Küsimus kobrastest

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas duv »

Tundub metsaomanike kavalusena, esmalt tehakse reklaami, et kopranõre äge potentsitõstja ja mõne aja pärast jälle koprast, kes metsi üle ujutab siinkandis lahti. Eks see, et potentsi tõstab ole ju meeste puhul parim reklaam.
urmas
Postitusi: 44
Liitunud: E Okt 01, 2007 8:16 pm

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas urmas »

Mina kasutan 6ja 7mm kartetsi,kindlapeale pauk ,selle nr5 üks looma piinamine.Kutsika ehk kutsub ära aga mis täiskasvanuga saab?
Hubert
Postitusi: 56
Liitunud: P Sept 03, 2006 9:24 pm

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas Hubert »

Mina jällegist olen enamus kopraid lasnud 3/0 või 4/0-ga, jääb maha küll. Paar korda on juhtunud et olen lasnud jämeda kartetšiga 5 meetri pealt pähe ja tolku pole, tahab ikka ühe nätaka vähemalt veel saada.Kuuliga ikka kõige kindlam, kui pihtas siis üldiselt purgis.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas duv »

Et siin teema jälle sellele mis laenguga kobrast lasta kaldus, siis üleeile sai ka üle hulga aja kobrast passimas käidud ja kätte ka saadud, kaliibriks ainult 16 ja haavlid 2/0. Maha jäi kohe, peale 20 sek. vaikust hakkas veidi pladistama ja siis uppus. Olukorra lahendas lõpuks kaasavõetud püssi lamp, mille tugev valgus ta kraavi põhjast kasvude vahelt leida aitas. Lisaksin siinkohal veelkord, et väga jämedatel haavlitel pole tegelikult erilist mõtet, sest esiteks kujutab loom nii ujudes, kui ka maas küllalt väikest märklauda, mida jäme laeng nii hästi ei kata, teiseks pea mida tasuks alati sihtida pole suurt massivsem rebase omast. Mis puutub vindiga laskmisse siis praegustel kokkukuivanud sängi, kõrge rohuga kallastega kraavidel ja jõgedes, pole see eriti otstarbekas.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

duv kirjutas: Mis puutub vindiga laskmisse siis praegustel kokkukuivanud sängi, kõrge rohuga kallastega kraavidel ja jõgedes, pole see eriti otstarbekas.



Sileraudsega lastes on sinu laskemaa 2-10 m no max 15 m. Vindiga võtad ujuva kopra 2-50 kauguselt. Ülevalt alla lastes on kuul ka kohe veekogu põhjas (kui üldse peast läbi laheb). Tugevas hämaras näed kobrast vindiga lasta, sileraudsega ei näe! :idea: Praktikas lastakse 90% kobrastest vintrelvadega!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas Feen »

Kõige muuga olen väga nõus, aga praktika ja 90% on kahtlane. Kui vaadata kes, kus ja kuidas kobrast jahib, siis on ikkagi väga palju siledamehi veteääres ning tulemus on ka rohkem kui 10% üldarvust.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas kirp »

Endal parem kogemus jämedama kartetshiga (6-8 mm) ujuva looma puhul. Sügavamas vees ei ole tähtis, et surnuks saad vaid nii, et vee alla ei vaju/lähe. Kui pikliku aju ja seljaaju ära ei põruta, siis teeb veel paar volksu ja põhjas ta ongi. Kuul on muidugi kõige parem, aga minul on sellega rohkem "riivakaid" kui kartetshiga (ju pole nii täpne laskja kui vaja). Optika ja vintraudse puhul pead teadma kuhu lähedalt jookseb (eriti kui optika suhteliselt kõrgel raua kohal). See et 100 m pealt "nullis" on ei tähenda, et 5 m pealt vajaliku täpsusega pihta saad. Mina krutin tavaliselt "nulli" nii 10 m peale kui kobrast jahin, aga seda annab teha vaid optikaga, mis "kohta peab", s.t. sama arv klikke tagasi keerates "algseisu" võtab.
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas jagwelt »

Ei saa aru miks sa seda optikast krutid. Olgu sul sisse lastud kasvõi 400m peale a kui tahad 5m kobrast lasta võta 5-6 cm üle ja on ta sul kotis. Ise olen laksund neid nii jahikaga kui vindiga. Enne nigu pooldasin vindiga lasta a viimasel ajal olen jahikat hakand pooldama :D . Kuigi jh kellele tütar kellele ema ja kes tahab mõlemit :lol: . Edu.
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas jorr »

Arvan ka,et siledaga saab kraavist ilusti ära võtta praegu,kui hein ja kõrkjas suured,seda siledat saab kasutada ka järverannas passides,kui väljaskäimiskohta tead.Vindiga muidugi kaugelt jääb maha,kuid praeguse heinaga veel kraavis kaugelt ei paista,ka järverannas tegutsevat on kuulda küll aga mine ligi.Arvan,et vint rohkem talvisel-kevadisel jahil vajalik,kui jääaugust lagedale tuleb ja segavat heina pole.Kaugemal vees ujuvat kobrast saab ju vindiga lasta küll,aga kui pärast lasku põhja vajub,siis suuremas vees sa teda kätte naljalt ei leia,eriti kui jahtida õhtul,sest pimedik tuleb peale.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas kakuke »

jagwelt kirjutas:Ei saa aru miks sa seda optikast krutid. Olgu sul sisse lastud kasvõi 400m peale a kui tahad 5m kobrast lasta võta 5-6 cm üle ja on ta sul kotis. ...

