Vajan täpset infot jahipidamisest.

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Vajan täpset infot jahipidamisest.

Postitus Postitas Albin »

Kas keegi seletaks mulle lahti järgmised küsimused, mida ei suuda ise tõlgendada jahiseadusest. Arvan, et vanemad kogenenumad suudavad seda teha.

1) Kui ma olen jahisektsiooni liige, kas ma tohin iga kell minna oma jahimaadele üksi või koeraga näiteks rebasele või jänesele jahti pidama minna. Kas neile luba ka vaja on?
2) Üksinda varitsusjahi pidamisel ka mingeid piiranguid on?
3) Kui ma endale soetan loa mingi looma laskmiseks, näiteks siga, võin minna iga kell metsa, oma jahimaadele, ja sea lasta?

Miks küsin, on põhjus, et ma selline üksi nokitseja inimene ja ei taha eriti teistega käia. Ja veel, et ma ei saa aru, sellest, et seaduses on öeldud, et rebaseid ja kährikuid võib iga aeg lasta aga mainitud ei ole kas luba on vaja või mitte. Ja samuti ei saa sellest aru, kuna ja kus ma metsa minna võin kui olen täisliige kuskil sektsioonis ja kõik paberid on korras.
Jaht vajab kunstniku kätt...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

No,kuule!!!Huvid on sul jahipidamine ja jahijuhatamine,aga esitad selliseid küsimusi.Kas sa ikka jahimees ka oled?
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

1) See on jahijuhatajaga kokkuleppe küsimus
2)Piiranguid on rohkem kui sa arvata oskad ... loe seadus läbi! Küsimus üli-üldine!
3)Nt siga võid ikka lasta ainult siis, kui seale jahi pidamine lubatud on! See kust ja kuna sa ta enese maa pealt lased ...see juba jahijuhatusega läbirääkimise küsimus!

Aga kui sa nii üksi nokitseja oled, siis ilmselt ei tule need läbirääkimised sul eriti kergelt, et sellist asja foorumist uurid? Ja kui sulle siin mõni mees ütleb, et tohid igal ajal lasta, siis mida ette võtad, kui oma jahimeestele pihku jääd?? Ütled et foorumis räägiti et tohib :D :D :?: :?:
Jahipidamine nüüd nii lihtne ka ei ole ... :shock:

Igatahes edu!
tuleb jaht või jaa?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Loen seda juttu ja aru ma ei taipa, et kust kohast Sa selle 200 kg põrsa lasid ja kuhu plaanid minna hundijahti selle nn. kolmikuga?
See mida küsid on vaata, et jahinduse alustala. Kas tohib kogu oma tagasihoidlikuses pakkuda alljärgnevaid linke? Neis on kogu see lugu kirjas mida pärid.
http://wlex.lc.ee/list/JahiS.htm
http://wlex.lc.ee/wlex.cgi?do=show&url= ... d%3d784935
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Kuule oled sa mingi naljamees või päriselt küsid?! Sul jahimehetunnistus on ikka olemas? Kui on, siis kas kursustel oled üldse käinud ning kuidas sa eksami tehtud said? Sorry aga sinu postitusi lugedes jääb küll mulje, et sa ei ole jahi ametliku ja seadusliku küljega vist kokku puutunud.

Muideks,ühes sinu varasemas postituses(mis sai vist moderaatori poolt kustutatud kahjuks), kus sa pakkusid 200kg kesiku nahka :shock: , ma küsisin sinult, et ega sa antsa911 nimelist ei tunne :roll: ?
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

ma olen seda jahisedust nii ja tistpidi lappand. Ma ainult ei saa aru mis mu huvid siia puutuvad? Ma tahtsin vanemate käijate käest teada ikka saada, ka on asi nii lihtne, et lähed ja lased rebast kui isu tuleb. Et näiteks nüüd võtan püssi ja panen kohe metsa ja otsin endale rebase.

Loomulikult on mul paberid olemas, kursusedki läbitud. Siis ma ei küsiks kui ma tegelt ka aru ei saaks. Aga nagu näha, sis ei ole vist eriti mõtet mingit arukat vastust oodata kuio ma omas suures lolluses nii lolle küsimusi küsin.
Jaht vajab kunstniku kätt...
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

eks ma siis jään lootma sellele, et elu õpetab. tänud kõigile teema LÕPETATUD.


