Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

K천ik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 12 postitusi ] 
Autor S천num
 Postituse pealkiri: Suurulukite leidmine metsas ja lagedal v채ljal
PostitusPostitatud: N Dets 28, 2017 9:37 pm 

Tervitusi Teile, h채rradele ja daamidele!

Mina k체ll jahimees ei ole, kuid tegelen loodusfotograafiaga, pildistan v채ga palju metsloomi. Loodan Teie abile. Nimelt, minu k체simus Teile on selline, et mul tekib probleeme nt p천dra leidmisega, vahest harva kohtan, kuid ikkagi v채ga harva.. Vahest lihtsalt on nii, et loomad ei ilmuta end pikalt. Kuid m천tlesin ikkagi k체sida Teilt soovitusi, millised tegurid soodustavad nt p천dra n채gemist? Kas pigem passida p천llu채채res selg vastu puud kamuflaa탑 kost체체miga (ghillie suit) v천i oodata teda metsas? Jooksuajal proovisin ka peibutada, kuid ei 천nnestunud. Muideks paiknen L채채ne-Virumaal, V채ike-Maarja vallas, Vaos ehk on siin ka keegi kohalik ja oskab asukohtade osas soovitusi anda. :D Olen igasugu abi eest t채nulik,

Rahulikku aastal천ppu teile,
Oliver

Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Suurulukite leidmine metsas ja lagedal v채ljal
PostitusPostitatud: R Dets 29, 2017 12:32 pm 
Kasutaja Avatar

Soovitan v천tta 체hendust kohaliku jahiseltsiga ja r채채kida nendega oma soovist. Nemad kindlasti teavad, kus suurem t천en채osus loomi kohata. N채iteks kus on soolakud jne. Iseasi, kas nad seda infot ka niisama jagavad kohe. Samas paku neile, et saadad ka neile alati pilte, mida sa n채ed. Neil siis hea hea "luureinfo" olemas. Muidugi on on, et j채rgmisel korral seal enam seda looma siis ei ole... :lol:

Profiil  
PostitusPostitatud: R Dets 29, 2017 2:10 pm 
Kasutaja Avatar

Oliver K kirjutas:
...pildistan v채ga palju metsloomi.

횥ldiselt oleks vaja veidi bioloogias ennast harida. Esimene ettejuhtuv t철철kene n채iteks:
http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10 ... sequence=1
P천der passib, r채ndab, s철철b midagi, v채ldib kiskjaid jmt. Igas l천igus saab leida sobilikke biotoope.
P천dra arvukus on hetkel selline, et pisut rohkem keskendudes peaks igast nurgast p천dra leidma. Remo Savisaar vist korra kirjeldas, et tal on mingid armsaks saanud paigad, kus ta kondab ja siis hakkab loodus ennast n채itama ka, kui alaga tuttavam oled ja kiiret ei pea.
V천ib-olla tuleks metsas rohkem k채ia. Jahiga on sama lugu.
횥ks ps체hholoogiline jura v천ib ka tekkida, et katsud kogu aeg n철 tulemuseni j천uda (et purki ja et kindel loom) ja siis tekib t체lpimus, kui ei saa. 횆kki lihtsalt kollerdad metsas, rabaservades, vahest j채채d 철철ks l천kke 채채rde ja vaatad siis, mida loodus pakub. Vahest v천id 체hes punktis passides palju rohkem l천puks n채ha. Olgu kasv천i seal p천llu 채채res tolle g suitiga.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Dets 29, 2017 2:45 pm 

Raiet철철de keskel. Eriti lehtpuu.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Dets 29, 2017 3:09 pm 

Praegu pimedal ajal musta maaga oleks k천ige kiirem viis autoga lageraie lankide 채채rest pimedas l채bi s천ita ja tulega 체le k채ia. Pildistada k체ll ei saa, aga saab aimu v채hemasti, kus looma on ja kevade poole tekib ehk ka pildi v천imalus. Praegusel ajal valges p천llul p천tra kohata on paras loterii v천it, suvel hommikul p채ikese t천usu paiku rabavahelistel p천ldudel ehk t천en채olisem teda pildile saada, aga eks seegi vajab t천sist kannatust ja head tehnikat, et looma rahulikuna omas keskkonnas askeldamas 체les v천tta.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Dets 29, 2017 10:10 pm 

mrr kirjutas:
Soovitan v천tta 체hendust kohaliku jahiseltsiga ja r채채kida nendega oma soovist. Nemad kindlasti teavad, kus suurem t천en채osus loomi kohata. N채iteks kus on soolakud jne. Iseasi, kas nad seda infot ka niisama jagavad kohe. Samas paku neile, et saadad ka neile alati pilte, mida sa n채ed. Neil siis hea hea "luureinfo" olemas. Muidugi on on, et j채rgmisel korral seal enam seda looma siis ei ole... :lol:

Mul on peretuttav kohalikus jahiseltsis, k체sisin end talle metsa kaasa, kus looman채gemis protsent suur on, kuid ta on t철철kas mees.. :D Tal hetkel kiire ja siis pean kannatama.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Dets 29, 2017 10:12 pm 

aadu kadakas kirjutas:
Oliver K kirjutas:
...pildistan v채ga palju metsloomi.

