Noorte jahimeeste probleemid!

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kui olla seisukohal, et tahan ja hakkan, siis RMK- s jahimõnu ostmiseks küllalt head võimalused. Kui aga tahad kuhugi jahtkonda liikmeks saada, siis ei jää muud üle, kui tuleb kõigepealt leida soovitaja. Seejärel ennast tõestada, et oled jahimeheks küps. Ise olin aasta relvata ajaja, seejärel 7-8a. enamasti relvaga ajaja. Sellest hetkest kui olin lasknud hooajal 5 (pooled meie tollasest laskelimiidist) põtra nii kütina kui ajajana, leiti, et sel mehel on kütiliinile rohkem asja kui ajajana. Viimastel aastatel on meilgi igasuguseid karvaseid ja sulelisi käinud asja katsumas. Enamasti peale kolmandat jahipäeva enam nägu ei näidata, mõni käib hooaja ära ja järgmisel enam ei näe. On ka selliseid olnud, kellele tuleb kohe otse ütelda, et meil selliseid ei vajata. Keskmiselt üks kümnest katsujast jääb jahimeheks. Nii, et ei ole see asi nii, et tahan ja hakkan.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Noorte jahimeeste pro.....

Postitus Postitas jorr »

Eelkõnelejad tõid vist küll kõik lagedale mis noorjahimehesse puutub.Kui punasel ajal ise hakkasin,nimetati kahte esimest aastat koera ajaks.Arvan,et tähtis pole ainult jahikaaslaste tundmine vaid nende kahe aasta jooksul tul osa võtta kõigist tegemistest metsas ja õppida selgeks ka jahimaa.Veel Väikejorri alguses anti poisile lihajagamisel pool portsu ehk nn. koeraports, mis nagu rõhutas seda, et kuigi sa tegid päev otsa testega võrdset tööd, oled sa püssita mehena nagu poolik jahimees ja jahil ei käia ainult liha pärast.Praegu on veidi teisiti,kui ikka esimehe sõber jne siis ikka kohe jahti ning kobiseda pole kellegil midagi, ehk nagu Feengi mainis, et "esimehe poja sõbrad".Mäletan, et kui Väikejorr nii12a vanusena esimest korda ajujahist osa võttis, nurises keegi, et mis lapsed jahil teevad.Nüüd on nad selle mehega ammu suured sõbrad, ikkagi üle 10a koos jahti tehtud.Seda eksimist juhtus võõras kohas omalgi esialgu, ka Väikejorril läksid ilmakaared vahel veidi sassi, aga kõik on õpitav,peaasi ikka kui tahtmist jätkub.
noorus on ilus aeg
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Meil sama uute meestega et metsa ei tunne ja ajama ei lähe ning vindil kallis optika peal kriibib ära.Endal sai alguses pidevalt ajamas koertega käidud sest külmaga parem kõnnid kui ees passid ja külmetad.Mitte kõik uued pole sellised et ei lähe ajama aga on erandeid meil.
võimalikult suurem ports
Kasutaja avatar
Jass
Postitusi: 15
Liitunud: N Okt 13, 2005 11:23 am

Postitus Postitas Jass »

Ega see jahimehe amet kerge pole, ise olen olnud juba kaks aastat niinimetatud jooksupoiss, rahvas kellega me jahil käime on mind ilusti omaks võtnud, kuid vahest on mõnel uuel jahimehel alati midagi kobiseda, küll kõnnid kiiresti, või hoopis aeglasti aga sellega tuleb harjuda, me oleme ju veel kollanokad ning õpime veel, küll kunagi selle püssi ka kätte saame, aga sinna on veel aega.
Minu arvamus on selline, et noori jahimehi võiks ikka rohkem austada ja rohkem aegaanda kui kohe ei öelda :( :)
Nii vanema põlvkonna jahimehed olge noorte vastu soliidsemad! :wink:
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Noored ärge pabistage.Tuleb ka teie aeg.Ja tegelikult on ajumehed vägagi austuse ära teeninud.Kui sa ikka looma ette ajad ja siis kalli püssi ja vinge optikaga sell mööda laseb või pea ära keerab siis on asi jama.Aga no sellisel mehel on vabandus kohe võtta - loom oli kaugel, hästi väike
ja väga kiire.
Ja jutt sellest , et noortele pool portsu on minu arvates ka jama.Kui mees on jahil siis ports on ports.Ole sa vana kütt või noor ajaja.Selline kastitamine küll noores mingit austust ei ärata.Osalesin ühes ajujahis, kus asi oli väga hästi orgunnitud.Kõigepealt vanad mehed kõrvale ja siis teistele kolmeks loeja vastavalt oma järjekorrale jõudsid olla nii ajus kui liinis.
Tegelikult jaht peab andma positiivse emotsiooni.Kui asi lõpeb sellega,et kolmapäevani kirud eelmist jahti ja siis hakkad laupäeva pärast pablama - võiks hoopis kodus puid lõhkuda.Ennast siis küll ühisjahti ei tõmba.
Egas elevant pole siga!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