Kakuke - Suured tänud, see alumine link on väga kasulik. loen läbi ja panen kõrvataha.
Viimati muutis Albin, K Dets 07, 2005 6:46 pm, muudetud 1 kord kokku.
Jaht vajab kunstniku kätt...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

IGA PAUGU JAOKS ON LUBA VAJA!Oled rahul?
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

sooviku kirjutas:IGA PAUGU JAOKS ON LUBA VAJA!Oled rahul?


Tean.
Jaht vajab kunstniku kätt...
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Vabandan offtopicu pärast... aga ei saa mainimata ka jätta! Jahimees Albinil hakkab postituste arv uute teemade algatamise arvuga suht ühele pulgale tõusma ja eriti pole veel ühtegi uue teema algatust näinud, millele ei oleks võimalik vastust leida otsingut kasutades... sarnaseid teemasid juba nii et küll saab ja väga lihtne on oma soov või mõte ju nendes avaldada!
Egas ma paha pärast ja saan aru, et sul foorumi kasutamine veel suht uus asi, nii et uuri vähe asja lähemalt....ja rahulikult :wink:

Ja kui sul vähegi normaalne jahiselts on siis rebase laskmise eest peaksid küll ainult kiita saama! Aga kui sa üksi nokitseja oled siis .... no siis jääb sul küll pool jahimõnust saamata! Suminat ju pole ...
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

Luban, et võtan hoogu maha ja hakkan otsingut lappama, enne kui uut teemat teen. Samuti luban, et ei algata ühtegi teemat enam, ilma, et oleksin enne faktid 100% paika pannud.
Jaht vajab kunstniku kätt...
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Esmaspäeval käisid Paide prefektuuri relvaeksami tegijad Türi tiirus laskekatset sooritamas. Tegu oli siis jahirelva soetusloa taotlejaga ja eksamineeritav sooritas laskekatset 25 m väiksekaliibrilisest relvast. Kõik sujus kenasti ja noormees sai eksamilaskmise tehtud.
Aga....kui tuli jutuks, et miskandi mees ja kus jahimehe eksami tegi, siis selgus, et tegu ühe Eesti metsandusealast haridust andva õppeasutusega ja eksam tehti koolis. LASKEEKSAMIT JAHITUNNISTUSE SAAMISEKS AGA EI OLEVAT OLNUD ÜLDSE VAJA SOORITADA !!!???? Seaduse järgi aga jahimehe eksam ikka kahest osast koosnev - teooriaeksam ja seejärel laskeeksam.
Mis siis imestada, et noored jahimehed selles rubriigis esitatud küsimusi esitavad, sest võibolla ei ole kuskil veel ka teooriaeksamit jahitunnistuse taotlemiske vajalik teha.....

Kooli nime jätan esialgu nimetamata, kuna saadud info ikka vaid poisi suust kuuldud ja põhajlikult kontrollimata.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

No nii ja siis imestame meie siin, miks ajakirjanduses sellist jama aetakse. Kui noored jahimehed just sellisteks koolitatakse. :( Laskekatse ja tema raskusaste on ju lausa seadusega reglementeeritud. 3 aastat tagasi meil oli ikka karm asi. Relvaeksami laskekatse oli ikka nohu jahimehe eksami laskekatse kõrval.
Paide omad teevad relvaeksami laskekatset Türil, see on uudis. Varem tehti Vodjal.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

sooviku kirjutas:No,kuule!!!Huvid on sul jahipidamine ja jahijuhatamine,aga esitad selliseid küsimusi.Kas sa ikka jahimees ka oled?
Sooviku viis sõnad suust ehk nagu vene uusrikka kohta- prava kupili, jehat ne kupili.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Novembris Tartus lõppenud kursustel oli laskmine Elva tiirus Jaak Volmeri juhendamisel. Norm 7 taldrikut 15-st, et katsest läbi saada. Ainuke segav asi oli võõras püss, muidu peaks selle kõik läbi tegema, kes vähegi laskmist on harjutanud. Muidugi eeldan, et noor kolleeg tiirus esimest korda püssi kätte ei võta :lol: :lol:
Suletud