Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:Ja mida sellest järeldama peab? Mina järeldan sellest seda, et mehed ei oska relva käsitleda ning Rakveres lihtsalt joppas. Kõik need jutud muldvanadest relvadest jne. ei kõlba karutagumikku isegi mitte. Kui sa sooritad B kategooria sõidueksami tänapäeval näiteks Toyotaga, siis järelikult BMW rooli sul ei ole asja...
Mina sooritasin omal ajal B kati Vaz 2103-ga- ühtegi lääne pilli ei tohiks ligidaltki kaeda...

Sa ikka päris luks massinaga tegid eksamit ... meil tehti õppesõitu st haltuurat GAZ-51 ja 52-ga, kuu enne eksamit öeldi, et poisid, eksamisõit tuleb sõidukaga teha, seal kooli aia ääres seisab kolhoosist mahakantud universaalkerega mosse M-426, äratage ellu ja eksamile. Tehtud ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Huntjarebane
Postitusi: 19
Liitunud: L Juun 22, 2019 9:48 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas Huntjarebane »

Huvitav küll miks tänapäeval enam siis Vaz 2103 ga eksameid ei tehta ? 4 ratast on sõidavad kah punktist a punkti b ? See mudelite võrdlemine ei ole siin üldsegi asjakohane. Pole kordagi juttu olnud püssimarkidest! See on umbes sama hea ,et lähed õpid autokoolis uhke uue masinaga ja riiklikule eksamile lähed Vaz 2103 ga :) Ei väidagi ,et oleks väga spetsialist laskmise alal ja kindlasti annab juurde õppida.
marcs
Postitusi: 36
Liitunud: E Aug 20, 2018 8:24 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas marcs »

Kuna kõigil relvadel päästik erinev, tegin enne õigeid laske ühe tühja kontroll lasu, et tabada ära õige päästmismoment.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas kakuke »

aivar00 kirjutas:Ja mis seal siis imelikku on- trenni tehakse mujal. Sa lähed ju eksamile, mille eduka sooritamise eelduseks on sinu oskus relvaga ümber käia ning märki tabada. Kas arvad, et keegi võtab tagataskust soovituse, milline aitab sinul eksamit sooritada... Mina soovitan minna tiiru ning harjutada.

Instruktorina julgen öelda, et on ikka imelik küll.
Nagu me kõik teame, püsse on selliseid ja tolliseid ja tahta, et hea püssiga harjutades, kohe mingi rondiga ära lased, no ma ei tea. Seda enam, kui juttude järgi laseb veel ma ei tea kuhu.
Minu meelest on imelik, et selle sama püssiga samas tiirus harjutada ei saa (raha eest mõtlen). Nagu võõra autoga, ei hakka ka ju esimest korda rooli ronides kohe kihutama vaid esmalt ikka harjud ja proovid ja alles siis hakkad vajutama. Vähemalt minul küll nii, et ikka tasa ja targu ja iga uus asi vajab natuke harjumist.
Ja kui puuduvad tingimused, siis kust kohast peakski kogu asi paremaks minema?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Huntjarebane
Postitusi: 19
Liitunud: L Juun 22, 2019 9:48 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas Huntjarebane »

Kakuke õige tähelepanek! Selge see ,et ei peaks eksami ajal saama harjutada, kuid eksami väliselt võiks siiski jah paberi eest olla võimalus natukesekenegi harjutada. Seal ei ole palju vaja ,et ära jagada kuidas selle püssiga käituda. Samuti püssi sa ei lähe ostma ,et andke mulle üks! vahet pole kuidas kätte istub ,et pauku teeb ja kuul välja lendab siis on hea küll. Jahile ei lähe ju kah miskise võõra asjaga, millega pole eelnevalt saanud harjutada. Vinguda pole midagi! Harjutamine teeb meistriks! Lihtsalt ei teadnud ,et tänapäeval asjad niimodi käivad, raha makstakse üüratutes kogustes kassasse ,aga värsket varustust ei taha millegipärast keegi asutustele anda. Kas iva peitub 1 lasu maksumuses 10 euros vot see jääb juba igaühe enda mõistatada :) Igakord tuleb tasuda 30 eurot lõivu 3 lasu eest.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas kalur »

Mida rohkem läbikukkujaid seda rohkem riik teenib. Kogu lugu.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas pktaks »

