kas sile või vint

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Juba hakkab tulema. Endalgi see moment olnud, et "värske" vindiomanikuna sile vedeles kapis ja kogus tolmu. Nüüd asjad teistpidi. See vanade jahimeeste aitamine ongi asja igavamaks teinud. Tullakse sulle koju järgi, viiakse metsa, teed paugu ära, aitad ära nahastada ja asi õhtal. Selline laskmine ei paku pinget. Tullakse ikka siis, kui loa aeg hakkab lõppema. Siledaga linnujaht võrratu, samuti kitsa sihi peal on minu arvates lati järgi tehtud lask kiirem ja ka täpsem kui läbi optika(palju neid kiirjalgade omanikke või mitme erineva vindi omanikke ikka maameeste seas on). Sile teeb kõik tööd ära samuti kui vint, aga lisaks on linnujaht ning mis seal salata ka Feeni öeldud nn. "jahimõnu" tükk maad suurem kui vindiga jahil holles. Eriti avaldub see hiilimisjahis.
Aga eks ise otsustad millise relva ostad.
Isegi taldrikut lastes on võimalik hasarti minna. Isegi põmmisin viimati 100 pauku nii, et arugi ei saanud. Vindiga aga 100 pauku märklehte laskmiseks nn. tehasemoonaga lihtsalt oma lõbuks tundub minu sissetuleku juures küll liigkallis lõbu olema. Iselaadimine omaette teema ja seda ma ka ei usu, et noorjahimees koheselt endale padruneid laadima hakkab.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Isegi kuulun sellesse klubisse, kes esmalt vintrelva kappi soetas ja seejärel sileraudse. Kui kirg suur, ei saa sellest viimasest ei üle ega ümber (vähemalt algul).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Feen kirjutas:Sisetunne ütleb mulle, et see arutelu on sama hea kui spiningu- ja tonkameeste teema. Ikkagi isiksusele ja sisetundele tuginev

Pane ikka võrdluseks spinning või lendõng - vint või sile.
Tegelikult mõlemad peavad olema aga millises järjekorras neid soetada oleneb juba milliseid jahte eelistad.Siledaga saab küll selliseid jahielamusi,millistest vindiga võib ainult und näha.Siledaga võib isegi rohkem laskmispraaki olla,kui vindiga,hindad kaugust nõksukene valesti ja asi mokas,vindiga 100 m ulatuses väga kindel värk.Võtame ikka asja sedapidi,et ega me kiviajal ei ela,vint on ikka suuruluki püss ja sileda võtame kaasa linnujahile (jätame jänese välja).See et mees on noorjahimees ei pea talle vägisi siledat pihku suruma ja mööda kraavipõhju sokujahile roomama saatma,küll see aeg ka tal tuleb,kui vindist isu täis.
Ja mis puutub umbes summimisse,siis olen tähelepannud ,et vähem kogenenumad lasevad palju ettevaatlikumalt.
liblikakütt
Postitusi: 6
Liitunud: K Nov 30, 2005 8:42 pm

Re: kas sile või vint

Postitus Postitas liblikakütt »

liblikakütt kirjutas:olen alles noor jahimees ja ei suuda ära otsustada kas vint või sileraudne


aitähh mehed hea nõu eest eks kui miskit veel on siis küsin

j
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Kui liblikakütt, ka koera omab/plaanib omale hankida, siis igaljuhul võta esimeseks relvaks sile! Ajus koeramees olles, pole sul metsas jookva seakarjaga küll vint seljas midagi peale hakata! Kui aga koera ei ole ja ei olegi plaanis soetada, siis ikka need kulunud sõnad .... jälgi sisetunnet ja jahi-eelistusi.... :wink:

Ja kui ajujahis käima hakkad, ja esimene relv sul alles, siis jahikaaslaste austust/julgeolekut on ka kindlasti alguses siledaga lihtsam ära teenida.... Eeldatavasti saad kindlasti palju alguses ajus trampida... :lol: :lol: :lol: (nagu me kõik)
tuleb jaht või jaa?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

trucker ma ei ole sinuga nõus selle laskepraagi kohapealt. See kas sa hindad vahemaad kuni 50 m või 100-300 meetrini on ikka suur erinevus. Minu arvates on mees see, kes asja paika paneb olgu sile või "karvane". :oops:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tahtsin lihtsalt öelda,et kui siledaga n.ö. õngitsema kiputakse,siis on praak kindel,lased vigaseks.Tegelikult tahtsin oma argumentidega sinna välja jõuda,et ajad on muutunud ja vintraudne jahirelv on igaühele kättesaadav ja miks ta ei võiks seda siis osta,kui enamus peab jahti ainult suurulukeile.Ärge ajage teda siis vägisi siledaga metsa,et üks hooaeg puhtalt ainul ajus trampida ,ei tähenda,et sile nüüd see õige relv oleks.Tean meest,kes alles hiljuti hakkas jahimeheks ja seisab kütiliinil ,on ennast igati heast küljest näidanud ja ulukid tabatud jne.
Saialõikajal otse loomulikult õigus,kui mehel koer ka on ,siis kindlasti esimeseks sile.Mitmekesised jahid ja vahel ka haavliga vaja lasta.Muidu võib tekkida olukord nagu mul ükskord,ajasin nugise puu otsa,ise siis olin puu all koera eest ja siis helistasin sõbra mõnesaja meetri kauguselt kohale,et lase alla :lol:
Ise võtan ka vahest sileda kaasa,aga siis spetsiaalselt konkreetse jahi jaoks,aa enamus jahid ikka vindiga saab peetud.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Nii see on, tänapäeval on sileraudne eelkõige ikka rohkem linnujahiks. Vintraudne on suuruluki, ka väikeuluki jahiks. Aga saab ka suurepäraselt ainult sileraudsega hakkama, meie jahtkonnas on paar meest, kes oma siledaga paljudele vindimeestele suuruluki jahil kuni 100m "ära" teevad. Relvadki tavalised - Toz-34 ja IZ-27.
Olgu relv milline tahes, tähtis on oma relva tunda ja osata seda oma tahtele allutada. Ja peab ütlema, oma kogemuste järgi, elamusi ja adrenaliini saab siiski sileraudsega jahist võrratult rohkem.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Ka mujal maailmas on suhtumised erinevad, mõnes riigis, õigemini osariigis ei tohigi suurulukit siledaga lasta, teises jälle vindiga? Igalühel omad argumendid, õigus omamoodi kõigil. Ei tea MIKS aga mulle meeldib sileraudne jubedalt, mitte, et vinti põlgaks aga meeldib. Pealegi, kui on elamine teistest eemal, siis vajadusel majapidamise kaitsmiseks tsiviilkäibes hullemat tööd tegevat relva pole. 16 kuuli korraga, kartetsiga lastes ma mõtlen.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

vaat sai ka samamoodi tehtud et kõigepealt karabiin ostetud ja ma arvasin ka et siledat kunagi ei osta aga juhus mängis kätte ühe endise eesti parteieliiti kuuluva tegelase poolt 84 aastal saksast toodud Gebrüder Merkeli puki,no krt ma pole paremini balansis olevat ja õlga istuvat püssi näinud,kuuliga tabamispunkt kuni 80 m mõlemast rauast sama ja nüüd ongi nii et vint kogub kapis tolmu juba aasta(korra ikka sokujahis käisin)aga mööda metsi uidata üksinda hiilides meeldib nüüd siledat rohkem kaasas tarida,ennastki paneb imestama kui lähedale on võimalik elukale hiilida.kusjuures ajujahis sihtide peal kütiliinis samuti asendamatu asi,enam ei arva et siledat pole vaja-on küll!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kui valik raske osta kombineeritud.Saad nii väike- kui suuruluki jahid peetud.
Vasta