relvaeksam

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

relvaeksam

Postitus Postitas KeegiVeel »

Kas keegi on hiljuti(sel aastal) seda sooritanud? Soov oleks küsimusi saada...

Tänan.
Austage ka teisi jahimehi!
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Loe raamat "Vajan relva" 3 korda otsast lõpuni läbi. Sul on asi selge, vähemalt vastused, milleks veel küsimustega pead vaevata. Minu puhul toimis 100%.
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Postitus Postitas KeegiVeel »

nyyd juba "Vajan relva 5" ja see on läbiloetud.
Tegelt on asi selles, et relvaeksami küsimusi muudetakse korra aastas ja oleks tore, kui keegi viitsiks need kuhugi riputada....
Austage ka teisi jahimehi!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Need küsimused ei saa ju kuigi palju erineda! Muidu peaks ju ka relvaeksami iga mees igal aastal uuesti läbima! Ja kui raamat juba selge siis milleks veel küsimused?? :roll:

igatahes edu!
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
speedsta
Postitusi: 7
Liitunud: N Nov 17, 2005 5:17 pm

Postitus Postitas speedsta »

Tegin eksmi 2004 Tartus. Minu arust olid imelikud küsimused, sõnastus oli selline, et võis mõelda mitut moodi.

N: Mis võib juhtuda, kui kannad relva või laskemoona psühhotroopsete ainete mõju all?

Minu vastus: võid vigastada ennast ja teisi jne.
VALE!!!

Õige: vastvalt seadusele saad nii ja niipalju aastaid...

Täiesti kaheselt mõistetav, või mis?
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Minu arust suht üheseltmõistetav ju! :D
Seaduste tundmistes nõutakse alati kõikides riigiasutustes ju täpset tundmist! Kui küsitakse, et mis juhtub alkoholi joobes auto juhtimises siis sa ju ei vasta politseile,et sõidan vastu puud! :wink:

Minul oli samalaadne küsimus kunagi:

mis tagajärg kaasneb relva ja laskemoon kandmisel psühhotroopse aine mõju all? Vastasin, et 200 trahviühikut või arest! Ja rohkem selle kohta minu käest ei küsitud ...

Esmaabi koha peal tekkis väikene probleem, kuid sammal.habe aitas mind sellest hädast vähe välja :wink:
tuleb jaht või jaa?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Minu eksam jääb küll aegade hämarusse, nii, et ei mäleta küsimusigi.
Speedsta esitatu järgi on jahieksamil mindud autojuhi eksamiga sama rada, kus osaliselt õigete seas on siiski üks ja üheselt mõistetav õige. Muidugi tihtipeale võib esmahetkel hakata vaidlema, aga sügavam analüüs aitab siiski õige leida! Peatähtis on vastamisega mitte kiirustada, kuna esmapilgul tunduvad justkui kõik vastused õiged!
Kasutaja avatar
speedsta
Postitusi: 7
Liitunud: N Nov 17, 2005 5:17 pm

Postitus Postitas speedsta »

Leian, et näiteks toodud küsimuse sõnastus on vale. Juhtuda võib ju mõndagi. Õigesti oleks vastanud juba esimesel korral, kui oleks küsitud, mis karistus järgneb, seda ju teada tahetigi.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

väga õige. küsimus olgu õieti sõnastatud. kui küsida, mis võib juhtuda, siis võib ka juhtuda nii, et segi peaga tulistan mind trahvima tulnud politseinikut ja sellisel juhul ei ole õige vastus enam "karistuseks 200 trahviühikut" vaid nii ja nii mitu aastat
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Mehed, ärge murdke sisse lahtisest uksest, jalg pannakse taha! Mõtlemine ei saa olla nii tasapinnaline! Väga lihtne oleks, kui küsimus sisaldab juba vastust!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

puukoi kirjutas:Minu eksam jääb küll aegade hämarusse, nii, et ei mäleta küsimusigi.
Speedsta esitatu järgi on jahieksamil mindud autojuhi eksamiga sama rada, kus osaliselt õigete seas on siiski üks ja üheselt mõistetav õige...