Mina olen ka üks nendest "õnnelikest", kes sai seda konkreetset antiiki mitu korda paugutada. Oma viga oli, et relvaloa kehtivuse maha magasin aga see tsirkus, mis seal toimus, on vist elu lõpuni meeles. :lol:
Läbikukkujaid on seal hulgi, ma pakun et iga eksamikord kukub julgelt kolmandik laskmisest läbi, sest tõesti sellise antiigiga pole just eriti lihtne kuskil tiirus enne harjutamas käia. Kui sul mõnda head tuttavat pole, kellel selline vanaisa ajast alles on, siis ongi see ehku peale minek suuresti.
Esimene kord olin täiega pettunud, teine kord küsisin veel eraldi üle, kuhu sihtida (meesterahvas kusjuures oli vähe sõbralikum seekord, naissoo esindaja oli ikka väga tõre), ja minule üllatusena sihtides kenasti musta keskele oli üks lask musta keskel ja kaks täpselt 0,5 cm mustast üleval üksteise kohal. Kolmas kord sihtisin teadlikult musta allaserva, kõik kolm olid sees.
Arvestades asjaolu, et tänapäeval selliseis relvasid enam naljalt käibel ei ole, võiks EP ka ajaga kaasa minna ja vähe uuemat sorti relva sinna soetada.

Aivar00-le ennetavalt - vahetult enne seda eksamit olin kütiliinil lasknud tulemuseks 94 silma ja käisin iga nädalaselt tiirus harjutamas. Nii et nii sitaks lasjaks ennast pidada ei saa.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas pktaks »

Aa jah, niipalju veel muljest, et teine kord laskekatset sooritades tegin korraga ära ka püstolieksami ja tegelt oli päris lõbus vaadata eksamineerijate reaktsiooni, kui märkleht ette sõitis 3/3 tulemusega mustas ringis sees. See oli lausa nagu üllatus, et tegigi ära või :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas sooviku »

pktaks kirjutas:ma pakun et iga eksamikord kukub julgelt kolmandik laskmisest läbi


Jah aga kaks kolmandikku saab iga kord eksami sooritatud!Ei usu,et enamus laseb kobina peale ära.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas honkomees »

pktaks kirjutas:... sest tõesti sellise antiigiga pole just eriti lihtne kuskil tiirus enne harjutamas käia. Kui sul mõnda head tuttavat pole, kellel selline vanaisa ajast alles on, siis ongi see ehku peale minek suuresti. ...

Ei tea, mis relv Tartu politseis on aga 1956. a TOZ-8 püss on igavene raudkang, teda ei mõjuta miski, peale freesis Aleksejevi Volli optikakinnituse siinid ka. Aga kord üks "hea laskur" proovis ja ütles, et optika on paigast, võtsin järgmise padruni ja sain ühekroonisele mündile pihta. Pärast seda kadus see jutt ära. Aga võib-olla tahavad vanad jämeda rauaga 22LR teistsugust lähenemist kui tänapäevased.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas pktaks »

sain ühekroonisele mündile pihta

(y)
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas klem »

kalur kirjutas:Mida rohkem läbikukkujaid seda rohkem riik teenib. Kogu lugu.


No vaevalt see teenimise koht on. Ametnik istub kõrval või isegi kaks, hulka pabereid vaja enne ja pärast täita jne. Pole mõtet näha igal pool tonti.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas kalur »

Ei näegi kuskil tonti. Vaevalt see1-2 ametniku töö seda raha väärt on.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas sax »

aivar00 kirjutas:Ja mida sellest järeldama peab? Mina järeldan sellest seda, et mehed ei oska relva käsitleda ning Rakveres lihtsalt joppas. Kõik need jutud muldvanadest relvadest jne. ei kõlba karutagumikku isegi mitte. Kui sa sooritad B kategooria sõidueksami tänapäeval näiteks Toyotaga, siis järelikult BMW rooli sul ei ole asja...
Mina sooritasin omal ajal B kati Vaz 2103-ga- ühtegi lääne pilli ei tohiks ligidaltki kaeda...



Tegelikult olid mõlemad naised.
Tartus oli mõlemal tihedus olemas ja mõlemad lasid juhuslikult samasse nurka "mööda"
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Postitus Postitas honkomees »

sax kirjutas:...
Tartus oli mõlemal tihedus olemas ja mõlemad lasid juhuslikult samasse nurka "mööda"

nagu ma oma näitel ennemalt kirjutasin: mul sisselastud püssiga lasen nö kümnesse, teine tüüp ei saa mustale ringilegi pihta, jookseb kuhugi nurka. Mida see näitab - püssi palgevõtt on kellelgi meist vale. Arvan et Tartus on politseis üsna kogenud laskurid püssi sisse lasknud ja need, kes püssi palge/õlga valesti/teisiti võtavad, need lasevad mööda. Elementarno Watson.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta