Noor ja ull..;)

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Kaxsik
Postitusi: 19
Liitunud: P Okt 23, 2005 11:48 pm

Noor ja ull..;)

Postitus Postitas Kaxsik »

Olen jahis käinud 4,5 kuud.Minuvanune sõber teab minust 100 korda paremini püssidest,loomades ja kõigest mis jahiga seondub.Kui ma tahaks ka teada rohkem püssidest,loomades ja jahiga seonduvast sis millest ja kuidas alustada.Mulle meeldib jahil täiega käia.KAs peaksin hakkama jahiraamatuid lugema või peaksin millestkist muust alustama.?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Just, loe siit ja sealt mida saad ja käi kõvasti jahis. Siis tulevad ka kogemused ja selle kõigega tegele ikka enda pärast (st. tee asja rõõmuga) mitte selleks, et olla sõbrast parem. Ma ise olen vaadanud, et elus ongi nii, et kui teed asja ikka rõõmuga, küll siis kõik muu tuleb ise sinu juurde.
Nii, et kivi kotti! :D
Ps. ma ise ka noor ja ull :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ja las sõber seletab ja räägib sulle! Ses mõttes, et kui ma veel noor olin (irwe koht siinkohal), siis ma küll jahusin kõikjal ja kõigile esimesel võimalikul juhul jahindusest ja olin maru sillas, kui keegi minu käest uuris midagi selle valdkonna kohta :D Nii et loota on, et su sõber samamoodi heameelega sind valgustab.

Muidugi, eks pead ikka oskama vahet teha, mis on tõde ja mis on jahimehejutt ;)

Jõudu ja jaksu (Y)

BM
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

ja müügil peaks ehk olema ka veel jahimehe käsiraamat. see päris hea algajale. seal kirjas nii relvadest, laskemoonast, ulukihooldest jne. aga need teadmised, kuidas loom käitub ja kust metsatukast välja võib tulla, tuleb ikka kogemustega. seda juba raamatust ei õpi :lol:
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

martti sa vana ullike...
kas ma olen sust 100 korda targem või?
no seda on tore kuulda!!! :lol:
Ja ma "kakuke"sega täiesti nõus, sa ei pea püüdma olla minust parem!!
sa alles esimest aastat jahil aga mina seevastu kolmandat...
niiet sa ei peagi veel kõike teadma, aga loe rohkem raamatuid ja ajakirju sest enamus minu teadmisi just nendest tulebki!
Edu sulle!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

ja üks asi veel...
sa ära raiska oma raha maiustuste peale, vaid hoia alles, sest meil vaja ju järgmisel aastal jahimehepaberid teha!!!!
Kaxsik
Postitusi: 19
Liitunud: P Okt 23, 2005 11:48 pm

Anti

Postitus Postitas Kaxsik »

Panen kõrvataha. :wink:
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

nonoh

Postitus Postitas Arles »

"ullikesed" :) ehk jätkate kahekõnet privas või hoiate telefonide arvel raha kokku...

Lihtsalt ääremärkus reeglitele

Arles
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

jajah...hea et kedagi ikka reeglid kah huvitavad
ega me rohkem siin ei räägigi...
igapäev võimalik omavahel rääkida!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Kui ma oludesunnil saan vahest arva arvutitaha ja foorumis näiteks kakukesega dialoogi mahapanen- mida muideks ka teinud- siis ei tule keski "autoriteet" mulle ninanipsu panema- sedaenam et foorumi teemaalajaotus on Noored ja rohelised.

tsuks oma tsuksa aruga saab sõnast Foorum nii aru- et see on just suhtlemiskoht ja lõppkokkuvõttes on olemas ka moderaatorid.
tsuks nigu ma olen...
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Muideks- Kaxsik ja Anti- Kakuke on nii Võrumaal kui ka Tartumaal jahimees- pugege küljealla- ja kui Võrumaal olud ei kõlba- tulge meile seajahti- Uuel aastal- erinevalt paljudest jahisektsioonidest on meil ajajad, "noored jahimehed", külalised- alati teretulnud ning kõik on võrdväärsed.
Nimekirjaalusel.

Ps.
ainuke asi- kui ulukit ei õnnestu tabada- jääb sõidukulu endakanda.

Ja kui õnnestub- siis samuti.
Ainlt lisandub:
loamaksumus (kasseritakse vastavalt nimekirjale)
ports (luuavarre ja Kellele? alusel)
metsasukerdamiserõõm
Viimati muutis tsuks, T Dets 20, 2005 9:24 pm, muudetud 1 kord kokku.
tsuks nigu ma olen...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

tsuks kirjutas:Ja kui õnnestub- siis samuti.
Ainlt lisandub:
metsasukerdamiserõõm

Ja mina lugesin esimese kiire hooga metsaskusemiserõõm. Oi seda hukas noorust küll. :oops:
Ps. ära seda tsuksi juttu usu, sest kui poolt usud siis oled ka pool veel petta saanud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

2 kakuke:

Pessi- või pissimism sind meist eemale oiab?

Veidi kesikult ja põrsalt jõuludeks olemas...

Tammetõrud, mais ning kartul ruulib!
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
oinapealuu
Postitusi: 1
Liitunud: R Jaan 06, 2006 7:30 pm

Postitus Postitas oinapealuu »

Ma soovitaks nii raamatuid lugeda kui ka binokli ja raamatuga metsas tuiata ja näiteks jälgi uurida, milleks praegu väga hea võimalus.
salf
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 08, 2005 11:49 am

Postitus Postitas salf »

ma ise ka veel nö noor ja roheline, aga kġigeparem soovitus on lihtsalt käi jahil ja hoia silmad kġrvad lahti ja pane vajalik kġrvataha. ma olen veel ise ka ainult teist aastat jahimees ja kogemustepagas oli veel küllaltki tühi, kuid sinna juba hakkab vaikselt midagi kogunema, nagu ütluski ütleb "vigadest ġpitakse". kui ükskord läheb untsu, siis teinekord tead juba kuidas loomale läheneda ja/vġi ajada :)
jaht on kunst
Vasta