Just sama jama seis kui autojuhieksamitega. Mitte ei saa aru miks peab mõttetuid, praktilise eluga mitteseotuid ja sihilikult keeruliselt sõnastatud küsimusi/vastuseid püstitama.
Ise ma ei mäleta üldse midagi relvaeksamist, kas tol ajal seda tehtigi? Oli vist jahimeheeksam koos relvatundmise küsimustega, võmmis igatahes küll eksamit ei teinud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

A kujutad sa ette seda, kui iga mees, kellele tuleb põhe mõte relv soetada saabki seda kohe teha, või igaüks, kes autot lähemalt, kui 5m näinud võiks kohe ka rooli istuda :shock:
Raskete eksamite taha nüüd vaevalt kellelgi vastav relva või juhiluba nüüd saamata on jäänud, ja kui ongi jäänud..... no ju siis neid ikka nii väga vaja ka ei olnud! Kui minul need load tehtud said, oli küll meeletult hää meel et nii raske tee lõpuks läbitud! Vaevalt oleksid sellised emotsioonid tekkinud siis, kui oleksin need paari-päevase vaevaga kätte saanud!

Igatahes jõudu taotlejatele!
tuleb jaht või jaa?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Mina sain oma relvaload mäletamist mööda 5 aastat tagasi. Nii palju kui mäletan, oli ka minul kaheti mõistetavaid küsimusi. Aga no siis sai ka neile vastatud pikalt, mõnele küsimusele vaata et pool A4 lehekülge. Ja tookord Viljandis ei nõutud küll täpset seaduse tsiteerimist. Võis ikka oma sõnadega ära seletada, peasi et arusaadav oleks. Aga eks palju sõltub ka eksamineerijast. Kui arusaaja ja mõistev ta on.
Mis mulle aga ei meeldinud, oli jahijuhataja eksam. No seal ei lubatud ju üldse midagi oma peaga kirjutada. Seal tuli seadus sõna-sõnalt ümber kirjutada.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Minul oli relvaeksam oma mälu järgi valikvastustega (ca 6 aastat tagasi). Aga tobedatest küsimustest jäi mul juhilubade eksamilt meelde järgmine: Kuidas saab muuta auto ratastele mõjuvat veojõudu? Vastus: gaasipedaali asendi muutmisega. Tunnistan, et nii geniaalselt lihtsa vastuse peale ma ei tulnud, küll sai pakutud ülekandearvusid jms.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

mosse kirjutas:Minul oli relvaeksam oma mälu järgi valikvastustega (ca 6 aastat tagasi). Aga tobedatest küsimustest jäi mul juhilubade eksamilt meelde järgmine: Kuidas saab muuta auto ratastele mõjuvat veojõudu? Vastus: gaasipedaali asendi muutmisega. Tunnistan, et nii geniaalselt lihtsa vastuse peale ma ei tulnud, küll sai pakutud ülekandearvusid jms.


Jajah, need olid isegi veel suhteliselt lihtsad eksamid. Praeguseks on valikvastustest loobutud ja tahetakse sisulisi, põhjendavaid vastuseid. Kui omal ajal vintrelva soetamiseks eksmit tegin (siledaraudse luba oli olemas), siis jõudis info selle kohta, et siledaraudne ja vintraudne jahirelv samaliigilisteks relvadeks loetakse, Politseiametist kohalikku prefektuuri alles peale seda, kui eksamil käidud, aga tulemused veel selgumata. Nii et ei teagi, kuidas läks, kuna öeldi, et asjaolud muutunud teile soodsamas suunas, eksamit poleks üldse vaja olnudki jne jne ning tulge soetamisloale järele.

Aga see gaasipedaali ja ülekandearvude küsimus: enamvähem täpselt sama asja kohta räägiti autokoolis järgmist: ARKi eksamil on isegi selliseid nipiga küsimusi sees, mille puhul eksamineeritav peab põhjalikult järele mõtlema, kellena ta eksamit teeb - kas juhtimisõiguse taotlejana või autoremondi lukksepaks õppijana :D

BM
Vasta