횥ldiselt oleks vaja veidi bioloogias ennast harida. Esimene ettejuhtuv t철철kene n채iteks:
http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10 ... sequence=1
P천der passib, r채ndab, s철철b midagi, v채ldib kiskjaid jmt. Igas l천igus saab leida sobilikke biotoope.
P천dra arvukus on hetkel selline, et pisut rohkem keskendudes peaks igast nurgast p천dra leidma. Remo Savisaar vist korra kirjeldas, et tal on mingid armsaks saanud paigad, kus ta kondab ja siis hakkab loodus ennast n채itama ka, kui alaga tuttavam oled ja kiiret ei pea.
V천ib-olla tuleks metsas rohkem k채ia. Jahiga on sama lugu.
횥ks ps체hholoogiline jura v천ib ka tekkida, et katsud kogu aeg n철 tulemuseni j천uda (et purki ja et kindel loom) ja siis tekib t체lpimus, kui ei saa. 횆kki lihtsalt kollerdad metsas, rabaservades, vahest j채채d 철철ks l천kke 채채rde ja vaatad siis, mida loodus pakub. Vahest v천id 체hes punktis passides palju rohkem l천puks n채ha. Olgu kasv천i seal p천llu 채채res tolle g suitiga.

T채nan Teid saadetud tarkuseterade eest! Aga muidu olen enamus metsloomi tundma 천ppinud, n채iteks kus k천ige rohkem liiguvad ja millal liiguvad jne.. :D Ja 체le체ldse selliseid baasteadmisi olen omandanud.

Profiil  
PostitusPostitatud: R Dets 29, 2017 10:14 pm 

duv kirjutas:
Praegu pimedal ajal musta maaga oleks k천ige kiirem viis autoga lageraie lankide 채채rest pimedas l채bi s천ita ja tulega 체le k채ia. Pildistada k체ll ei saa, aga saab aimu v채hemasti, kus looma on ja kevade poole tekib ehk ka pildi v천imalus. Praegusel ajal valges p천llul p천tra kohata on paras loterii v천it, suvel hommikul p채ikese t천usu paiku rabavahelistel p천ldudel ehk t천en채olisem teda pildile saada, aga eks seegi vajab t천sist kannatust ja head tehnikat, et looma rahulikuna omas keskkonnas askeldamas 체les v천tta.

M천te on Teil t천esti hea, kuid kahjuks olen alaealine :D ja pereliikmetel enamasti palju t철철d nii t철철l kui kodus..

Profiil  
PostitusPostitatud: R Dets 29, 2017 10:16 pm 

sax kirjutas:

Vabandan k천igi ees, olen siin foorumis uus ja olen oma teema valesse r체hma kogemata teinud..

Profiil  
PostitusPostitatud: L Dets 30, 2017 3:32 pm 
Kasutaja Avatar

Oliver K kirjutas:
sax kirjutas:

Vabandan k천igi ees, olen siin foorumis uus ja olen oma teema valesse r체hma kogemata teinud..

Pole hullu, vajadusel t천stavad moded ise teema kuhu vaja, kuid see raielangi soovitus on v채ga asjakohane. Ma viimsel kolmel laup채eval j채ljeluurel n채inud v채rskes langis 3..4 p천tra korraga (peaasjalikult muidugi 체ks ja sama lehm oma kahe vasikaga, kellele siis aegajalt lisandub 1 mullikas). T채na hommikul krt oleksin 2+2 pullile pihta saanud :D, metsavahel t채iesti klaas ka, et pidama saada, aga tuli korraliku kallopiga lausa (ilmselt naabrid ajasid liikvele) ja sai vast 35..40m. eest l채bi.

Profiil  
PostitusPostitatud: L Dets 30, 2017 7:11 pm 

TiitR kirjutas:
Oliver K kirjutas:
sax kirjutas:

Pole hullu, vajadusel t천stavad moded ise teema kuhu vaja, kuid see raielangi soovitus on v채ga asjakohane. Ma viimsel kolmel laup채eval j채ljeluurel n채inud v채rskes langis 3..4 p천tra korraga (peaasjalikult muidugi 체ks ja sama lehm oma kahe vasikaga, kellele siis aegajalt lisandub 1 mullikas). T채na hommikul krt oleksin 2+2 pullile pihta saanud :D, metsavahel t채iesti klaas ka, et pidama saada, aga tuli korraliku kallopiga lausa (ilmselt naabrid ajasid liikvele) ja sai vast 35..40m. eest l채bi.

Suhtlesin t채naperetuttavast jahimehega ja ta soovitas ka raielankidel k채ia, kuid pigem siis kui v채ljas valgem juba on ehk kevade poole... Ta r채채kis jah, et kevaditi nad ka passivad seal.

Profiil  
PostitusPostitatud: L Dets 30, 2017 7:18 pm 
Kasutaja Avatar

No mina satun nendesse konkreetsetesse v채rskelt raiutud raielankidesse igakordselt mingi 8:30 (j채ljeluurel) ja seal nad mind siis ca. 200m. pealt j천llitavad. Pole vaja kevadet oodata. Raiet tehakse enamasti ikka talviti, kui pinnas kannab, kuigi t채na aknast vaadates, v채ga vahet pole jah.

Profiil  
N채ita postitusi eelmisest k체lastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 12 postitusi ] 

K천ik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 2 k체lalist

Sa ei v천i postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei v천i vastata selle foorumi teemades
Sa ei v천i muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i postitada manuseid selles foorumis

Otsi: