Palun abi sileraudse valimisel

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Näinud ja lasknud kah. Oli ka sinna aega relv, vist natukene uuem. Hästi hoitud, st, rauad ei roostetanud, pealt ei roostetanud, mehhanismid töötasid korralikult. Pikealt ei põmminud, mõned proovilasud ainult. usun, et see pole sama relv, mis müügis, aga võimalik, et sarnane. kui keegi 5000 eest sellise relva müüks, mis tookord käes oli, siis ostaks ära (kui liigset raha muidugi on). Koprajahiks vast kea, linnujahiks ka hea, seajahtigi sobiks, vast. Nu, ega mingeid põhjalikke laskmisi sellega ei teinud, proovisin ainult paar pauku igast rauas ja tulemus oli ok. Kena nägi välja ka. Nii, et kui ostma lähed, siis proovi lasta ka ja vaata üldse kriitilise pilguga... aga võib olla asjalik relv (no, sportimiseks see relv siiski ei ole).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Sellest konkreetsest relvast on ka kuskil selles foorumis varem juttu olnud minu meelest.

BM
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Re: Sergo - Poolautokas

Postitus Postitas sergo »

einstein kirjutas:Lasin ikka tiirus päris palju. Liikuva rauaga MZ kipub minul üles laskma ja mida tugevam pauk seda rohkem. Ilma harjutamata võib suureks pigilinnulaskjaks jäädagi. Kui korraliku sportingurelvaga tundus peale 150 pauku et taldrikud hakkasid kergemini kukkuma, siis MZ-ga selgus vajadus veel vähemalt samapalju lasta.


tegelikult hakkabki üles laskma, ta tehtud ju vene tugevusvaru arvestades lääne mudelite järgi, kui mälu ei peta siis oli selleks Browning, võin ka eksida, tehasemeeste jutt(siis peale teist pauku nagunii poole või rohkem mööda paned. Aga kes venes siis moona, rohtu või pauke luges, rahva omapära...) Kui oleks võimalus, tahaks proovida ühesuguste paukudega nii umbes 70-kümnendate Br-i kui MZi, vahe pidi lihtsalt selles olema, et MZ mitte ainult haaavlipüss, vaid mõeldud endise NL laiadele avarustele universaaliks. Ja seal veel mingi kartus vene rohu suhtes, nii, et kogu mehhanism ka tugevamat pauku ootabki. Siis veel tööks pakases üht sulgurseibi regullida tuleb jne) Minu jagu kuuliga väga hea, haavliga ei meeldi lasta kuna püssi sihtimisosa liiga pikk. Muidugi, maitse asi. Mulle luha peal kahest paugust korraga jagub.

Aga tiirus laskmine selle püssiga parimal juhul katseid tehes kuuliga. Kahega järjestikku OK, ka looduses. Väga hea täpsus ja tulejõud tänu rauale. Tabamis-ja peatamismkaugus suurem kui tavasileraudsetel, kogemused olemas, sihtimine võtab paar kümnendikku sekundit rohkem aega.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

shorty kirjutas:Relvaeksma tehtud, aga selleks tuli tasuda ainult see eksamitasu 200.-. Ei lugenud hoolikalt neid tasusid läbi ja vintraudne jahirelv jäi kahe silma vahele. Või oli siis põhjus, et Tallinna mehed arvasid, et vindile luba 2K. Praegu ootangi kuna konstaabel koju tuleb.

Helistasin ja küsisin selle Saueri kohta järele. Nähtavasti enne 1940. aastat valmistatud. Rauad olevat seest korras, aga kuna hoiti riidekotis, siis raudadele kotimuster peale sööbinud. Hind 5000.-, aga vana ütles, et rohkem selline uunikumrelv. Ise laskvat aegajalt märki sellega. Mida arvata? Kas need vanemad kombineeritud Sauerid jahipidamiseks sobilikud? Millised tootjad tänapäeval kombineeritud jahirelvu pakuvad ja mis hinnaklassis?