saarlane kirjutas:... Ja jutt sellest , et noortele pool portsu on minu arvates ka jama.Kui mees on jahil siis ports on ports.Ole sa vana kütt või noor ajaja.Selline kastitamine küll noores mingit austust ei ärata....

Jutt jumala õige
saarlane kirjutas:... Osalesin ühes ajujahis, kus asi oli väga hästi orgunnitud.Kõigepealt vanad mehed kõrvale ja siis teistele kolmeks loeja vastavalt oma järjekorrale jõudsid olla nii ajus kui liinis.
....
Tegelt on see võimalus, aga meil võetakse ikka ajajaid niipalju, kui sellesse ajju vaja on, kas üle poole või alla poole meestest.
Olen sellise jaotuse juures jahis olnd ja siis pärast seda kui 3 aju tehtud, ei taha enam keegi minna, sest üle ühe aju ei jõuta teha ja teised peavad seega vähem käima :lol: Meil käivad (peaaegu) kõikides ajudes koeramehed ja noored ja veel mõned mehed, teised aga vajadusel 1-2 aju päevas.
saarlane kirjutas:... puid lõhkuda....
Endal ...
Esmaspäeval hakkad juba netist uurima ilma järgmiseks nädalavahetuseks ja mõtled, et krt, puud vaja lõhkuda ja ikka lähed metsa ja puud jäävad lõhkumata
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

honkomees kirjutas:
saarlane kirjutas:... puid lõhkuda....
Endal ...
Esmaspäeval hakkad juba netist uurima ilma järgmiseks nädalavahetuseks ja mõtled, et krt, puud vaja lõhkuda ja ikka lähed metsa ja puud jäävad lõhkumata


Terveks ravisid ,Honkomees, ma seda viimast lõhutud ja ladumata riita juba poolteist kuud uneski näen :shock:.
Aga kui ilmas veel ükski sinuga sarnane "veidrik" leidub, pole psühhiaatri juurde asja :lol: .

Et noori saagi jagamisel "klassifitseeritakse" kusagil kuidagi teisiti!? No esmakordselt kuulen. Karjuge appi! Äkki leidub kusagil JAHIMEESTE HÄBIPOST, naelutame sinna :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Noorte jahimeeste ....

Postitus Postitas jorr »

Jah, sügis on jahimehele ikka see kõige raskem aastaaeg.Et kodutöid vähegi valmis jõuda, olen igal aastal püüdnud puhkuse just sügisele nihutada.See kuukene aga saab väga ruttu läbi, jaht käib täie rinnaga ja kodutööd, noh teeme kui saame.Päev isegi lühike ja rahateenimine muidugi, palju ei jöuagi aga linnamehel siiski elu lihtsam.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Jass
Postitusi: 15
Liitunud: N Okt 13, 2005 11:23 am

Postitus Postitas Jass »

saarlane kirjutas:

Kui sa ikka looma ette ajad ja siis kalli püssi ja vinge optikaga sell mööda laseb või pea ära keerab siis on asi jama.Aga no sellisel mehel on vabandus kohe võtta - loom oli kaugel, hästi väike
ja väga kiire.



