Aidake palun aru saada....

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
CorsaR
Postitusi: 4
Liitunud: E Mai 23, 2005 4:59 pm

Aidake palun aru saada....

Postitus Postitas CorsaR »

Tere!
Olen siin uus ja palju mida ei tea.
Mul tekkis huvi jahinduse vastu.
Tahaks kursuseid läbida ja relvaloa koos jahiloaga saada,aga nagu ma ütlesin,ma olen uus selles asjas ja midagi sellest ei tea,kus seda saaks teha,kuidas ja kui palju see maksab.
Kui teil ei ole raske aidake mind selle asjaga,palun....
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Jahitunnistuse saad Harjumaa keskonnateenistusest (oled Tallinnast nagu aru saan?), nende aadess on Viljandi mnt. 16. infot saad telefonil 67 22 981. Sealsamas on ka jahimehe kursused.
Relvaloa jaoks lähed politseiprefektuuri. Kui oled Tallinnast siis vana "Kalevi" kommivabriku majasse. Vastuvõtt relvaloa küsimustes on teisipäeval 10-12 ja neljapäeval 14-16. Sealt saad ka "relvaomaniku kaardi", täidad selle ära, lisad arstitunnistuse (saad oma perearstilt), pildid, riigilõivude kviitungi (täpsemat infot saad politsei infost), ja lähed relvaeksamile. Eksamid on Tallinnas iga teisipäev kell 14.00 sealsamas "kalevi" majas. Õppida tasuks raamatust "Vajan relva 5", kõik küsimused on selle põhjal. Eksamil on 10 küsimust, 8 valikvariantidega, 2 vabas vormis. Kui teooria ära teed lähed kõrvalruumi lasketiiru. Lased 3 lasku väikesekaliibrilisest relvast märklaua pihta. Mingit punktide arvu saavutama ei pea, lihtsalt 25m pealt kolm lasku 50cm diameetriga märklauda.
Õnn Kaasa!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Pelle jutt täiesti õige ja asjakohane, aga:

Kõik oleneb ikka sellest, KUI äsja Sul see huvi jahinduse vastu tekkis. Loomulikult võib ka üleöö huvitunu teha edukalt kõik vajalikud eksamid ja katsed ning asuda jahindusega tegelema, aga mis siis saab, kui mõne aja pärast selgub, et ei ole ikka nii huvitav kui pealtnäha esialgu paistis. Siis aeg ja raha mingil määral maha visatud.

Nii et kui Sa tegelikult veel üldse jahil käinud selle sõna kõige otsesemas mõttes ei ole, siis oleks kasulik algul mõne seltskonnaga niisama kaasas käia, vaadata, kogemusi koguda. Et kas ikka on see, millega põhjalikumalt tegeleda. Loomulikult, seltskond peab selleks olema kultuurne ja eetiline, kindlasti oleks hea kui ka jahinduslikult edukas ;) Sokujaht kohe-kohe algamas.....

Päikest ja jõudu ;)

BM

P.S. Kogu mu jutt oli loomulikult asjakohatu, kui Sa oled selle soovitusliku eelneva "etapi" juba läbinud :)
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Teemast küll mööda, aga ikkagi küsimus Bad-ile! Kuivõrd eetiline on väh. sel kevadel lasta sokku, kellel pea jaanipäevani on sarvekännas karvas!? Mulle igal juhul jääb mõistmatuks nii varajane sokujahi avamine!
CorsaR
Postitusi: 4
Liitunud: E Mai 23, 2005 4:59 pm

Postitus Postitas CorsaR »

Suur tänu Teile informatsiooni eest.
Aga midagi tahaks veel ikkagi selgeks teha.
Öelge palun,mis siis jahimeeste kursustele kuulub ja palju see maksab?nagu ma aru saan siis pean just sellest alustama?!
Ja muidu olen Tallinna inimene küll. :D
CorsaR
Postitusi: 4
Liitunud: E Mai 23, 2005 4:59 pm

Postitus Postitas CorsaR »

Jahil ma olen küll käinud,parte laskmas :D päris mit-mitu korda isegi.
Tahtsin juba ammu relvaloa saada ja jahimeheks hakkata,aga asi oli selles,et vanus ei lubanud... :(
CorsaR
Postitusi: 4
Liitunud: E Mai 23, 2005 4:59 pm

Postitus Postitas CorsaR »

Kas eksam on muidu raske?
Mis küsimused seal võiksid olla?
kui kaua ta kestab?
noorsaarlane
Postitusi: 60
Liitunud: P Veebr 22, 2004 7:04 pm

Postitus Postitas noorsaarlane »

Eksam kestab ametlikult tund aega, mis on täiesti piisav aeg selle tegemiseks, koosneb 60 küsimust. Eksam on testi vormis, õigesti vastatud peab olema vähemalt 90%, st, et 60'st vastusest võid kuni 6'l eksida.
Ega see eksam eriline naljaasi pole, oleneb muidugi maakonna jahindusjuhist samuti, mis laadi küsimusi ta eelistab, mis teemasid ta tähtsustab... konksuga küsimusi on samuti palju.
Kahtluse korral jäta laskmata!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Jahieksamiga on selline lugu, et see on üldiselt väga lihtne. Tegemist on testiga ja selle jaoks on olemas raamat (mida antakse koolitusel). Õpid need selgeks ja asi sama hästi kui tehtud. Laskmine ei ole nüüd ka eriti raske. Aga relvaeksamil peab seadus jms ikka päris hästi peas olema.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

OFFTOPIC:

puukoi kirjutas:Teemast küll mööda, aga ikkagi küsimus Bad-ile! Kuivõrd eetiline on väh. sel kevadel lasta sokku, kellel pea jaanipäevani on sarvekännas karvas!? Mulle igal juhul jääb mõistmatuks nii varajane sokujahi avamine!


Ma ise selliseid karvikuid küll lasta ei taha, nii et minu jaoks siin eetilist dilemmat ei teki. Teiste eetiliste heakspidamiste kohta on raske midagi arvata. Valiklaskmise olukorras on ju tegelikult ükskõik, milline on sarvede seisukord laskmisel - trofeed sealt nagunii ei saa. Jahipiirkonna kasutaja otsustada on, millal ta sokujahi avab ja millistele kriteeriumitele vastavaid sokkusid jahi alguses lasta lubab.

BM
Vasta