Kumma vahel valida kas vindi või sileraudse?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Erikpoiss

Kumma vahel valida kas vindi või sileraudse?

Postitus Postitas Erikpoiss »

On plaanis soetada relv aga milline.Veel ei tia. Pole veel suutnud otsustada millise!!!???Äkki keegi oskab nõu anda.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Hakak kõigepealt valiku tegemisel sellest pihta, mida tahad jahtida ja kus kohas.
Kui tahad linnujahti pidada pole vinti mõtet osta ja kui liigud enamasti metsas mitte põldudel siis soovitan ka sileraudset.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Endalgi seisab see probleem selle aasta jooksul veel ees. Kuna teen kõigega algust mõtlesin siledaraudse peale. Pealegi on siledaraudne universaalsem. Vindi hinnad päris krõbedad niiet minu jõud neist vist üle ei käi. Küll kunagi hiljem jõuab....
Ise pead mõtlema millist jahti vast ise kõige paremini armastad ja mis loomi peamiselt kütid. Siis vaata ka oma rahakotti.
Mine metsa!! ;)
Erik poiss
Postitusi: 6
Liitunud: N Jaan 01, 2004 10:41 pm

Postitus Postitas Erik poiss »

No seda ja et vint on kallim kui sileraud.Krt seda tiab mida küttima piad
Erik poiss
Postitusi: 6
Liitunud: N Jaan 01, 2004 10:41 pm

Postitus Postitas Erik poiss »

mis on iz 27 ja 39 vahe see et üks kallim on seda ma tian aga mis siis veel ?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kui ei tea mida ja kus küttida tahad, siis ise soovitan Sul soetada kas 16 või 12 kal. odav (ca 2000 kr) sileraudne. Kui oled sellega aasta otsa jahti pidanud, küll siis ka hakkab juba koitma, et mis relv(relvad) olema peaks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Igal juhul sile enne, saad tunde kätte ja edaspidi kui vindi soetad, läheb sileraudset nagunii vaja, kas või linde lasta. (y)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Asi nii,et sileraudset on nii ehk nii vaja ja pole sellepärast, et vintrelva pole, veel ükski jaht pidamata jäänud.Üks tõeline jahirelv see sileraudne ongi.
Erik poiss
Postitusi: 6
Liitunud: N Jaan 01, 2004 10:41 pm

Postitus Postitas Erik poiss »

Tänan meeltivate vastuste eest! :D Aga ikkagi olen valiku ees kas uus või vana raud!
Erik poiss
Postitusi: 6
Liitunud: N Jaan 01, 2004 10:41 pm

Postitus Postitas Erik poiss »

Vanad jahimehed räägivad et ühel õigel jahimehel piab olema kapis 7 püssi!!! kuradi rikkad jahimehed need küll on?Mõnel mehel pole püksegi nii palju rääkimatta püssidest .oleks tore et nii oleks siis piaks jahimehel ka 7 autot ka olema millega metsas käjjja porsega kiirelt metsa sealt hummeriga edasi jne.pärast pika limuga metsamajja sealt linnamaasturiga koju pere juured ja pärast linna suurepereautoga ja õhtal tibidesse mingi cabrio tüüpi elukaga....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Erik poiss kirjutas:Vanad jahimehed räägivad et ühel õigel jahimehel piab olema kapis 7 püssi!!! kuradi rikkad jahimehed need küll on?

Ega see nii väga vale ütlus polegi. Kui käid ainult korra aastas põdrajahis siis tõesti saad hakkama ühe relvaga, kui aga võtta asja laiemalt siis vajadused ka oluliselt suuremad. Ise leian, et vajaksin kõigi vajaduste rahuldamiseks 5 relva (neid mul veel loomulikult pole). Jahimees peabki tänapäeval rikas mees olema, sest jaht pole kaugeltki odav hobi. Kes odavat hobi otsib, võiks koju minna sokki kuduma. Esimeseks püssiks sobib ka kasutatud korralik raud, seda enam, kui ei tea mis jahimees üldse oled. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Jahimees peabki tänapäeval rikas mees olema, sest jaht pole kaugeltki odav hobi. Kes odavat hobi otsib, võiks koju minna sokki kuduma.
[/u]

Ei pea ja ikka rikas olema. Küsimus rohkem selles kui nõudlik ise oled ja kui palju lisavidinaid tahad (riided, termosed vms) Saab ju ilma nendetagi.-teemast vist mööda aga sai vähemalt öeldud :?
Mine metsa!! ;)
Erik poiss
Postitusi: 6
Liitunud: N Jaan 01, 2004 10:41 pm

Postitus Postitas Erik poiss »

Muhahhaaa!Sokki kududa pole ju ka odav tegvus vaata palju sokid maksavad poes.Pealegi sokid kuuluvad jahimehe lisavarustuste hulka.
Jähil käin täpsel nii palju kui aega on ja ei saa öelda et jahilkäimine odav läbu (lõbu) on arvan et see fiiling mida metsast saad kaalub vist küll nii mõnegi teise hobi üle ,muidugi on see maitse asi.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

et siis relvast

Postitus Postitas Feen »

esimeseks relvaks, nagu juba soovitati, sileraudne. Küll vintraudsega aega on. relvade hinnast... kui vaadata nt. Browningu sileraudseid jahipüsse, siis tuleb tõdeda, et sellise summa eest, mis nad maksavad, saaks täiesti laskva vintpüssi, ja igast träna pealekaubagi. Ahjaa.. ise soovitan pukkraudset püssi, tunduvalt stabiilsemad. Vähemalt enda kogemused näitavad seda. (kuigi, minu kogemused piirduvad kahe relvaga, ja eks nad ole erinevast kvaliteediklasist ka). Ja kui rahakott lubab, siis mingi 7500ga saab vägagi hea relva kätte.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Külaline

Re: et siis relvast

Postitus Postitas Külaline »

[quote="Feen"]esimeseks relvaks, nagu juba soovitati, sileraudne. Küll vintraudsega aega on. relvade hinnast... kui vaadata nt. Browningu sileraudseid jahipüsse, siis tuleb tõdeda, et sellise summa eest, mis nad maksavad, saaks täiesti laskva vintpüssi, ja igast träna pealekaubagi.
Hinna pärast nüüd küll ei saa langetada otsust kas sileraudne või vint, need ikka mõeldud erinevate jahtide jaoks. Ise võtsin esimeseks püssiks sileraudse ja olen otsusega väga rahul. Sellega saab kõik jahid peetud ja vindist natukene ohutum, kuul ei lenda nii kaugele. Ei tasu mõelda, et kui mul juba relvaluba taskus küll ma siis juba tean kuidas tulistada ja et sileraudse kuul tapab ju ka, kütiliinis esimesi kordi seistes on situatsioon ikkagi algaja jaoks uus. Muidugi kui sileraudne olemas ja jahil käimise kogemused ka siis tuleb ilmselt ka vint hankida. See kas ostta vene relv 7000 või Browning ca 30 000 eest on võimaluste küsimus ja kui rahakott lubab siis mina soovitan viimast varianti, püssi ei osteta ju üheks aastaks. Kui aga arvad, et käid kuus korra metsas siis soovitan kasutatud vene IZ, kuulutusi on pidevalt Kuldses Börsis ja maksavad ca 1500 kr.
Vasta