Küsimus kobrastest

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
nugis
Postitusi: 4
Liitunud: K Nov 09, 2005 5:11 pm

Küsimus kobrastest

Postitus Postitas nugis »

Kas keegi teab kuidas saab kopra nõret kasutada. Jutte liigub, et vanad eestlased kasutasid arstirohuna. Ei ole leidnud ka head kirjandust selle kohta.
Tänud ette
TÄISKUU OOTEL
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Kui mu mälu mind ei peta, siis üheksateistkümnendama aastasaja lõpul notiti maa kobrastest lagedaks lõhnaõlitööstuse tellimusel. Ehk siis Oleum Castoreumil peaks olema lõhna kinnistav omadus (käte külge jääb kopra lehk küll maru hasti :D ).
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No, kasutamisest seda, et nii mink kui tuhkur tulevad selle peale kastlõksu olukorda revideerima.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

kobraste kohta on hea raamat "Kobraste loendus ja püük" Nikolai Laanetu.
Kunagi nägin Pealtnägijas tüüpi kes oli kõva koprakütt ja nõre kasutaja, samas on oskusi ka Kaika Lainel sellest ravimi tegemiseks. Aga konsulteeri iga suguste nõidadega need ikka teavad
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

See Pealtnägijas nähtud mees ei olnud koprakütt vaid ravitseja, kes muuhulgas kasutab erinevate hädade raviks kopranõre tinktuuri. Edasine jutt pole küll noortele ja rohelistele, aga kui juba jutuks tuli, siis mind, kui üle keskea meest pani kõrvu teritama ravitseja jutt sellest, kuidas naabri-Juula olla tal keeland oma mehele seda rohtu anda, kuna vanamees olla peris käest ära lännu. Et muudkui vänt vinnas, tema enam ei jaksa.
Nädal-poolteist hiljem, nagu tellitud, oli juhus seda kopranõre tinktuuri proovida. Ja jutt jumala õige! Kui lahendust ei tule, siss pessä vai ussõ vahel pehmess!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas Ahto Kattai »

nugis kirjutas:Kas keegi teab kuidas saab kopra nõret kasutada. Jutte liigub, et vanad eestlased kasutasid arstirohuna. Ei ole leidnud ka head kirjandust selle kohta.
Tänud ette

Võta vaseliini ja sega üks kahele ! Katsetused käivad (haige sõbra peal) :D ,Kui asjal tulemusi annan teada !
Kivi kotti!
Ps. Nende teiste kottide sisule ,kus nagu saepuru moodi asi sees,kalla viin peale ja las tõmbab .Kõlbab määrimiseks ja mõni võtvat teist isegi sisse.Telekas ju Elva mees seletas ,et tegevat kohe mehed "kukeks" :D
Kivi kotti!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

puukoi kirjutas:See Pealtnägijas nähtud mees ei olnud koprakütt vaid ravitseja!


Eks ta oli ikka koprakütt ka! Sa ei mäleta, kui palju ta oma ravimite tarvis kopraid olevat küttinud! Väidetavalt julgelt üle 300... päris aukartust äratav number ju! Aga üks muhe vanamees oli küll ja sul puukoil jutt jumala õige! :lol:
tuleb jaht või jaa?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas: Katsetused käivad (haige sõbra peal) :D ,Kui asjal tulemusi annan teada !
Telekas ju Elva mees seletas ,et tegevat kohe mehed "kukeks" :D

Ah, et kohe haigest sõbrast kukke tegemas?! :shock: Ma keelaks need loomkatsed ära. :roll:
Ps. mingi ja tõhu peal töötab asi väga hästi, aga ise ei määriks seda ei välis- ega seespidiselt tappes ka, haigest sõbrast rääkimata. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Jaanis
Postitusi: 19
Liitunud: E Dets 05, 2005 3:54 pm

Postitus Postitas Jaanis »

Mul on kopranõre kohta küsimus ja loodan et kohe risti ei lööda kui vähe rumalalt või valesti küsin.

Kuidas see kopra nõre võtmine kopralt õieti käib? Kuidas võtta? Kuhu panna? Kuidas säilitada?

Igasugune informatsioon on teretulnud.

Kõiki vastajaid ette tänades.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

eks ta või ju kukkeks teha, aga kas pärast kana ka leiad kes selle haisuga sind ligi laseb :lol:
no jah kui ta just raskes nohus või vääga üksikuna ennast ei tunne
ise ei paneks endale seda raha eest ka peale, võibolla aastaid ka vähevõitu
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Seda vist joodi hoopis, mitte ei määritud peale. Kuigi, ma võin ka eksida, sest antud saadet ei juhtunud nägema.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

ikka peale määriti... krt vaevalt keegi seda joonud on :) aga mine sa tea, ekstremiste ju igasuguseid liigub!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mul üks tuttav ütles küll ,et kui suure rahvasumma sisse minek,siis paneb ühe klõmaka ,et noh hoiavad vähe eemale ei talla päris ära :D
Kivi kotti!
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Kopranõre

Postitus Postitas ozz »

Nõre hais kaugemale kui oma nina ei ulatu. On mul praegu ka seda salvi ja kui on nohu olen teda ninna määrinud! On olemas ju ka igatsugu inimesi kellele ka toidulõhn on allergeen ja tekitab vastikuse tunde ja veel on osa selliseid 20 aastaseid kelledel toidupoes käimine mõjub väga halvasti. See nagu riivab nende uhkust ja seab neid madalamale pulgale!?
Vasta