Täpselt nii ta on, et peab teadma, kuidas püss mis maa peale jookseb. Tiirus tuleb enne natuke kodutööd teha.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kobras vajub lasu järel veekogu põhja siis kui kops tühi, pärast pikka sukeldumist. Laske tal natuke aega pinnal ujuda ja siiberdada, alles siis tehke vindiga täpne lask pähe! Sileraudne püss on rohkem lähivõitluse relv kraavide ääres! Kui paisuga veekogu või laiem veeriba jõel, kasutage vintrelva ja lähilaskude puhul ülalt alla järgige Kakukese õpetust üles sihtimise kohta! Edu! (b) :lol:
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Tere kõigile.
Olen värske jahimees ja nüüd otsustasin konto ära teha, kui olin suures hädas klõmaka kopranõremikstuuri joonud.
Selle hullu joogi sain sõbralt, kes arvas, et mul võib seda vaja minna, kui hääl ära hakkab kaduma.
Nüüd siis asjast endast.
1. Maitse jube
2. Koer oli lolliks minemas ca. pool tundi vedas toas ninaga õhku ja ei saanud mina aru , mida ta otsib.
3. tund aega hiljem on see hais ikka sõõrmetes.
4. Kõvaks pole veel läinud :lol:
5. Korra lõi kuumalaine üle keha ,-see võib ka külmetusest olla.

Annan siia kindlasti teada kuidas ravi edeneb, võtan korgitäie iga õhtu sisse - vaatame mis saab. Ja kui allpool vööd mingeid anomaalseid kõrvalekaldeid esinema hakkab, siis saate ka teada. Seniks jääme ootele, kas on ikka nii kõva ravim, kui räägitakse. :P
looduslaps
Postitusi: 22
Liitunud: N Okt 30, 2008 2:51 pm

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas looduslaps »

Nipinupu kirjutas:olin suures hädas klõmaka kopranõremikstuuri joonud...

Kumb sul nüüd suurem probleem oli - kas see, mis allpool vööd toimub, või see, et häält pole..? :M :twisted:
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Probleem on külmetuses, nii hullus, et hingetorus kassid kriibivad ja palavik oli peale selle 37,2.

Tänane tunne oli tõesti üli tugev, ei mingit palavikku ja loidu olekut.
Hommikul oli koer naksti voodis ja õrnutses minu nina kallal lakkuda. Sealt tuli ikka veel seda muda lõhna välja. Tundub , et Inglise buldogile see lõhn on üli hea.
Väike kass on ikka veel hingetorus kriipimas.
Täna õhtul, peale edukat jahti, tegin äiaga väikese 50gr riigiviina ja tegin ka korgitäie seda hullu kopranõre tinktuuri. No on ikka jõle asi küll :twisted:
Anomaalseid nähtusi, alpool vööd ei tähelda- võibolla olen liiga noor mees veel, või lööb alles
hiljem välja.?!
Ah jaa NAINE kolis juba eile teise tuppa, aga seda selle jubeda aroomi pärast, suust ja ninast tuleb. :D
Ainuke kes oleks tahtnud minuga magada oli koer, kuid ma siiski naiste armastaja hetero, ei sobi koeraga vigurite tegemine kuidagi, jäägu ikka sõbraks edasi.
Vaatame mis saab, kui toimib see löga ( muudmoodi ei oska seda jõledamaitselist asja nimetada ) , siis annan edaspidi teada. Vastan kõigile küsimustele heameelega.
Veel üks asi, nimelt ÄIAPAPAL paremakäe küüntel mingi seenhaigus, hakkas tänasest määrima vaatame kuidas toimib, siiani pole rohud aidanud.

Seniks hoidke pöialt, et ma oma tervist puhta tuksi ei keera. :lol:
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Küsimus kobrastest

Postitus Postitas Pauli »

Vaata, see haigus, millega allpool vööd ebanormaalsed asjad sündima hakkavad, pole mitte nohu vaid tripper. Aga noh, kopranõre aitab kahtlemata selle vastu ka. Eriti kui kaduneljapäeva öösi nelja tee ristil sisse võtta.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta