jahipiirkonnad

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

jahipiirkonnad

Postitus Postitas fooniks »

vaevab selline kysimus, et kui olen hetkel yhes jahpiirkonnas siis mida pean tegema selleks, et saaks olla kahes korraga? milliseid makse pean sellisel juhul tasuma? milliseid ei pea? (kui selliseid ka on).
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

no maksud jäävad sellisteks nagu nad ikka kehtestatud on! Maksad ühes sektsioonis seal kehtestatud liikmemaksu ja teises vastavalt seal kehtestatud maksu! Lihtne ju?
Aga kui vähegi võimalik, siis ära sellist sammu tee!! Iseasi, kui võtad "tuusiku" kas siis väikeuluki jahiks või sügisel linnujahiks, või ostad mõne suuruluki loa-see kõik tore ja aksepteeritav, aga täieõiguslik liige kahes pundis!?
Selliseid mehi on ennegi nähtud, kes mitmel poolt tahavad hirmus kõvad tegijad olla... usu mind, sellistesse ei suhtu keegi (st. kumbki grupp) hästi!!
Aga kivi kotti!
tuleb jaht või jaa?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Igal jahipiirkonnal on oma kasutaja. Ühiskondlikus korras on selleks reeglina mittetulundusühing, s.o jahiselts vm sarnase nimega ühing. Kui sa oled ühe jahiseltsi liige, siis tasud selle jahiseltsi liikmemaksu ja ehk veel mingid lisamakset, mida jahiselts on otsustanud oma üldkoosolekul. Ükski võim (peale jahiseltsi põhikirja ehk) ei saa Sulle keelata kuulumist mitmesse mittetulundusühingusse (ok, erakonnad on veidi teine ooper). Kui kuulud mitmesse ühingusse, siis tasud ikka igale ühingule eraldi neid makse, mida konkreetne ühing on otsustanud.

BM
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: jahipiirkonnad

Postitus Postitas Jahimees »

fooniks kirjutas:vaevab selline kysimus, et kui olen hetkel yhes jahpiirkonnas siis mida pean tegema selleks, et saaks olla kahes korraga?


Kahes korraga ei saa sa reaalset olla, see pole võimalik :lol: .
Kas tuleb jaht???
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Kahes jahipiirkonnas saab ilusti hakkama ja keegi ei vaata viltu vähemalt kus mina olen! Põhiline, et endal tahtmist ja pealehakkamist!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Täpselt samad sõnad tahtsin lausuda mis ütles Laurits. Ole ise vaid mees. Tean paljusid selliseid tegelasi kes ühes jahtkonnas ja kelledest ei peeta lugu ja tegelasi kes kahes ja on väga tehtud mehed. Kütust ja tahtmist peab palju olema siis saab mõlemal pool küll ja küll jahis käia. Kui need jahtkonnad on sama maakonna seltsi liikmed siis on võimalus pääseda kahekordsest liimemaksust. Vähemalt mul oli Võrumaal nii, et ühes maksin täis laksuga ressursi ja liikmemaksu ja teises vaid ressursimaksu. Suheldes juhtidega saad selle teada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: jahipiirkonnad

Postitus Postitas baddmann »

Jahimees kirjutas:
fooniks kirjutas:vaevab selline kysimus, et kui olen hetkel yhes jahpiirkonnas siis mida pean tegema selleks, et saaks olla kahes korraga?


Kahes korraga ei saa sa reaalset olla, see pole võimalik :lol: .



vabalt saad olla: ühe jalaga ühes ja teisega teises, täpselt piiri peal. vot kolmes saab küll ainult läbi häda olla :D

BM
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Postitus Postitas fooniks »

hmm :? nii tundub et paljudes seltsides ei suhtuta sellesse hästi kuna mehed peavad salakytti ja tegelevad muude hämarate asjadega ning kardavad et jutud hakkavad liikuma.

hetk tagasi v6tsin m6lema juhatajaga yhendust ning yhest kohast sain väga hea vastuse kuid teine mees ei olnud eriti vaimustatud sellest :roll: mida kyll arvata ?

kuid siin eespool räägiti et on v6imalik võtta mingeid tuusikuid v6i siis väikeulukiluba... kuidas see käib `?
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

fooniks kirjutas:on v6imalik võtta mingeid tuusikuid v6i siis väikeulukiluba... kuidas see käib `?


Ega mingit kindlat seadust ei olegi kuidas see käib! Iga selts või mtü on oma seadustega paika pannud, mis mingisugune luba, mingisuguseks ajaks maksab! Loomulikult võib ka nii olla, et üldse mingisuguseid lubasid v.a. oma sektsiooni liikmetele ei anta/müüda!

