Ilma jahiseltsita jahile?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Sirkahjulik
Postitusi: 45
Liitunud: P Jaan 26, 2014 5:28 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas Sirkahjulik »

Ise ka veel ei ole seltsi liige, aga olen selle nimel juba 1,5 aastat vaeva näinud, et sinna seltsi saada, asi on nüüd nii kaugel, et kevadel koosolekul lubati vastu võtta, olen siiani ajaja olnud ja meestega korralikult tuttavaks saanud, selts ise minust 130 km, seega vahemaa ei ole küll mingi määraja.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas unt »

No kuulge mehed! Ma saan aru, et ka 130 km ei ole mingi vahemaa kui ikka tahetakse jahil käia ja rahakott selle vastu peab. Aga kui mees ise elab keset üht jahiseltsi jahimaad, siis on natuke naljakas teda veenda, et ta peaks kusagil mujal jahil käima. Ma julgen arvata, et sellised seltsid ja selliste seltside esimehed, andes selliseid vastuseid noortele jahimeestele, õõnestavad iseendi ja kogu senise jahikorralduse püsimajäämist.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas sammal.habe »

veider.
taas kord ühe nooruri hämartaustne postitus ja tsentelmenid lähevad selle peale pöördesse.
ei tea forumandid teemaalgataja tausta ega kohaliku jahiseltsi dünaamikat.
aga ärevile minnakse täiega :mrgreen:
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas sokk »

Olen mõnda aega mõelnud sellele, et siin foorumis võiks olla eraldi kaust, kus on algusest peale toodud välja kasvõi selle sama teema jutt ala oman seda seda seda ja nüüd tahan seda. Oleks hea kasvõi artikkel "Kuidas saada jahimeheks?" või "Kuidas leida tee jahiseltsi?" ja seal oleks kõik varinadid punktiliselt väljatoodud, et ei tekiks igal aastal samu küsimusi. Nagu ka sellega, et milline võiks olla esimene relv. Artiklis oleks kirjas mis on populaarsed kaliibrid, mis on nende vahe, mida sellega küttida jne.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas unt »

sammal.habe kirjutas:veider.
taas kord ühe nooruri hämartaustne postitus ja tsentelmenid lähevad selle peale pöördesse.
ei tea forumandid teemaalgataja tausta ega kohaliku jahiseltsi dünaamikat.
aga ärevile minnakse täiega :mrgreen:


Vaata, siin on asi tõesti nii, et forumandid ei tea täpseid üksikasju. Nii, nagu rahva suur enamik ei tea üksikasju mingi poliitilise eliidi siseelust ja võimu jagamisest. Aga mingi arvamus tekib ikka ja tekib selle baasil, mida sa arvad nägevat või välja lugevat. Ja sellise arvamuse avaldamiseks foorum ongi. Foorumi ei ole lõplik kohtuotsus, vaid lihtsalt sotsiaalmeedia. Lõplikku tõde on väga riskantne kuulutada. Kui kellelgi on midagi täpsustuseks öelda, siis öelgu või vaikigu sellest igaveseks.
Minu kirjutis sündis lihtsalt selle pinnal, mida olin lugenud antud teemast. Samas olen piisavalt kokku puutunud just nimelt uute liikmete "mittemahtumisega" jahiseltsi liikmeskonda - korra on selleks mittepiisav riigikeele oskus, siis jälle on liikmete arv mingi väljamõeldud numbrini täis jne jne. Samas kamp jahituriste saab jahitatud nagu lipsti. Kõige selle taga kipub olema kitsama seltskonna soov "mitte jagada". Nii lihtne see tavaliselt ongi :D
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas vollifedja »

meil on "uued" saanud vajadusel ajajateks tuttavate soovitusel-vastutusel. Kui sul on seal pundis tuttavaid, võiksid nad su eest kosta, (kui nad muidugi tahavad ja oled väärt mees, kelle eest kosta,vabandust..)..
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Respekteerin Unt`i seisukohti.
Minu reaktsioon oli üldist laadi ilma konkreetse teemaalgatuse taustelemente teadmata. See aga ei takista välja toomast kitsaskohti, mida jahinduses on palju. Üheks on see kandepinna teema. Kohati on tunne, et väike seltskond paarikümne tuhande hektari peal oleks nagu piirkonna koos maa ja metsaga omandanud ning enne nende maise teekonna lõppu nooremad kas teenivad meistreid aastaid kuni sobivaks kuulutamiseni või ei mahu liikmeskonda.
Pealegi on kuradima oluline, et iga suutlik mees püssi taga oleks nö soojas. Paremat võimalust selleks, kui jahindus seda pakub, ei näe ma kuidagi mingites teistes tsiviilteemades. Tuntakse oma piirkonda, harjutakse kokku lähipiirkonna teiste samasuguste inimestega.
Noh see oli üks kriteerium laiemast pildist, mida üks lihtne teemake käivitab.
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas freelander »

Olles ise ka noorjahimees, kes ei kuulu ühtegi seltsi, võtaks ka sõna.
Olen ise ka siin ja seal maad uurinud ja kuulanud. Tundub siiski, et enamus kohtades noorte pealekasv puudub. Samas on jälle paljudes kuulda, et kui noorena kuhugi saad üldse, siis tundub et jäädki metsas jooksma, kuna vanemad mehed aint räägivad '' Meie ajal oli nii ja oli naa'' ajad on siiski muutunud. Olen ise ca 4 erinevas jahiseltsis käinud jooksmas metsas ja tuttavatega kaasas. Peaks siiski vaatama üldisemat pilti.. mida on noorel jahimel pakkuda seltsile. Mitte ainult seda, et saaks ta metsa jooksma panna. Vb mees suudab seltsile pakkuda vastavaid teadmisi, tehnikat või mida iganes.
Ja minu jaoks on siiski valiku põhjuseks saanud oluliseks see, et jahiselts oleks toimiv süsteem ja toredad liikmed. Meeldib kord lihtsalt, et iga tegevus on arusaadav ja loogiline ning ohutu.

Kodukoha seltsi ei soovi, kuna ÄRI ja TURISM ei ole jahipidamine. Sellisesse seltsi ei soovi lihtsalt minna. Samuti sai valitud eemal olev jahiselts. Praegu olen käinud põdra hooaja seal seltsis ja pakkunud enda poolt kõike mida saan. Kahjuks on küll töögraafik selline, et kõiki jahte kohal pole saanud käija. Kevadel on koosolek ja eks paistab kas olen selle jahiseltsi jaoks piisavalt hea. Eks siis järgneb veel aastake katseaega, kui sobin neile.

Kindlasti ei ole jahiseltsi juhataja poolt õige suhtuda uude mehesse sellise üleolevusega nagu siin teemas inimene kirjutab. Kõik oleme siiski hingega asja juures ja olnud noored.
Asja tuleb muidugi ka jahiseltsi poolt vaadata, kui ikka mehi piisavalt siis tõesti ei ole mõtet vb mehi juurde võtta. Aga seda peaks juba üldkoosolek otsustama. Kindlasti ma arvan, et ei ole õige keelata mehel tulla ühisjahti- juhul muidugi kui mees ei ole mingi pahandusega hakkama saanud.

Kõik peame ju kusagilt alustama.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas Välek »

Googeldasin igatepidi, aga ei leidnud vastust küsimusele. Huvitab, kui palju oli jahimehi eelmisel sajandil mingitel aastatel... näiteks 30..40 , 60.. 70..90 datel.Täpset arvu ei tea keegi, aga ligikaudu on vast mingi perioodi kohta ikka teada. Ja ühtlasi, kui juba kirjutan, küsin teemaalgatajalt, kus maakonnast härra elab ja kus maakonnas sooviks jahil käia.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas aadu kadakas »

sokk kirjutas:Olen mõnda aega mõelnud sellele, et siin foorumis võiks olla eraldi kaust, kus on algusest peale toodud välja kasvõi selle sama teema jutt ala oman seda seda seda ja nüüd tahan seda. Oleks hea kasvõi artikkel "Kuidas saada jahimeheks?" või "Kuidas leida tee jahiseltsi?" ja seal oleks kõik varinadid punktiliselt väljatoodud, et ei tekiks igal aastal samu küsimusi. Nagu ka sellega, et milline võiks olla esimene relv. Artiklis oleks kirjas mis on populaarsed kaliibrid, mis on nende vahe, mida sellega küttida jne.

