relvaeksam

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Sirkahjulik
Postitusi: 45
Liitunud: P Jaan 26, 2014 5:28 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas Sirkahjulik »

Et siis, mis oli vale neist neljast vastus 2?
Walter
Postitusi: 98
Liitunud: P Okt 21, 2012 8:13 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas Walter »

aivar00 kirjutas:Eks noortel ole ikka õigus :lol:
Reaalsuses noorele "spetsialistile" väljavõte Eestis antud hetkel kehtivast Karistusseadustikust:

§ 419. Tulirelva lohakas hoidmine

Tulirelva lohaka hoidmise eest, kui see on kaasa toonud teisele inimesele tervisekahjustuse tekitamise või kui selle relvaga on toime pandud kuritegu, –
karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

Eriti ei usus, et kursustel selle punkti vastu nii räigelt eksiti, kuigi koolitajad ka inimesed kes võivad eksida :M

Küsimuses on kirjas, et ''tulirelva lohaka hoidmise eest, kui selle tagajärjel pandi toime kuritegu'', samas väidab seadus, et ''kui selle relvaga on toime pandud kuritegu'' -eks siit see erinevus tuleb ja 1.vastus on vale.
Walter
Postitusi: 98
Liitunud: P Okt 21, 2012 8:13 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas Walter »

tomahook kirjutas::?: oot -oot... Kas siis pikendamiseks ikka peab psühhiaatri tõend olema :?: Meil mitu perearsti, üks väidab ,et see vajalik ainult relvaloa taotlemiseks .Pikendamiseks piisab perearsti tõendist.Mitu meest sedasi vahetanud ja nüüd omal ka plaanis perearsti vahetus. Väidetavalt seadus näeb ette esmasel taotlemisel ps. papreid :?: Noored ja rohelised ehk oskavad öelda mida seadus nõuab,vanad hallid öelgu kuidas neil kogemused on sel teemal. :M

Ma ei saa sellest psühhiaatritõendi probleemist aru. Kehtiv Relvaseadus ütleb ettervisetõendi väljastab perearst, kaasates eriarste. See tähendab seda, et tervisetõendiks on ainult üks paber, mis on perearsti poolt väljastatud ja tema allkiri all. Mis eriarste ja kas/kuidas perearst kaasab on ainult tema otsustada. Kui oled ikka arstile pikka aega tuttav ja ei oma erilisi tunnuseid maniakaalsusele siis ei saada ta sind ka psühhiaatrilisse kontrolli. Pole kuulnud mingist salajasest ringkirjast perearstidele et inimesed on vaja tingimata psühhiaatrilisse kontrolli saata (arvatavasti tehakse seda siiamaani tavandiõiguslikust asjaolust, et ''nii on ju kogu aeg tehtud''). Küll kontrollitakse nägemist ja tehakse vereanalüüs, see et sul toimivad käed-jalad küljes näeb üldjuhul välisel vaatlusel ära. Kogu tervisetõendi väljastamise protsess max. 30 min.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas honkomees »

Walter kirjutas:... Ma ei saa sellest psühhiaatritõendi probleemist aru. Kehtiv Relvaseadus ütleb ettervisetõendi väljastab perearst, kaasates eriarste. ... Pole kuulnud mingist salajasest ringkirjast perearstidele et inimesed on vaja tingimata psühhiaatrilisse kontrolli saata (arvatavasti tehakse seda siiamaani tavandiõiguslikust asjaolust, et ''nii on ju kogu aeg tehtud''). Küll kontrollitakse nägemist ja tehakse vereanalüüs, see et sul toimivad käed-jalad küljes näeb üldjuhul välisel vaatlusel ära. Kogu tervisetõendi väljastamise protsess max. 30 min.

Vat ei tea, mul viimane pikendamine sattus aega kui just keegi prominent oli jahil oma kaaslast tulistanud. Perearst saatis nii psühhile kui ka silmaarstile. Psühhi juures olin siis esimest korda (relvaloa sain vana veneaegse jahipiletisse kantud relva alusel automaatselt ja järgmistel pikendamistel ka psühhi juurde ei saadetud) ja ei oska selle kontrolli sügavust-tõsisust hinnata aga silmaarsti juures läks junn jahedaks - pärast aparaatidega silmade uurimist otsis tohter laua kõige alumisest sahtlist välja mingi paksu klammerdatud paberipaki a la määrus lisadega ja uuris jupp aega seda ning pärast seda suundus uuesti mu silmi oma aparaatidega uurima. Lõpuks sain siiski kadalipust läbi ... ju siis oli antud mingi juhis arstidele rangemalt kontrollida jahimehi. Samas vereproovi mul perearst küll relvaloa ja juhiloa jaoks teinud pole ...
P.S. Kogu arstitõendi saamise protseduur võttis aega ca 3 kuud, kuna eriarstidele olid järjekorrad meeletud, sj mitte iga psühhiaater Tartu kliinikus ei võinud seda paberit anda, esialgu oli mulle registratuuris aeg pandud vale psühhi juurde, tuli teise juurde saada.
P.P.S. Perearst on mul kogu perearstinduse ajaloo jooksul üks olnud st ligi paarkümmend aastat või nii
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas Messer »

