Relvaloa taotlemine

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

jutt jumalast õige. Kui omad kehtivat relvaluba, siis polegi muud kui taotlus sisse ja kogu lugu. See kord kehtib juba ca 3 aastat, et iga relva kohta eraldi luba. Ennem olid kõik ühe loa peal kirjas. Eks riik saab nüüd lihtsalt loa eest raha küsida. See mida pollar silmas pidas kandmis-jne lubade all tähendab seda, et näiteks kui sa oled jahimees, siis sa võid enda jahirelva kanda jahil ja ka hoida kodus. Turvamees aga võib omada sellist relvaluba, millega ta saab relva kanda ainult tööl olles. Koju puhkama minnes annab relva hoidlasse hoiule ja võimalik, et järgmine mees, kes tema asemel vahetusse tööle tuleb võtab hoidlast sama relva (relvad on tööandja omad).
ikka lõbusalt
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Nüüd juba jälle on relvaloa vorm uus ning kõik relvad (kuni 8 tk) on ühe loa peal.
erkiher
Postitusi: 3
Liitunud: L Apr 09, 2005 5:28 pm

Postitus Postitas erkiher »

Vot nüüd sai asi selgeks. Tänud vastajatele.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Arstitõend?

Postitus Postitas Metslane »

Kas arsti tõendi relvaloa taotlemiseks küsin perearstilt? Mis seal peal peab olema või on kohe kindel vorm relvaloa taotlejale?
Kas saan taotleda jahirelvale luba juba enne jahimehe kursusi? Saaks laskekatse oma renniga juba teha?
Aim small, miss small!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Tõendi küsid perearstilt, tema teab mis vorm see peab olema. Maksab see tõend ca 200 krooni.
Ilma jahitunnistuseta ei saa jahirelva taotleda.Ilma jahitunnistuseta saad taotleda relvaluba kui relv on enese ja vara kaitseks, aga siis ei tohi sellega tulevikus ka jahis käia.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

gunnar kirjutas:.Ilma jahitunnistuseta saad taotleda relvaluba kui relv on enese ja vara kaitseks, aga siis ei tohi sellega tulevikus ka jahis käia.


Mina soetasin endale sileraudse jahimehekursuse algul enese ja vara kaitseks. Käisin oma püssiga tiirus harjutamas. Pärast jahieksami sooritamist ja jahimehetunnistuse saamist taotlesin sileraudsele uue relvaloa, kuhu sai märgitud ka jahipidamine.

Metslasele(nagu kõigile uutele foorumi liikmetele) aga soovitaks rohkem kasutada foorumi otsingu võimalust. Kõigile sinu esitatud küsimustele leiab varasematest teemadest vastused kui väheke viitsimist leiduks.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Üks loll algaja küsimus ja minu arvamus

Postitus Postitas Metslane »

Kui palju maksis uue relvaloa taotlemine?
Olen kindel, et olen usinam, kui mõni teine algaja, kes foorumit kasutab. Paljudele küsimustele olen leidnud vastuse foorumis kolades, kuid mitte tänu otsingu kasutamisele. Kirjutage ise otsingusse näiteks "relvaloa taotlemine"! Vastuseid saad 23, kuid nendest mõni üksik teema hämab asjast ja lõppkokkuvõtteks pead ikkagi käsitsi vastuse leidma, sest seda teemat on mitu korda siin läbi ja lõhki arutatud. See ei ole kivi foorumi haldajate kapsaaeda, vaid nendele meestele, kes oma postituse viimaseks lauseks kirjutavad: "Soovitan kasutada otsingut, kõigile sinu esitatud küsimustele leiab varasematest teemadest vastused kui väheke viitsimist leiduks!" Ameeriklased vastaksid Teile nii: "With all the respect, get the **** out of here!"
Teie noor ja usin mõttekaaslane, Metslane.
Aim small, miss small!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Üks loll algaja küsimus ja minu arvamus

Postitus Postitas baddmann »

Metslane kirjutas:Kui palju maksis uue relvaloa taotlemine?[...]Kirjutage ise otsingusse näiteks "relvaloa taotlemine"![...]


Esimesele küsimusele leiad vastuse Riigilõivuseadusest, mille omakorda leiad http://www.riigiteataja.ee või http://www.estlex.ee, kasutades sealgi otsingut.

Teise soovituse kohta Sulle vastusoovitus - varieeri otsingusõnu, kasutades neist lühemaid (ühesõnalisi) variante. Arvata on, et varasemad foorumikasutajad enamvähem teavad, millised teemad on foorumis jutuks tulnud. Alles siis, kui Sa tõesti ei leia mida teada soovid, tee uus teema või lisa oma küsimus olemasolevasse ligilähedasse teemasse. Foorumi reeglite lugemine tuleb muidugi kah abiks.

Jõudu ;)

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma annan jälle kala! :wink:
soetamisluba 200
jahirelva registreerimine 200
relvaluba 50
kokku 450 krooksu.
Mul oli seda lihtsam kirjutada kui,
"Soovitan kasutada otsingut, kõigile sinu esitatud küsimustele leiab varasematest teemadest vastused kui väheke viitsimist leiduks!"
Kui nüüd otsingut kasutad saad ehk vastuseid 24 tk.
Kivi kotti! 8)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Olen püüdnud vahel otsingut kasutades mingit ajusoppi jäänud kord juba loetud teemat üles otsida. Ilmselt ma pole kuigi osav, vahel tundub, lihtsam on koorem sitta ümber visata, kui soovitud vana teema uuesti üles leida.
Vasta