See on ju vanatava et kes laskma pidi ja mööda laskis siis pidi ta ju kohe vabanduse välja mõttlema [/b][/i][/u]
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Ärge noored ja muidu ajajad muretsege möödalaskjate pärast - kui iga pauk pihtapõhjas oleks, siis saaks jaht ühe päevaga läbi. Ma küll algul sülitan, pärast mõtlen, et loomale peab ka võimalus jääma ja lõpuks olen õnnelik, et ikka veel saab jahti pidada e ajada.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Vaat meil jahtkonnas selline tava, et siiani ei ole küll ükski mees pahandada saanud selle pärast, et lasu tegematta jättis......olgu siis põhjus milline parasjagu tahes. NB ! Senini ka kõik plaanitud loomad ikka meil ära lastud.
Küll saab mees aga võtta, kui "poolhuupi, igaks juhuks paugu paneb" siis võib lõppeda see sellele mehele paari nädalavahetuse jagu ajaja rolli täitmisega (seda heal juhul).
Ehk : "Ära kahetse ühtegi tegemata jäänud lasku, vaid kahetse s......i tehtud lasku ! "
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

saarlane kirjutas:.Osalesin ühes ajujahis, kus asi oli väga hästi orgunnitud.Kõigepealt vanad mehed kõrvale ja siis teistele kolmeks loeja vastavalt oma järjekorrale jõudsid olla nii ajus kui liinis.


täiesti normaalne variant oleks. meil on lugulaulud sedamoodi, et pikapüssimehed never ajus ei käi, isegi kui oleks ka siledaid palju ette panna. pika püssiga oled nagu puutumatu. alati on mingid kindlad ajajad vahel ajab täitsa kurjaks selline hierarhia. kasvõi solidaarsusest võiks ju ühe aju aastas läbi teha aga ei ja katsu sa hagijana midagi öelda ja saati siis kui oled naisterahvas :evil: mäda värk
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Hiiliv Rebane kirjutas:... pikapüssimehed never ajus ei käi, isegi kui oleks ka siledaid palju ette panna. pika püssiga oled nagu puutumatu. ... saati siis kui oled naisterahvas :evil: mäda värk

No meil päris puutumatuid ikka pole, käivad pikapüssimehed kah aju või kaks. Aga ikka vastavalt vajadusele, kui on vaja eriti kindlat laskurit, siis jäetakse see välja, isegi kui mees ise soovi avaldab ajju minna (a la laskjaid on ka vaja :o )
No austust õrnema soo vastu võiks ikka olla, vähemalt ajus kergema koha anda, kus võsa või märga sood vähem jne. Ja kui daam juba püssilaskja, siis ei peaks teda küll ajju ajama :cry:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Hagijana häält tõsta võid sa ju alati, iseasi kas sind ka kullda võetakse! Meil ikka reeglina võetakse kuulda ja arvesse ka 15-16 aastaste ajus klähvijate ettepanekuid ja mõtteid edasisteks plaanideks ja üldiseks jahi läbiviimiseks!
Eeldusel, et kõikidel vindimeestel on kodus ka sileraudne (kui pole siis on küll pahasti! kuhu siis pardi ja hanejahi mõnu jäeb???) siis on võimalik ju grupi siseselt selgeks teha, et vot laupäeviti käid sina pikaga ja pühapäeviti mina lühikesega ajus. olekski kombes!
Ise ma pole veel oma elu jooksul põdrajahis kütiliinis olnud ja ei tõmba ka sinna poole! Ajus on ikka jahitunnetus palju kõvem. Mulle meeldib igatahes ja mina isiklikult ei muretse selle pärast, et kõik peaksid võrdselt ajus käima! OK noorte meeste koha pealt on asi küll tsipa teine! Kui sa ikka oled algaja, siis katsu vähe enne siledaraudsega metsas tallata, kui omale vinti lähed kalli raha eest vaatama! Vanad mehed minu pärast las aga olla kütiliinis ja kui nad vahest ka mööda lasevad, siis .... ega sest ju midagi hullu ei ole? Eks nemad ole ka ikka alustanud klähvijatena ajus!
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Mina ei pea aga ajujahti üldsegi selleks päris õigeks jahipidamisviisiks.Ega pukist laskminegi päris see pole.
Üks tõeline jaht peaks olema üksi-kaksi hiilides mööda ürgseid metsi, mööda mudaseid kraave, ületades jõgesid-järvi-soid püss peakohal.Vahetu side emakese loodusega on see, mis mehe ennast tõelise ürgse kütina tundma paneb.
Peale õnnestunud jahti taod endale kahe käega vastu rinda ja lased ühe mehise karjatuse öösse(öhe).Lööd lõkke ümber tantsu, sööd tabatud saagi lõkkel küpsetatud kintsu ja tunned, et ELAD!
Mis kostate te kaasaegsed motoriseeritud, mehhaniseeritud, elektroniseeritud "jahimehed"? Ah?
Hundist toakoera ei saa.
Vasta