"Tervisetõendi väljastab perearst, kaasates eriarste"
Minu perearst saab sellisest sõnastusest aru, et ta PEAB eriarsti kaasama.
See perearst on mul olnud 15 aastat. Ta saab väga hästi aru, et ma olen vaimselt stabiilne ja puha, aga ta ei lugenud seadusest välja, et ta võiks ilma eriarsti kaasamata seda tõendit välja kirjutada. Lihtsalt arst ei julge seda lauset minu kasuks tõlgendada. Ja nii tuli ka mul võhivõõrale hulluarstile kümnist viia ja endast rääkida, et pitsatiga paber saada. Jabur.
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: relvaeksam

Postitus Postitas Reinz »

On keegi hiljuti eksami tehtud saanud? Küsimused on selline paras sõnadekeerutamine, et mida rohkem loed, seda keerulisemaks läheb. Endal õnnestus Tartus kordusele sattuda. Kas Tln oma vöib lihtsam olla? Olen kuulnud seda räägitavat, et pidi seal kergem olema. Kas TLK kursus sisaldab konkreetselt kûsimuste vastuseid, või teeb sama välja, mis ise seadusest õppides?
https://reinufoto.wordpress.com/
taavik
Postitusi: 16
Liitunud: L Sept 26, 2009 9:40 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas taavik »

Tegin augustis. Küsimused tundusid suht lihtsad. Mingit erilist sõnademängu ei täheldanud. Oluline on küsimus mõttega läbi lugeda.

Enne lugesin läbi selle asja siit: http://relvahobi.wordpress.com/relvaeks ... kusimused/ keri lõppu, seal ka vastused nendele teemadele olemas.
Ning paar korda lugesin läbi ka relvaseaduse.
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: relvaeksam

Postitus Postitas Reinz »

Tartus?
https://reinufoto.wordpress.com/
taavik
Postitusi: 16
Liitunud: L Sept 26, 2009 9:40 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas taavik »

Tartus.
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: relvaeksam

Postitus Postitas Reinz »

Eks natuke kiirustades ka lugesin, aga panin automaatselt et avalikus kohas ei tohi padrun rauas olla ka revolveril, see oli viimane, teistel kõigil ju ei tohi, aga sellel ei saa ju teisiti. Enne rodu ees ja siis läks juba kiirelt. :VS
https://reinufoto.wordpress.com/
krupp
Postitusi: 89
Liitunud: R Veebr 13, 2004 10:09 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas krupp »

tannx kirjutas:
Üllar Tamm kirjutas:
tannx kirjutas:Et valesti ei õpitaks siis küsimuse "kriminaalkorras karistatakse" punkti õiged vastused on:
1.vale
2.õige
3.õige
4.õige


Oles sa kindel, et küsimuste järjekorda või miskit muud sassi ei ajanud? Punkt nr 1 on kindlasti krimasi :!:


Sada prossa kindel. Koolitusel seda rõhutati ning täna eksami edukalt sooritanuna, oli see küsimus endal.


Vajaks kah koolitust, kus koolitusel käisid?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Eks natuke kiirustades ka lugesin, aga panin automaatselt et avalikus kohas ei tohi padrun rauas olla ka revolveril, see oli viimane, teistel kõigil ju ei tohi, aga sellel ei saa ju teisiti. Enne rodu ees ja siis läks juba kiirelt. :VS

Mul tekkis koheselt küsimus - kas noorsand revolvrit on üldse käes hoidnud või kasvõi ligidalt näinud?
Mina ei ole ise siiani trehvanud nägema ega ka kuulma ühestki "revolvrist", millisel saab padruni rauda panna :M Minu 22LR kaliibriga revolvril see küll ei õnnestu :lol: - kuul jah läbib raua, kuid hüls ehk eesti keeli padrunikest jääb ikka trumlisse :lol: :lol: :lol: .
ikka lõbusalt
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: relvaeksam

Postitus Postitas Reinz »

Ma olen pauku ka teinud sellest, aga jooksvalt tulid küsimused ja lihtsalt automaatselt jutti panidki, et ei tohi olla. Mul võidurelvastumine jäi omal ajal sinna 90 ndate algupoolde ja sai paugutatud paljudest raudadest tookord.
https://reinufoto.wordpress.com/
Raivok
Postitusi: 8
Liitunud: L Jaan 24, 2015 10:32 pm

Re: relvaeksam

Postitus Postitas Raivok »

Tere!
Ees seisab relvaeksam. Studeeritud relvaseadust ja karistusseadust, kui ebaselged veel mõned küsimused politsei lehelt, mille kohta soovin siinsete foorumi külastajate arvamust.
14. Tsiviilkäibes lubatud laskemoona loetelu. Kas kasutada tuleks välistamis meetodit, ehk siis mis on tsiviilkäibes keelatud, sest sõnaselgelt tsiviilkäibes lubatud moona relvaseadus ei sätesta?
27. Relva ja laskemoona hoiuload. Ka sellele ei leidnud konkreetset seaduse tõlgendust.
28. Laskemoona hoiukogused füüsilisele isikule.
5) Füüsiline isik võib hoida laskemoona järgmistes kogustes:
3) kuni 300 padrunit iga vintraudse jahirelva kohta;
4) kuni 300 padrunit iga sileraudse jahirelva kohta;
Kuid millised on laskemoona kogused sile või vintraudse relva puhul, mis ei ole soetatud jahirelvaks , vaid turvalisuse tagamise eesmärgil?

Ette tänades
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: relvaeksam

Postitus Postitas Reinz »

Mida ütleks relvalubade ametnik, kui sinna saata küsimused?
https://reinufoto.wordpress.com/
Vasta