noor jahimees

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Priiter
Postitusi: 1
Liitunud: K Mär 23, 2005 8:17 am

noor jahimees

Postitus Postitas Priiter »

Mida tuleb teha et saada jahimeheks? Ma tahaks ka nagu hakata aga ei tea mida täpselt teha. :shock: :?
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Kasuta otsingut, sellest on siin juttu olnud kui palju.
Kas tuleb jaht???
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tahtsin ise ka just öelda, et http://www.marandi.fie.ee/foorum/search.php
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Osa juttu leiad siit:

http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=1021

Täpsemate küsimuste jaoks kasuta otsingut või loe Jahiseadust.

Päikest,

BM
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Selleks et jahimeheks saada, ei ole sugugi vaja ummisjalu jahimeeste kursustele tormata. Püssikandja ei ole sugugi alati jahimees selle sõna tõelises tähenduses. Palju õigem oleks minu arvates õppida selgeks jahiloomade kombed. kus elavad, jäljed, vaenlased, toitumine, häälitsused jne. Ja seda kõikkide jahiloomade kohta eraldi. Selleks et see kõik selgeks saada tuleb väga palju ja erinevatel kellaaegadel metsas käia. Kõik raamatust loetu tuleb metsas oma silmaga järgi kontrollida. Püssist looma laskmine on tegelikult jahi kõige väiksem osa, kuigi ka seda peab oskama korralikult teha. Eriti käib see nõuanne nende kohta ,kes nagunii oma väheste eluaastate tõttu veel relvaluba ei saa.
taivo
Postitusi: 13
Liitunud: L Mär 19, 2005 11:49 pm

Postitus Postitas taivo »

jahikooli võib ikka läbi teha, kuigi suht kulukas on. ega ma peax aprilli keskel uurimustöö valmis saama ja selle aasta teema ongi kuidas saada jahimehex.

metsas võib alati käia....parim koht kus üldse olla. lihtsalt auto jätta kuhugi kaugele ja kell ja telefon ka. kompass igaxjuhux kaasa ja lihtsalt loodust nautida.
Jaht ei ole aint liha. Jaht on värkse õhk, seltkond, iidne duell inimese ja looma vahel. Jaht on unustamatu tunne!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Variga nõus! Relva omamine ei tee mehest jahimeest. Jahimees algab seal üleval "teisel korrusel"-kui ikka teadmisi natuke on ja kui suhtumine asjasse korralik on...
Mine metsa!! ;)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Kõikide jutus mõtted sees, aga--- teema algataja küsimus oli: "kuidas saada jahimeheks?", mitte "kuidas käia jahil?" ega "kuidas õppida tundma loodust?".

Andkem ikka teema algatajale veidi edumaad, eeldades, et ta on loodushuvi-pisikusse juba nakatunud ning nüüd uurib võimalusi, kuidas oma huviala seltskondlikult ja õiguslikult realiseerida ;)

Päikest kõigile,

BM
Vasta