Ise olen kasutanud sügisest linnujahi luba ja talvist väikeuluki luba!

Ühesõnaga helista uuest ja küsi järgi, kas sellist asja võimaldatakse :wink:
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ma natuke korrigeeriks ehk Saialõikaja juttu: seaduse silmis ei ole olemas selliseid asju nagu "sügisene linnujahi luba" või "talvist väikeuluki luba" või kuskil mujal mainitud "tuusik". On olemas suuruluki küttimise luba ja väikeuluki küttimise luba.

See kuidas, millistel tingimustel, mis hinnaga ja kui pika kehtivusajaga luba antakse, sõltub juba väga palju loa väljaandjast. Tasu ja muud sellised tingimused on üldjuhul seatud jahipiirkonna kasutaja so jahiseltsi (klubi, jahtkond jms) üldkoosoleku poolt volitatud isiku poolt.

Edasi see, kas kellelegi neid lube ( ehk siis teisisõnu üldse jahipidamise õigust mingis piirkonnas) antakse, sõltub paljugi küsijast. Sest peale õiguse jahti pidada lisandub ka terve hulk kohustusi mida ei hakka siinkohas loetlema, sest lisaks mõnele enesestmõistetavale kohustusele lisandub vastavalt igaühe südametunnistusele neid veelgi. Nt Laurits ütles, et ta on liige kahes jahiseltsis - tema suudab edukalt ennast näidata kahes piirkonnas. Seega on ta mõlemas piirkonnas suutnud end piisavalt hästi tõestada, et ta on ära teeninud mõlema jahipiirkonna ( ja selle liikmete) tähelepanu - ergo - talle on võimaldatud vabalt jahti pidada kahes erinevas piirkonnas.

Ehk siis sa Fooniks ei pea muud tegema, kui end piisavalt tõestama, et sind mõlemas jahiseltsis täie eest võetaks. Asi ei piirdu ainult lubade küsimisega või liikmeks võtmisega... :wink:
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Õige ta on jah, et seadus eristab vaid suur- ja väikuluki luba!
Kuid palju sõltub suulisest kokkuleppest, ehk nagu Hendrik juba mainis, sõltub palju nii küsijast, kui ka loa väljastajast! Olgugi, et väikeuluki luba kehtib kõikide väikeulukite küttimiseks, võib asja suuliselt korrigeerida! Näiteks öeldakse, et jänest võid lasta ainult sellel päeval ja rebast koguaeg, või et sinikaelasid võid lasta aga luitskonnad jäta mängust välja! (Ok viimane näide oli liiast :wink: :wink: )
Ühesõnaga siit ka minu väikesed "terminid" :wink: :D

Aga kui hea suhtleja (libekeel) oled, siis on ilmselt võimalik ka lõvi küttimise luba välja kaubelda! :P
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Selle kohta lisaks ise ka, et kui ikka asine mees oled, siis võetakse igal pool tõsiselt. Meil ka mõni mees mitmes kohas. Üks isegi kolmes. Teeb igal pool usinasti ulukihoolet, igati eesrindlik kütt. Keegi ei vaata viltu ning kui ta midagi ütleb, siis kuuldakse kah. Äkki on parem nii, et olla alguses kusgil jahimee, ja kui mõnes teises kohas ikka on vaja jahti pidada (elukohalised iseärasused, head tutvused vms), siis on mõistlik taotleda mõne lisaseltsi liikmeks olemist. Kui aga pole üheski ning otsus hakata jahimeheks, muud ei tea, et kui seal on palju parte ja seal palju põtrasid, siis ei taha keegi sind liikmeks. Katsu ikka ühes mingi aasta hakkama saada, siis vaata asja uuesti. Minu soovitus. Jõudu, aega ja rah kulub selle arvelt ikka palju enam.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Oli ka mingil ajal plaan kahes seltsis liige olla, õnneks loobusin sellest. Kui aktiivselt söötmisega tegeled ja ka luuret aitad teha siis üle ühe koha suurt ei jõua(lisaks tahab pere ka Sind kodus näha). Küll aga olen külastanud külalisjahimehena nelja erineva ühistu jahte. Mitte et lihast oleks puudus, vaid huvitav on näha kuidas teistel asjad käivad. Käinud olen sellistes kohtades, kus mõni hea tuttav liige, kes aitab jahijuhatajaga kokku leppida. Tasustamine on olnud väga erinev, sõltub põhikirjast ja suhetest :lol:
Kivi kotti!
Vasta