Palun abi sileraudse valimisel

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Palun abi sileraudse valimisel

Postitus Postitas shorty »

Relvaeksam tehtud ja plaanis lõpuks ka relv soetada. jahimehe paberid käes juba 2 aastat, aga varem pole jõudnud.
1) Püss ei tohiks väga kallis olla (mitte rohkem kui 3000EEK´i). Võiks ju olla mingid nikerdused ka, oleks uhkem tunne. Võib olla nii 12, kui 16 kaliiber. Mulle meeldivad ka välised kuked, nii et äkki oskab keegi miskit soovitada.
2) äkki teeb keegi mulle selgeks, mis on kaliibrite 12 ja 16 tolli- ja mm-mõõdu vasted, kui asjale üldse nii läheneda saab.
3)Leidsin poest ühe vana Saksa 16kaliibrise horisontaal raudadega Bayard´i jahipüssi. Relv oli suhteliselt odav(nähtavasti tingitud sellest, et kaba puuosa oli pisut mõras ja mingi kruvi oli puudu, aga see ei teinud teda minu silmis vähem sümpaatseks, muus osas oil kõik korras ja müüja arvas, et ehk on kuskil vaka all hoitud ja nüüd müügiks toodud). Kui keegi teab midagi Bayard`i jahi relvadest võiks kindlasti märku anda, netist pole suurt leidnud.

Samas kui keegi leiab, et tal on minu kriteeriumitele vastav relv müüa, võib ühendust võtta, 56500454 Martin
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

2-se punkti juures saan sind aidata,ülejäänud asjad jäägu targemate meeste jaoks. :D
kal 12= 18,2mm ja kal 16= 16,8mm
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Postitus Postitas fooniks »

kas kasutatud relva on mõtet osta? ise ostsin mõned kuud tagasi omale uue kaheraudse 12cal ja olen praegu päris rahul. ise lähtun asjast et kõik mis on kasutatud võib peita endas varjatuid vigu. kas see risk tasub end ära? relva ostad ja kui relva eest hoolitseda siis jätkub seda veel ka lastelastele. parem kogu sügiseni raha ja osta uus on minu arvates mõtekam. kuid see minu arvamus...
edu ostmisel
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Külasta Raplas asuvat Valdu relvaäri (reklaam ajakirjas olemas),võid leida oma probleemile lahenduse :!:
Paremat!
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

"Huvitavaid" asju võid kohaliku relvainspektori käest ka küsida. Neid, mis omaniku surma või mõne muu juhuse tõttu politsei varakambrit täidavad. Hinnad on soodsamad, kui arvata oskad.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Lisan veel juurde, et see "pruugitud" relv" võib olla kvaliteetsem, kui antud hetkel kaubandusest odavamat isendit ostes. Pealegi see lapselapsele pärandamise jutt on minu arvates jama juba sellepärast, et sa ei tea, kas neid üldse tuleb ja kas ka mõnel jahihuvi tekib.
Pealegi uuri oma seltsis ka meeste käest, sest paljudel vańematel meestel võib kodus leiduda nii mõndagi "üleliigset".
ikka lõbusalt
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Politseist info saamine ei pruugi nii lihtne olla, peab ikka kedagi tundma. Politsei ülesanne on neid hoiustada ja müük on omaniku mure. Ise olen ühel korrral ühes laos lapanud ja paar riista olid päris head, aga omanikul oli pärimisasi pooleli ja sinna see tehing jäigi.
Kui kettalaskmisvõistlustele minna ei plaani siis jahiks piisab ikka kasutatud siledast küll. Peaks ca 1500kr kätte saama (lisandub lubade maksumus). Kukkedega riist on efektne, aga ohutu ja mugava jahi jaoks on ikka kinnise lukuga püss parem. Raha hakka parem uue vintrelva ja optika jaoks koguma. Sest kui maitse suus siis aasta pärast hakkad selle teemaga tegelema 8)
Kivi kotti!
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

Politseis vist isegi üks tuttav on, kelle kaudu "saab" ja peakski siis temalt uurima. Rahaga nagu ka probleemi pole, et võiks kohe (uue sileraudse või) vindi osta, aga pole huvi. Või vähemalt: kui valida sileraudse ja vindi vahel. Esialgu plaanis ikka 1 relv soetada, ei taha 9-korruselisse kappi hakata vedama. Vanemate relvadega see ka, et tundub teistel "hing ja lugu" olevat. Uuemad kuidagi ühetaolised ja kuivad, see tõttu eelistakski vana. Kindlasti ütleb nüüd mõni, et mis sa sealt politsei laost otsid, kui relvale "lugu" tahad, sest seal ju pole enamasti omanikkugi teada (või vähemalt sa ei saa kontakti), aga minu jaoks juba graveeringud ja sarnane asi omaette elamus.

Kui väliskukkedega ohtlikum, siis peaks vist ikka sisemistega muretsema. eks see paistab sobivate esemete üles kerkimisel. Samas praegu pole saanud ühtki soovitust KINDLA MUDELI kohta. Mida, siis ikkagi soetada ja mida mitte?

Äkki annab keegi peale kaliibrit mm-mõõdu vastetele ka tollimõõdu vasted(12-le ja 16-le)
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

NB! Kas keegi oskab selle Valdu relvaäri kodulehte või füüsilist aadressi anda? siin foorumist leitud aadress oli mingi metsatehnika lehekülg.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ega tal minu teada selle relvmüügiasja kohta paremat polnudki. Sama firma, mis metsatehnikat müüb, tegeleb ka kasutatud relvadega.
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

"Kui väliskukkedega ohtlikum, siis peaks vist ikka sisemistega muretsema. eks see paistab sobivate esemete üles kerkimisel. Samas praegu pole saanud ühtki soovitust KINDLA MUDELI kohta. Mida, siis ikkagi soetada ja mida mitte?

Äkki annab keegi peale kaliibrit mm-mõõdu vastetele ka tollimõõdu vasted(12-le ja 16-le)[/quote]"

Anti ju kirjutas sulle vasted mm! Ja täpsemat infot Kaliibritest leiad Jahiraamtust.

Kukkedega relva puhul pole ohutusega rohkem probleemi kui see, et võib vinnastades või vabastades sõrme alt libiseda ja pauk läheb sihtimata lendu (osadel mudelitel on ka täiendavad kaitsemehanismid, mis ilma päästikut vajutamat ei võimalda kukel lööknõela puudutada).
Olulisem on ikka mugavus/kiirus. Näiteks jänese jahil hüppab jänes kuuse alt välja ja kui sa alles kukkesid hakkad venitama on sell juba läinud. Või passides kobrast kõlab vinnastades krõps ja loom võib jälle laskmata jääda. Need on praktilised tähelepanekud.
Kinnise luku puhul peaks kaitseriivi proovima, et mida hääletum seda parem. Markide osas pead ikka vaatama, mis õlga istub ja rahakotile sobilik on!
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

vabandust olin pisut laisk :lol: ei viitsinud mm tollideks teha ja selle pärast küsisingi nüüd tollide kohta.
Siiski võiks rohkem kindlaid mudeleid pakkuda. 3000 jäägu piirhinnaks. Õlgaistumise koha pealt: see Bayard oli väga mugav, aga paar mõra tagalaadis panevad mõtlema. Kas keegi oskab konkreetselt öelda, kas tervet tagalaadi puuosa on võimalik ümber vahetada ja kui on, siis kelle poole sellega pöörduda.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kukkedega relva plussiks on aga see, et kui päev otsa mööda metsa liikuda/hiilida, siis peavad sisekukkedega püssil kogu aeg vedrud pinge all olema kaitseriivis, nt lendutõusva linnu laskmise korral laadimine koos vinnastamisega võtab aega ja teeb rohkem lärmi kui kätteharjutatud hääletu väliskuke vinnastamine. Sel viisil ei väsi vedrud.
Kui mudelitest rääkida, siis oskan ainlt vene omade kohta öelda. Kukkedega on parimad tuula BM-id. Sisemiste kukkedega TOZ-34 on väga hea õlgaistumisega ja mugav pukk, kuid õrnavõitu konstruktsiooniga. Tugevaima konstruktsiooniga horinsontaalraudadega vene püss on IZ-54, ka parema haavlijooksuga, kui uuemad iz-id, mil toru läbimõõt peenem. Samas on ta isiklikult minu jaoks ebamugavam kui toz, istub õlga halvemini ja üldse kuidagi "tuimem".
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

tundub, et see, kas välis- või sisekuked, on iga ühe maitse asi siis.

Väike mõttekäik Honkomehe ja teiste rääkijate jutust kokku(enda arvamus ka suuresti): a)Kui kasutada sisekukkedega relva ja harjuda kaitseriiviga, siis võib ju ühel hetkel kogemata juhtuda, et riivi pole peal, kuigi ise arvatakse, et see on peal (või isegi kui ei arvata, aga teda ei ole) ja selle tagajärjel läheb püss lahti (kas kukub, siis maha ja päästemehanis vabaneb või lihtsalt liigses kindluses vajutatatakse kogemata päästikule). võib veel selline asi olla, et riiv üldse ei tööta, aga see kehtib, siis ikka juhul, kui peremees kehv olnud.
Teisalt väliskukkedega võib lihtsalt näpp libiseda vinnastamisel ja juhuslik lask toimuda, samas pole seda ohtu, et ei tea, kas riiv peal või mitte. Kui kukked ikka vinnas, siis tuleb pauk, kui päästad (kui just miskit püssil viga pole ja siis ei räägi ma enam püssikasutamisest). Nii et mõlematel süsteemidel omad vead, ja inimeste süü läbi avalduvad!!!

Aga kui tagasi relvavalimise juurde, siis Vene relva soetamine mul tegelikult meelel ongi olnud, kui lihtsalt mõni muu peaks paremini sobima, võtan tolle. Vene IZ´id ja TOZ´id ju meie maal levinumad ka. Kui ei, siis palun parandage. Kus kohast neid Tuula BM leida võib(või käib asi jälle hea õnne peale, et kui leiad....). Muidu olen paar korda ka sportrelvi proovinud, aga nondega vist kuuli ei lase?

Mida rohkem erinevaid variante pakute, seda kergem mul otsust langetada :wink:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

sileraudse valimine

Postitus Postitas jorr »

See kaitseriivi lugu on nii,et kui lükkad ette on vaba ja pauk tuleb.Uuematel püssidel viskab lahti murdes ise kaitseriivi peale ja ka kaitseriivist vabastamine teeb väikse krõksu, samas saab välikukkedega püssil kuke nii vaikselt vinnastada,et mingit heli ei ole.Tuleb vajutada vinnasamisel päästikule ja kui kukk vinnas vabastada kõigepealt päästik ja siis kukk.Sisekukkedega püssiga jälle kiiremini jõuad lasta peale padruni vahetust.
noorus on ilus aeg
Vasta