optika rist

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

No kuule robi

Postitus Postitas Arles »

Map tunne isiklikult ühtegi jumalat. Kui tunneks, peaks ravi järele küsima.
Aga mis puutub näitesse mõne Kaupo või Priidu või mõne muuga, siis tegemist on nimedega, kes paljudele tutvustamist ei vaja - no laskeoskus on teada ja mitte halb. Kui Robi ei tea, siis küsib teinekord viisakalt ja vaiksemalt järgi.
Aga punatäpp ei ole mitte see ainuvõimalik lahend hämaras laskmiseks. Kaupol näiteks püssil peal selline imepeenike rist, mida väga napilt heledamaks saab kruttida - ütleks lasua ideaalne. Ei mingit plörtsatust keset optikat nagu odavama seeria sihtimisabilistel. No kohe tahaks kohe ja praegu sellist omalegi...
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Siit lõpust võtsin juba mõned teemast mööda postitused maha, nii et nende tegijatel ei ole mõtet end kordama hakata.

BM
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Eelnevalt juba mainiti, et on ka olemas keskelt peenikeste ja äärtest jämeda joontega rist, mina kasutan seda varianti ja soovitan soojalt ka teistele. Hämaras keerad suurenduse nii, et looma siluet jääb jämedate joonte vahele ja peenikeste abil näed sihtimiskohta. Siis ei pea toruga mööda taevast sõitma, et risti kohta määrata. :wink: Olen veel kuulnud soovitust, et risti suurus peab muutuma koos suurenduse muutmisega, kuid ei ole veel ühtegi optikat näinud, millel see ei muutuks?
kollnomm
Postitusi: 27
Liitunud: T Aug 23, 2005 10:12 pm

Postitus Postitas kollnomm »

Meoptal on selliseid mudeleid , kuid kas ka täpiga on ei oska öelda peaksid ise poest järgi uurima!
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Meelis kirjutas:Eelnevalt juba mainiti, et on ka olemas keskelt peenikeste ja äärtest jämeda joontega rist, mina kasutan seda varianti ja soovitan soojalt ka teistele. Hämaras keerad suurenduse nii, et looma siluet jääb jämedate joonte vahele ja peenikeste abil näed sihtimiskohta. Siis ei pea toruga mööda taevast sõitma, et risti kohta määrata. :wink: Olen veel kuulnud soovitust, et risti suurus peab muutuma koos suurenduse muutmisega, kuid ei ole veel ühtegi optikat näinud, millel see ei muutuks?
Minu teada peaks kõikidel kallimatel optikatel see olema.
metsas käi tasa tasa.....
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

(Minu teada peaks kõikidel kallimatel optikatel see olema.)

Järelikult olen näinud ainult kallimaid optikaid :wink:
Seega tasub siis seda vaadata, et risti suurus muutuks koos suurenduse muutmisega.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ei ole ainult kallimatel optikatel, pigem on nii, et odavamatel optikatel ei ole. See võimaldab kasutada ristijoonte vahekaugust kauguse mõõtmiseks, kuna vahe jääb alati samaks (distantsil, mitte silma juures optikas).

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

baddmann kirjutas:Ei ole ainult kallimatel optikatel, pigem on nii, et odavamatel optikatel ei ole. See võimaldab kasutada ristijoonte vahekaugust kauguse mõõtmiseks, kuna vahe jääb alati samaks (distantsil, mitte silma juures optikas).

BM

ja enamasti on kohe paberite kirjas kui suur on see jämedate ristipulkade vahe 100 m distantsil, nt 70 cm
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

Postitus Postitas Metsakutsu »

Keegi rääkis siin, et punatäpp on suur plönn keset optikat.Päris nii see ikka ei ole.Endal on Swarovski optika ja sellel ma saan reguleerida, kui suurt täppi ma tahan.Ja olen oma optikaga väga rahul.JA olen oma sõprade optikatest proovinud vaadata ja siis enda omast.On kohe tunda, et Swarovski on kvaliteetne ja õige asi.Soovitan!
Vasta