikka märg

Vot sellepärast ei olegi hea raadiojaama või mobiili toppida näiteks jope põuetaskusse või isegi jope rinnataskusse -eriti gore jopega higistad märjaks. Parim variant on selline tasku või kott, milline tolkneb jope ja punase vesti vahepeal. Väline vest ei lase otsesel veel ligi tulla ning läbi jope tulev higi ei kondenseeru jaama sisse :lol:
Väheamlt selline on minu arusaam. Meil mitmel mehel jahiseltsi logoga vestile nn. tissi kohale õmmeldud takjaga tasku - ilma nn. kaitseklassita jaam seal sees, pikk antenn tolkneb kenasti üle õla (et endale silma ei torkaks) ja toimib. Mõnel aga vesti siseküljel nn. kroogitav tasku.
ikka lõbusalt
jyri

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas jyri »

Taskutega sul Aivar õigus küll, ainult et vesti tissiitaskus on vähemasti minul koera Astro ( vett pidav, ei mäleta palju ta IP klass on)-mugav perioodiliselt välja võtta ja tagasi toppida. Saatja asub vesti all jope samapoolses tissitaskus( et ei segaks püssi palgesse panekut), ehk need kaks riistapuud on ühel poolel ja praktiliselt koos.
Nüüd ka minu küsimus koertemeestele - kuna mina siiani kasutanud 2W saatjat, nüüd siis 5w, tahan teada, kas raadiosaatja ei mõjuta kudagi halvasti Astrot saatmisreziimis, ikka 2,5 korda signaal võimsam :M ?
Ette tänades :D /Jyri
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas andrus »

Nüüd pead ilmselt jaamakandja omale muretsema. :D
jahismurf
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Tiit Karp »

Bao-feng-il on ka plastiline antenn saadaval. Keerad näiteks ümber kaela, või üle õla. Kas keegi koerameestest on seda kasutanud?
Skanner
Postitusi: 25
Liitunud: N Veebr 07, 2013 9:17 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Skanner »

Nüüd ka minu küsimus koertemeestele - kuna mina siiani kasutanud 2W saatjat, nüüd siis 5w, tahan teada, kas raadiosaatja ei mõjuta kudagi halvasti Astrot saatmisreziimis, ikka 2,5 korda signaal võimsam :M ?
Ette tänades :D /Jyri[/quote]

Ei sega,sest sagedused on erinevad.
Skanner
Postitusi: 25
Liitunud: N Veebr 07, 2013 9:17 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Skanner »

Tiit Karp kirjutas:Bao-feng-il on ka plastiline antenn saadaval. Keerad näiteks ümber kaela, või üle õla. Kas keegi koerameestest on seda kasutanud?


Minul on Diamond RH 771 antenn.Hästi paindub küll,aga kui tahad head levikaugust hoia kehast võimalikult eemal,muidu läheb enamus antennist kiirgavast energiast sinu kehasse ja leviulatus jääb seetõttu palju lühemaks.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas smtasku »

Skanner kirjutas:Minul on Diamond RH 771 antenn.Hästi paindub küll,aga kui tahad head levikaugust hoia kehast võimalikult eemal,muidu läheb enamus antennist kiirgavast energiast sinu kehasse ja leviulatus jääb seetõttu palju lühemaks.

See kehtib kõigi jaamade, mitte ainult Baofengi kohta. Paljud keeravad antenni kuskile vahele tagurpidi. Kõik töötab, kuid efektiivsus väheneb. Ringantennide lainekiirgus toimub ümber (antenni)telje, täpselt nagu ringid ümber vette visatud kivi. Olenevalt maastikust tekivad veel erinevad peegeldused, mis siis kas on abiks raadiolainete levikul, või hoopis neelavad neid.

Baofengi pikad antennid RH-771 ja NA-771 on universaalsed antennid eelkõige kõigile kahesageduslikele jaamadele, kuid toimivad väga hästi ka kõigi ülejäänud jaamadega. Antennil SMA-F pistik.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas pktaks »

Skanner kirjutas:Ei sega,sest sagedused on erinevad.


Kasutusjuhendis on kirjas: Väldi ülivõimsa raadio kasutamist (suurem kui 5V) käsiseadme
läheduses. See võib käsiseadet pöördumatult kahjustada.
Kas see on siis niisama hoiatuseks pandud, või on ikka alust ka?

Lisan: Leidsin ka vastuse: http://biggamehoundsmen.com/forum/garmi ... 23967.html

Tuleb välja, et seda probleemi esines Astro 220 esimestel partiidel, kui see oli juba välja lastud. Seejärel tehti vajalikud muudatused ja praegu müüdavatel Astro320-tel ei peaks seda muret olema.
jyri

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas jyri »

Hea meel tõdeda (y) , et paljud meie noored oskavad ka probleemist aru saada, mitte ei hakka targutama teemadel, milles tuhkagi ei jagata :VS .
Mul Astro 220, seesamune esimene,USA, variant! Ja minu tedmised( mitte arvamised) on, et võimas saatja läheduses genereerib mistahes sagedustel töötavassee vastuvõtjasse "häired" ( sõjaväes kasutusel raadioside summutamiseks) nii, et midagi võib isegi sisse kõrbeda. Kõik ju teavad, mida teeb auto raadio, kui torpeedol olev mobla aktiveerub! Siit oli ka minu küsimus, millele pktaks ka vastuse leidis, Tänud! (b) ,et üle 5W ( ehk siis autoraadiojaamad, kus saatjatel 20-30W ) võimsus on tõesti ohtlik. Oli ka siin foorumis juttu.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas gunnar »

pktaks kirjutas:
Skanner kirjutas:Ei sega,sest sagedused on erinevad.


Kasutusjuhendis on kirjas: Väldi ülivõimsa raadio kasutamist (suurem kui 5V) käsiseadme
läheduses. See võib käsiseadet pöördumatult kahjustada.
Kas see on siis niisama hoiatuseks pandud, või on ikka alust ka?

Lisan: Leidsin ka vastuse: http://biggamehoundsmen.com/forum/garmi ... 23967.html

Tuleb välja, et seda probleemi esines Astro 220 esimestel partiidel, kui see oli juba välja lastud. Seejärel tehti vajalikud muudatused ja praegu müüdavatel Astro320-tel ei peaks seda muret olema.


Kohapeal tegi asja hullemaks see et USA astrol ja tolleaegsed jahisagedused olid suht lähedased. Jahis oli situatsioon kus jaht2 peal oli pidevalt õrnalt kosta astro signaal mida koerrihm saatis. Kusjuures jaam ennast nö. kuulmise peale ei lülitanud, ehk kanalit päriselt ei blokeerinud...
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Preester »

Vahepeal küll teema soiku jäänud ja eespool küsis keegi Baofeng UV-5R manuaali (vene keelset), siis siin ta on http://www.radioscanner.ru/files/baofeng/file15377/ . Paki ainult lahti ja loe. Midagi keerulist selle pilli juures ei ole. Selge nagu seebivesi.
Omale ostsin ka selle jaama läbi saksa eBay ja teekonda alustas jaam HongKongist. Kohale tuli 3 nädalaga. Asi praegu värskelt käes (eile tuli kohale), esmamulje on OK. Hinnaks oli 21,89EUR + saatmiskulu 8,99EUR.
Raadioamatöörist isa uuris enne tehnilised kirjeldused läbi ja andis soetamiseks nii öelda "rohelise tule", enne kui tellima hakkasin. Kui nüüd lähiajal metsas kasutama hakkan, siis muljetada võin ka, et kuidas toimib jne...
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Vasta