Hinnad

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Hinnad

Postitus Postitas pri:t »

Kus saab teha relvaluba ja palju see maksab?
Relva soetamisloa väljastab relva soetamist taotlevale isikule tema elu- või asukohajärgne politseiprefektuur. Kulutused on praegu: 200 krooni riigilõivu relvatundmise ja -käsitsemise eksami eest, 200 krooni riigilõivu relva soetamisloa väljastamise eest ja 200 krooni jahi- või gaasirelva relvaloa väljastamise eest või 2000 krooni muu vintraudse relva registreerimisel, lisaks veel tasu arstliku läbivaatuse alusel tehtud järeldusotsuse eest.


Üleval olev tekst on pärit Eesti Politsei koduleheküljelt ning se tekitas minust teatavat segadust. Olles mitte eriti teadlik kulutustest mis eelnevad relva soetamisele hakkasin huvi pärast asja uurima. Igatahes on seal üks allajoonitud koht mis ajas mind sassi. Kas tõesti et vinti registreerida küsitakse 2000 krooni :? ? Äkki se mingi kirjaviga või halb nali? Kindlasti keegi oskab olukorda valgust tuua--tänud :wink:
Mine metsa!! ;)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Vaata, kas seal viimati uuendamise kuupäeva ei ole. 2000 oli paar aastat tagasi, aga minu teada see muudeti ära. 200 peale nagu siledaraudnegi. Ise võtsin vist vähem kui aasta tagasi vindi paralleelloa ja maksin omaarust küll 200.
Tahtsin veel varem teha, aga politseist öeldi, et oota veidi, kui kiiret pole, varsti läheb odavamaks. Helista ja küsi järgi, kõige kindlam.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: Hinnad

Postitus Postitas Jahimees »

väike põrsas kirjutas:
Relva soetamisloa väljastab relva soetamist taotlevale isikule tema elu- või asukohajärgne politseiprefektuur. Kulutused on praegu: 200 krooni riigilõivu relvatundmise ja -käsitsemise eksami eest, 200 krooni riigilõivu relva soetamisloa väljastamise eest ja 200 krooni jahi- või gaasirelva relvaloa väljastamise eest või 2000 krooni muu vintraudse relva registreerimisel, lisaks veel tasu arstliku läbivaatuse alusel tehtud järeldusotsuse eest.


Igatahes on seal üks allajoonitud koht mis ajas mind sassi. Kas tõesti et vinti registreerida küsitakse 2000 krooni :? ? :wink:


Selgelt on öeldud,et gaasi- ja jahirelva eest 200 kr ja 2000 krooni muu vintraudse relva registreerimisel. Juhin tähelepanu sõnale muu.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Jahikarabiin on küll vintrelv aga ikkagi mõeldud jahi pidamiseks.Muu all on mõeldud kui sa endale mõne kuulipritsi ostad/soetad.
Viimati muutis Jahimees, R Jaan 09, 2004 3:05 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

:lol: ma olen ikka nii uimane. Loomulikult!!! Tänan jahimees
Aga vintrelva soetamisluba pidavat ntx. 400 olema mitte 200. Jube kui kallis se kõik on :(
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Muu vintraudse relva alla lähevad ka püstolid.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

väike põrsas kirjutas::lol: ma olen ikka nii uimane. Loomulikult!!! Tänan jahimees
Aga vintrelva soetamisluba pidavat ntx. 400 olema mitte 200. Jube kui kallis se kõik on :(


Palju sa neid ikka soetad. Maksad korra selle 400 ära ja asi klaar. Arvestades vintrelva hindasid, on see ju köömes.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kui mõttes vintrelv spordi tarbeks soetada siis tõesti maksad registreerimise tasu 2000 ek. Need registreerimismaksud on veel tühiasi selle kõrval, kui hakkad intensiivselt jahil käima.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

2000 on kõik vintraudsed relvad mis soetatakse isiku ja/või vara kaitseks. st. kui tahad omada relva, aga ei ole jahimees.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

mul on olemas kõik load-
siledaraudne oli 200.-
püstol oli 2000.-
ja alles kaks nädalat tagasi võtsin veel ühe vindi soetamisloa see maksis ka 200.- ja kui ära ostan siis tuleb veel 200.- maksta
soetamisload kõikidele jahirelvadele maksavad 200.-
registreerimisel maksad kõikide relvade eest 200.-
see 400.- ma arvan, et on juba kokku liidetult.
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Postitus Postitas KeegiVeel »

Jahikursus Tlnas, maksis pea 3000.
Relvasoetus on 200+200+200 (eksam+soetusluba+relvaluba).



Et ei tuleks uusi hinnaküsimusi. Ja edu kõigile tulevastele jahimeestele!!
Austage ka teisi jahimehi!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Ma võtsin just ka vindi soetamis loa,maksin kohe ära soetamisloa 200.- relvaluba 200.- ja relvaloa vahetus 50.- Lasen lihtsalt ühe loa peale mõlemad relvad panna.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Täpsustus

Postitus Postitas Arles »

Sportlastele (kes jahilaskmisega ka võistluste tasemel tegelevad või lihtsalt sportlaskmisega tegelevad) aga relvaloa väljastamine tasuta. Niisiis ka muu vintraudne spordiotstarbel tasuta. Spordivärki tuleb muidugi regulaarselt (kord aastas) tõendada.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
liblikakütt
Postitusi: 6
Liitunud: K Nov 30, 2005 8:42 pm

Postitus Postitas liblikakütt »

aga see 2000 pidi ka varsti 200 minema uudistest lugesin delfist
Vasta