relvaeksam

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Postitus Postitas valdo »

Ega seal miskit keerulist tõesti pole, tuleb lihtsalt seadused ja asjad omale selgeks teha. Niisama pole mõtet sinna eksamile kargama minna, et äkki veab.
Ise tegin eksami esimesel korral ära. Algul võtsin ikka kah mitu nädalat hoogu, enne kui eksamile söandasin minna.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Parandan, lisaks selgeks tegemisele pähe ka õppida. Nüüd tahavad ikka võga täpseid vastuseid saada, kui süsteem selge aga mingi pisiasi pole meeles, ongi 0, ja 2x0 ei ole kokku 0, vaid uuele eksamile pääse. Aga samas, see materjal ei ole nii hullu midagi, et pähe ei jõuaks õppida. ma ise esimesel tiirul läksin teadmisega, e tnagu oleks selge, aga nää... polnud kõik peas, ja siis vaatasin selle pilguga, et teaks mitmel ja millistel juhtudel tuleb relvaluba välja vahetada jne. Tagantjärgi mõeldes on see oluline küll.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Tartu@udaff.com
Postitusi: 38
Liitunud: L Sept 23, 2006 9:22 am

www

Postitus Postitas Tartu@udaff.com »

Eile tegin Tartus relvaeksami ära. Kui kõik seadused on pähe õpitud, siis midagi keerulist ei ole. Eksamile tulid 14, ( nendest 30 % läksid koju peale testi kirjutamist, ja paar ei saanud tiirus pihta ). Lasin tiirus vintpüssist, tulemus oli 9,8,8. (täpne relv oli). Testi küsimused ka olid lihtsad, oli vist 4 varianti. Nagu mina sain aru eelmisel eksamil olid ka samad variandid, ühe mehe käest küsiti, mis variant tal oli eelmine kord, ja tema sai teise .
Jahil, kirikus ja saunas kõik on võrdsed
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nojah, kui tiirus pihta ei saa, seal, siis on midagi jamasti küll. Aga kas nüüd on eksam jälle testi vormis?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Kuidas see tiiru laskmine nüüd välja näeb et kõik enam pihta ei saa???
ui ise eksamit tegin siis küsisin enne laskmist et kui suur on tõenäosus et laskeosa ära ei tee, eksmineerija irvitas ja ütles et kui suudad vähegi püssi suunata lehe suunas siis saad eksami tehtud ka. Minu arust oli märklehe mõõdud A2 kui mitte suurem ja öeldi et kui auk lehes siis eksam sooritatud. Üldiselt tundus asi suht formaalne siis
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
timkin
Postitusi: 2
Liitunud: R Jaan 19, 2007 9:02 am

Postitus Postitas timkin »

Tegin samuti 17ndal Tartus relvaeksami. Kirjalikul osal anti ette küsimusted, millele pidi ise vastama, valikvastuseid ei olnud. Laskmisel oli valida sportpüstoli ja mingi sportpüssi vahel, millel ma nägin esimest korda diopter sihikut. Kokkuvõttes oli eksam ikka suht raske. Aga nii vist peabki olema.
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

Tallinnas oli kaheksa valikküsimused plus lõpus kaks küsimust millele pidid kirjutama vastuse. (üks oli relva ohutusnõete kohta ja teine oli esmaabi).
Kaks võis olla valesti (kui midagi olulist relva ohutustehnika kohapealt puusse ei pannud). Kui teooria oli tehtud lasti alles tiiru. Seal oli veel paar küsimust relva käsitsemise ja ohutustehnika kohta ja siis tuli väiksekaliibrilise TOZ´iga lasta 3 pauku ja kõik pidid olema märklehes sees. :D
Eino Sepp
Postitusi: 16
Liitunud: T Sept 26, 2006 9:04 am

Tiirus laskmine

Postitus Postitas Eino Sepp »

Kui tiirus PM iga lased ja ei ole ikka koolitust saanud, siis võid vabalt päästikut tirides kirbu märklehe pealt ära tirida. Nii et ei ole seal midagi enam vähem sihtimine. Kuid kui pika toruga sihtida, siis on teine asi, seal sihtimislatt pikem ja korralikult õlga võttes ei tohiks olla mingit probleemi.
Jah ega PM ei pea ju laskma ka kui ei taha käsirelva soetada.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Tiirus laskmine

Postitus Postitas baddmann »

Eino Sepp kirjutas:...Jah ega PM ei pea ju laskma ka kui ei taha käsirelva soetada.


