raadiosaatja BaoFeng

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Preester »

Lisan siia ka lahtiseletatud täiuslikuma inglise keelse Baofeng UV-5R kasutusjuhendi, kus lahti seletatud/täiustatud, mida mingi funktsioon teeb, kuidas seda kasutada jne. Kel huvi, see uurib asja edasi. Jaam on päris laialdaste funktsioonidega ja vaevalt jahil seda kõike vaja läheb aga kel huvi, siis palun väga.
http://www.miklor.com/uv5r/pdf/uv-5r_v1 ... _KC9HI.pdf
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Huvitav kas eestikeelset kasutusjuhendit kah leidub kusagil selle saatja kohta?
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Preester »

Siiani ei ole eesti keelset juhendit leidnud ja ei usu, et leiabki, kui just keegi ei viitsi seda ära tõlkida. Samas ei ole ka suurt vajadust nii peenete teadmiste järele selle jaama suhtes, sest elementaarsed seadistused jahi jaoks saab ka väheldasema inglise ja vene keele oskusega või siis google translatori abil tehtud, kui keeleoskust napib. Paljud jaama seaded ei ole jahis sidepidamiseks üldse tähtsad ega vajalikud.
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Preester »

Esmased muljed Baofeng UV-5R jaamast nädalavahetuse kahepäevase jahiga käes. 17,5cm standard antenniga võttis märga lund täissadanud metsas ca 3 km peale ilusti. Mõni kaugem mees kaugemal ajus vahepeal küll hakkis, kuid kogu kahepäevane jahijutt oli kõik kuuldav ja arusaadav ja ise olin ka teistele kuuldav.
Tellitud ja teel on ka pikem 29cm antenn ja igaks juhuks lisaaku. Kusjuurest viimast ei paista eriti vaja olevat peale kahepäevast jahti. Aku nimipinge on 7,4V. Enne jahti minekut oli aku ilusti täis laetud ja testriga mõõtmisel oli sees 8,26V. Täna õhtul peale kahepäevast jahti kodus uuesti mõõtes oli 7,52V sees ning aku täituvuse näidik ekraanil põhjas.
Hetkel olen täiesti rahul oma 22 eurose ostuga.
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas kahro »

Mina olen BaoFeng UV-5R 2aastat kasutanud. Mina olen ka rahul, olen aktiivne koeramees.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas mrr »

Mul endal neid 3 tükki ja olen tuttavatele ka mingi 5-6 tk vahendanud. Reeglina on brändijaama aku 1,5x kallim kui uus Bao jaam. Lisaks, ma ei ole kindel, kas arrogantsete raadiotehnikutest müüjatega poe pakutavad 5x kallimad jaamad ka 5x paremad on..Igastahes mina olen rahul ka sellega, et ei pea käima 20eur eest programmeerimas, mis võtab tegijale 2min aega, vaid saan sageduse ise valida nagu telefonil.
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Preester »

Raadiotehnikute, raadioamatööride ja müügiesindajate juttu erinevatest jaamadest kuulates lähevad silmad kirjuks ja pea uimaseks ning lõpuks jääbki mulje, et mida kallim pill, seda paremini kuuled ja levib.
Nii kallis Baofengi originaalaku ka ei ole. Oleneb, kust kohast tellida muidugi. Ise tellisin originaal varuaku 11$ eest.
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Tiit Karp »

Preester kirjutas:Raadiotehnikute, raadioamatööride ja müügiesindajate juttu erinevatest jaamadest kuulates lähevad silmad kirjuks ja pea uimaseks ning lõpuks jääbki mulje, et mida kallim pill, seda paremini kuuled ja levib.
Nii kallis Baofengi originaalaku ka ei ole. Oleneb, kust kohast tellida muidugi. Ise tellisin originaal varuaku 11$ eest.


Selle raha eest saab kolm Baofengi koos akudega.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Ats »

Tiit Karp kirjutas:
Preester kirjutas:Raadiotehnikute, raadioamatööride ja müügiesindajate juttu erinevatest jaamadest kuulates lähevad silmad kirjuks ja pea uimaseks ning lõpuks jääbki mulje, et mida kallim pill, seda paremini kuuled ja levib.
Nii kallis Baofengi originaalaku ka ei ole. Oleneb, kust kohast tellida muidugi. Ise tellisin originaal varuaku 11$ eest.


Selle raha eest saab kolm Baofengi koos akudega.


Tiit ole hea ja näita, kus kohast saab 11 dollari eest 3 Baofengi koos akudega, ma ostan kohe ära ja teen sulle kasti (b) ?
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Preester »

Siiani odavaim Baofeng UV-5R http://www.ebay.de/itm/BaoFeng-UV-5R-2M ... 486a443ae6 ja samale pillile odavaim originaalaku http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=107527 , mille mina olen netiavarustest leidnud.
Võibolla mõni lööb üle? :) (Nõustun ka 6pack'iga) ;)
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Tiit Karp »

Tiit ole hea ja näita, kus kohast saab 11 dollari eest 3 Baofengi koos akudega, ma ostan kohe ära ja teen sulle kasti (b) ?[/quote]

Vabandan väga, aga dollari sümbol ($) oli pigem number 5. Ma ei tea kas ainult minu arvutis. Nii ma 115 välja lugesingi. Eks ma siis õlled võlgu olen.
Kasutaja avatar
rakk
Postitusi: 38
Liitunud: P Mär 09, 2008 10:18 am

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas rakk »

Tere,

juhtusin teemat lugema ja panen siia you tube lingi meestele, kes inglis keelt vähem tönkavd. Siin on vene keeles põhjalikult see Baofeng-UV-5R-Black-VHF-136-174Mhz-UHF-400-520Mhz lahti räägitud. Tõsi, 40 min. tuleb oma aega kulutada.
Head tudeerimist!

https://www.youtube.com/watch?v=HlFn1zIiqE0
-
K-Oliver
Postitusi: 36
Liitunud: E Dets 10, 2007 10:21 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas K-Oliver »

Tere,
Kas Tartu-Ahja suunal mõni selline mees,-naine ka on ,kes viitsiks mõne hea külma (b) eest minu BF UV82 üle vuntsida-paneks kanalid koos nimedega mällu,

Terv, Oliver 555 16 742
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas sammal.habe »

kui ta softi poolest sama on mis UV-5R ja sama datakaabel sobib, siis mul on settingud olemas. Tartus.
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: raadiosaatja BaoFeng

Postitus Postitas Preester »

rakk kirjutas:Tere,

juhtusin teemat lugema ja panen siia you tube lingi meestele, kes inglis keelt vähem tönkavd. Siin on vene keeles põhjalikult see Baofeng-UV-5R-Black-VHF-136-174Mhz-UHF-400-520Mhz lahti räägitud. Tõsi, 40 min. tuleb oma aega kulutada.
Head tudeerimist!

https://www.youtube.com/watch?v=HlFn1zIiqE0


Vägagi "Puust ja punaselt" seletatud. Peaks olema ka võhikule arusaadav, kui ainult vene keelt jagab.
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Vasta