Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas aivar00 »

Kui munad maha võtta, siis pidavat meestel testosterooni tase alla minema. Siis aega rahulikult laskma õppida ning mitte hädaldada - küll kärs kärnas, küll maa külmand. Tiirus tuleb käia ja asi paigas nagu Feengi mainis. Kui sa oskad relva käsitleda, siis lased ka luuavarrega oma normi täis nagu ka svahi mainis.
Olen näinud taasiseseisvumise järel Hiiumaal kutsemeisterlikkuse võistlustel 2 soome politseinikku, kes nägid elus esimest korda raske päästikuga vene Makarovit ning pidid sellega võistluste käigus aja peale tiirus laskma... Ei mingit päästikuproovimist ja proovilasku. Lihtsalt püstol.
Oh seda üllatust - meestel kõik 10-s vastupidiselt Eesti, Läti ja Leedu politseinikele...
Lasketreeninguid pidid sommid tegema iga nädal...
ikka lõbusalt
Huntjarebane
Postitusi: 19
Liitunud: L Juun 22, 2019 9:48 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas Huntjarebane »

Tiirudes ei kasutata selliseid püsse enam! kui siis väga väheseid kohti kus sellise leiad. Pärnus oli üks mees tagasi läinud koos inimesega kes tegeleb igapäevaselt relvadega ja pandi püss alusele ,et selgitada siis püssi täpsus, kuna inimene lasi grupi hästi, kuid millegi pärast ikka üle ja üle. Tõsiasi on see ,et väidetavalt olla püss välja vahetatud uuema vastu kuna täpsust absoluutselt polnud sellel kaikal seal. Millest siin enam vinguda ? Asi pole oskustes, kui püss reaalselt veab kõvasti üle või alla siis mida siin enam sihtida ja täpsust rihtida ? Eks muidugi on põhjused vähene treening a kui püss ikka villast viskab siis sihi mis sa sihid metsa lased ikka.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas honkomees »

Huntjarebane kirjutas:...kuna inimene lasi grupi hästi, kuid millegi pärast ikka üle ja üle. ... Asi pole oskustes, kui püss reaalselt veab kõvasti üle või alla siis mida siin enam sihtida ja täpsust rihtida ? ...

Mingil ajal pandi selliste võõraste püssidega laskmise katsete ajal mööda lastud grupi peale läbipaistev märklehe šabloon ja loeti punktid kokku.
Ikka on asi selles, et igaüks hoiab püssi ja vaatab sihikut/kirpu erinevalt ning tulemusena on üles-alla või vasakule- paremale grupid. Oma püssi lae kohandad enda järgi ja rihid sihiku välja oma silma järgi. lahtise sihikuga laskmisel tavaliselt sihitakse musta ringi alla, musta ja valge kontrastset joont ja siis peaks tabama kümnesse, keskpunkti niikuinii palja silmaga ei näe sihtida.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Huntjarebane
Postitusi: 19
Liitunud: L Juun 22, 2019 9:48 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas Huntjarebane »

Paraku on niimodi jah ,et tuleb kõvasti alla võtta, kuid keegi seda ei maini ja sulle öeldakse ,et püss laseb sinna kuhu sihid ja on täpne ! no millest siin üldse rääkida. Ise pead olema iromant ja selgeks tegema kuhu poole loobib neid kuule. Pole siis ime ,et järjekorrad uksetaga korduslaskjaid täis. Asutuse huvi pole see ,et eksam tehtud saaks vaid huvi ,et tuleksid korduslaskmisele.
Raha võetakse usinasti täis eksami eest 30 euri kord, samas tuli välja seadusest ,et maksta tuleb eksami osa eest mida tegema lähed ehk laskekatse ja teooria eksam 2 eri asja.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas aivar00 »

Sa oled ikka "iromant" tõesti! Mina olen rohkem hiromante trehvanud. Kui sulle öeldi, et püss laseb sinna kuhu sihid, siis said ju ammendava vastuse! Teooriat teades peadki sihtima märklehel musta ringi alla serva ja asi mutt.
Aga kehva tantsijat pidavat ka munad segama nagu olen kuulnud. Edu siis nüüd relvaloa omanikuna jahil kaasaegsete relvadega looma tabamisel!
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas pktaks »

Edit: vahepeal jõudis Aivar juba vastata aga minu vastus on siis selle relvaeksami maksumuse kohta.
See viimane oleneb, millise aja jooksul sa laskekatse sooritad. Seadus sätestab, et lastekatse pead sooritama hiljemalt 2 kuu jooksul alates teooriaeksami sooritamisest ja kui aeg üle läheb, siis pead uuesti ka teooriaeksami tegema. Sellisel juhul maksad jah, 30 eurot kokku kõige eest. Alla kahe kuu vahe puhul maksad selle eest, mida teed, ehk lisa laskekatse 15 eurot.
Aga seda peaks seadust tundev isik ise teadma ;)
Huntjarebane
Postitusi: 19
Liitunud: L Juun 22, 2019 9:48 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas Huntjarebane »

Siis tuleb tõenäoliselt hakata veel raha tagasi ka nõudma. Lahkelt on küsitud ja vastu võetud iga korra eest 30 eurot ja mitte keegi pole isegi maininud ,et makske 15. Igakord selgelt ütlend ,et laskekatsele tulin mitte teooria ja laskekatse koos. See on küll juba huvitav nähtus ,et ametnikud niimodi raha vastu võtavad 2 käega.
Huntjarebane
Postitusi: 19
Liitunud: L Juun 22, 2019 9:48 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas Huntjarebane »

aivar00 on see kõige targem ja kõige täpsem ! palju edu ! ära siis väga higista seal arvuti taga.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas aivar00 »

Tänan komplimendi eest! Kõige, kõige, kõige parem, targem ja ilusam olen ma nagunii! Tore, et sa ka märkasid. Aga higistamas käin ma saunalaval ning õigekirja õppisin tavalises külakoolis naabripoisiga kahasse.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas sokk »

Tore vahepeal siin huumorit ka lugeda. Anna teada mitmenda korraga tehtud said? Kunagi, kui ise käisin oli üks mees, kes tegi 8 korda teooriat. Õnneks Tallinnas endises Kalevi vabrikus polnud püssil viga, enamus said esimese korraga läbi :wink:
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas Beretta »

Mul oleks huntjarebasele lugemissoovitus https://arvamus.postimees.ee/755882/raa ... iks-lugeda. Ärge virisege, hakake elama!
Grumpy old man
Huntjarebane
Postitusi: 19
Liitunud: L Juun 22, 2019 9:48 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas Huntjarebane »

4 s kord teise püssiga oli tehtud! 3s kord oli 2lasku 9 s ja üks õrnalt üle. Teooria esimese korraga tehtud. Grupid polnud väga üle tikutoosi laiuse a eks kindlasti algul oli ka veidi närv sees ja püss konkreetselt minule liiga kerge.
Vasta