1. loe oma esimest küsimust
2. küsi endalt, mida tegelikult soovid(mis jaht, kellega, kellele jne?)
3. loe kogu eelnev jututuba incl. kõik temaatikad läbi, k.a. ajalugu, sellega ammutad tasuta tarkust, ei pea maksma riigilõive
4. mõtle, kas Sul on vaja püssi jahilkäimiseks, püssi nime pärast jne. Kui Sa ainult raha loed juba püssi soetamisel, muust jahimehe jaoks kaasaskäivast lugu pidamata siis konsulteeri enne oma jahiseltsi meestega
5. Sinu kirjeldatud Saueri taastamine relva nime vääriliseks maksab rohkem kui Sinu praegune soovide piir ilma Sinu esialgselt soovitud relva maksumuseta pluss Sinu poolt mainitud Saueri maksumus, sõltuvalt lõppresultaadile esitavatest nõuetest muidugi.
6. alusta algusest ja mõtle veelkord

Ära pane pahaks, mina õppisin ujuma kevadise suurvee ajal kui mu sõber mind parve pealt vette kiigutas siis kui mina arvasin, et ma parve kapten olin. See juhtus AD 1962.

Meil vanadel jahimeestel kipub temaatika tihtipeale suures tarkuse jagamise tuhinas laiale valguma, seda enam peaksid noored teadma mis neile hea. Lugupidamisega
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

vallo kirjutas:Feen kas sa oled nimetatud kolmeraudset oma silmaga näinud , mind ennast hakkas huvitama. :wink:


kirjutaksin ka alla, olen ühte analoogi näinud, tollel ainult vintraud siledaks puuritud oli olude sunnil, järgi oli jäänud mingi 9 mm. Unistada ju võib, mis oleks kui oleks? Tol riistal käis luku avamine päästekangi avamisega alt paremale pööramisega, väike aga parandatav loks oli ka sees
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

käisin äsja seda Sauerit sisi vaatamas. kollektsioneerimisrelvana oleks tore asi, aga kaasavõetud asjatundja ütles, et jahiks sobimatu. Vintraud oli tegelikult väga heas korras, aga siledates mõrad sees. Väljast polnud ka kõige hullem, kuigi aeg oli oma töö teinud.

Mida arvate 16kaliibrilisest IŽ 27E´st? Kui hästi läheb saan isa vana (siiski peaaegu uue) püssi politseist tagasi.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahipüssi valik

Postitus Postitas jorr »

Ise olen IZ 27E-d kasutanud vist peale 30 a. ka 16kl ja ei nurise sugugi.Veel talvel lasin 60m pealt kuuliga 10 sm ringi kuigi päraosa tegin kunagi veidi ringi.Kui ostsin, oli neid püsse aint kaks tükki Tartus "Dünamo" kaupluses ja teine püss ka meie pundi jahimehel kasutusel.Praeguseks on küll juba raual plekid sees sest seisis vahepeal puhastamata üle aasta.Aga vene relv, see nii nagu sattub.Ja teisele püssi soovitada------ aga kuule kas sul naine on, ma soovitaks sulle mõne?Mis kaalus või kui pikka tahad? :D
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

shorty kirjutas:Mida arvate 16kaliibrilisest IŽ 27E´st?

Mul see kapis ja üldiselt ei kurda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

shorty kirjutas:käisin äsja seda Sauerit sisi vaatamas. kollektsioneerimisrelvana oleks tore asi, aga kaasavõetud asjatundja ütles, et jahiks sobimatu. Vintraud oli tegelikult väga heas korras, aga siledates mõrad sees. Väljast polnud ka kõige hullem, kuigi aeg oli oma töö teinud.

Mida arvate 16kaliibrilisest IŽ 27E´st? Kui hästi läheb saan isa vana (siiski peaaegu uue) püssi politseist tagasi.


seda ma sulle taastamisest kirjutasingi, püssi saab lahti võtta nagu Lego, neid siledaid saab ka uute vastu vahetada, täna täitsa teostatav, järgi jääb vaid nimi ja number. On Sulle tähtis nimi või tegu?
Tegelikult on arusaadav, et Sa ise ka ei tea mida Sa soovid, loe retsept läbi mida eespool kirjutasin.
Vasta