Muideks, teoorias täiesti õige, aga olid mõned aastad tagasi ajad, mil praktikas see alati päris nii ei olnud. Mul õnnestus laskekatset tegema minnes sattuda selliste politseionude otsa, kes seadsid valiku ette: vali ise, kas lased PM-ga jahirelva katse, või me peame minema linna teise otsa relvalaost väikesekaliibrilist tooma. Ise tead, aga arvesta, et tööpäev hakkab kohe kohe lõppema ja meil ikka üks tund-poolteist läheb ikka seal laos käimiseks (jutt Tartust).

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Tekst nigu kauboifilmis- päris muigama paneb aga noh eks isegi kunagi naa palju "tarkust" omanud. Igastahes edu teile päästiku "tirimisel" ja "kirbu" tirimisel...
ikka lõbusalt
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Mul ei õnnestunud kõiki laske 10 pihta saada, sest laskekatseks anti vana spordikas ja selle päästik oli nii õrnaks viilitud, et pauk kippus enneaegselt lahti minema. Näpp tuli päästikust niikaua eemal hoida kuni sihik oli paigas ja siis esimese naharaku puute peale ta lahti kippus minema. :wink: Muidu vahemaa lühidus ja märklehe suurus on naljanumber.
sveters
Postitusi: 6
Liitunud: P Veebr 11, 2007 6:26 pm

Postitus Postitas sveters »

Sai 07.02.2007 relvaluba tehtud Rakveres ja kui aus olla, siis raske küll ei olnud(võib-olla sain poindile lihtsalt hästi pihta). Teoorias 10/9, üks küsimus jäi poolikuks, lihtsalt oma lohakus. Laskmine oli sportpüstolist ja sportpüssist, kõik lasud 3-st 3 ;)
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Postitus Postitas kormoran »

Mul 20.-dal eksam, eks paistab kuda läheb.
sveters
Postitusi: 6
Liitunud: P Veebr 11, 2007 6:26 pm

Postitus Postitas sveters »

kormoran kirjutas:Mul 20.-dal eksam, eks paistab kuda läheb.


Soovitan sul üle vaadata teemad, mis enamus meie grupi piletitel olid:
* Arstiabi
* Relva hoidmise tingimused(kodus, millest peab relvakapp tehtud olema. Siis veel relvahoidla, millest peavad seinad tehtud olema, kui paksud, mis uksed ees)
* Palju võib laskemoona kodus hoida ja mida võib peale relva ja padrunite veel relvakapis hoida võib.
* Mis tingimustel peab olema juriidilise isiku relvad hoitud.
* Kollektsioneerimis tingimused (kuidas taodelda).
* Kui soov relv maha kanda( kus ja kelle juures, kes võib)
* Hädakaitse( hädakaitde seisund, hädaseisund)
* Ohutustehnika

Need punktid 100% sees. Kõikidel piletitel olid need küsimused peal, ainuke erinevus oli selles, et kuidas oli küsimus üles ehitatud! ;)

Laskmine on ka ülilihtne. Kui taotled püstoli/revolvri luba, siis lased sportpüstolist ja kui püssiluba, siis on laskmine sportpüssist.

Edu :)
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Postitus Postitas kormoran »

sain esimese korraga ilusti eksami läbi, aga juriidilise isiku kohta küll ühtegi küsimust ei olnud, vähemalt minu piletil.Laskmine oli küll nagu lapsemäng.Ei saa aru kuidas on võimalik laskmisega läbi kukkuda, kui ikka märklauda näed, siis ei tohiks mingit probleemi olla.
Vasta