Üheks võimaluseks oleks ju noorematel ja/või hakkajamatel seda siin keskkonnas kenasti teha. Annab kellelegi väljendusvõimaluse, arendab teemat ning mitmekesistab foorumit ka. Ega see nii ei pea käima, et keegi arglikult servast uurib ja kui kohe mõni dogmaatik vastu nina äsab, siis peab eemale tõmbuma.
Muidugi on võimalus näiteks http://www.ejs.ee/kuidas-saada-jahimeheks/ ja muu inf EJS-i lehelt või naabrite võrdlus sisse tuua: http://riista.fi/metsastys/haluatko-metsastajaksi/ . Ja palju muud.
Mis puudutab teema algust, siis see on kohati palju keerulisem, kui jahimeheks hakkamine või relvaloa taotlemine :D . Tänases praktikas pole maa omamine ka eriti tõsine argument.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas aivar00 »

Eks ta ole suures osas kinni ikka inimeses endas ja loomulikult ka seltsi juhatuses. Juhatus ju liikmete nägu ( kui just mõni "ainuvalitseja" eesotsas ei ole - see aga meeste endi viga :lol: ).
Minu seltsi on vastu võetud mehi ka kõrvalvaldadest kellel ei ole kinnistut jahipiirkonnas ( põhikirjas sees, et maaomanikud esmajärjekorras). Nende poolt "pealetungi" aga ei ole :lol: :lol:. Põhiline, et mees suudab ennast piisavalt tutvustada - juhatus võtab vastu ja üldkoosolek kinnitab.
Samas tean ka seltse kus ongi käputäis mehi ( ühes näiteks 15 meest ja jahimaad väga suured - sellised, et hooaja jooksul igasse metsa ei jõutagi :lol: ). Vahest ka min. normidega hädas oldud aga juurde kedagi ei võeta.
Kokkuvõttes arvan, et asi ikka inimeses endas kinni kõige rohkem.
Tsiteerin:
Peaks siiski vaatama üldisemat pilti.. mida on noorel jahimel pakkuda seltsile. Mitte ainult seda, et saaks ta metsa jooksma panna. Vb mees suudab seltsile pakkuda vastavaid teadmisi, tehnikat või mida iganes.

Esimene lause õige. Metsas aga uus jahimees( olenemata vanusest) peab jooksma - ikka selleks, et oma jahipiirkonda tunda :lol: . Võid ju GPS-i taskusse pista, seal aga ei ole peal ei loomade paiknemise lemmikkohti ega ülekäiguradasid. Juhtub,et ka GPS läheb katki - siis ei oskagi metsast välja tulla :lol: .
Teadmised, tehnika jne. on kindlasti igal seltsis olemas. Aga head ja abivalmis jahikaaslast - seda saab noor jahimees kindlasti omalt poolt pakkuda :lol: !
ikka lõbusalt
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas rixa »

Huvitav, mis relva luba poisil on muidu? Jahirelva lluba vist enne jahitunnistuse tegemist ei saa?
Miks kõik automaatselt eeldavad, et jahiselts on paha, äkki need paar tuttavat seal seltsis olidki kõige suurem takistus sinna saamiseks?
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas Teder »

Vägisi üldiselt sisse ei saa, ajapikku võb muidugi olukord muutuda. Tegelikult on jahipiirkondi nii tihedalt, et kindlasti on ka lähemal kui 50 km mitu teist jahipiirkonda. Räägi nendega. Kui jahipiirkond on 25 km, on kõik veel ok. Kahju, et meie riigis on lahendamata maata jahimeeste küsimus - selleks peaksid olema riigi poolt hallatavad piirkonnad, kust saaks normaalsete hindadega jahilube osta. Aga esialgu pane end kirja kusagile lähedale - kuhu õnnestub - ja hakka jahti pidama.
rix
Postitusi: 104
Liitunud: T Sept 25, 2007 11:20 am

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas rix »

Osalen juba kursustel, mõne kuu pärast peaks paberid käes olema. Lubati ka punti võtta, eks seda hiljem näeb, mis klubi otsustab. Paber peab enne käes olema.
rumcajs
Postitusi: 1
Liitunud: E Juul 09, 2018 8:11 am

Re: Ilma jahiseltsita jahile?

Postitus Postitas rumcajs »

Välek kirjutas:Googeldasin igatepidi, aga ei leidnud vastust küsimusele. Huvitab, kui palju oli jahimehi eelmisel sajandil mingitel aastatel... näiteks 30..40 , 60.. 70..90 datel.Täpset arvu ei tea keegi, aga ligikaudu on vast mingi perioodi kohta ikka teada.


Kingituseks saadud Jahimehe käsiraamatu vahelt jäi kätte selline väljalõige.

IMG_4450.jpg
Vasta