Palun abi sileraudse valimisel

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

honkomees kirjutas:
sergo kirjutas:...
käisin praegu just "oma päris esimest" kapist välja võtmas ja kontrollimas seda lahtitegemise värki, jutt siis sellestsamusest BM-16 st. Minu jagu tuleb lahti nii vinnastamata kui vinnastatud kukkedega ilma mingite hookuspookusteta. See selleks....

No minu BM-16 küll ei avane ilma paremat kukke enne alla laskmata, lihtsalt hoob läheb vastu ja ei saa pooleks murda, püss vist aastast 67.


mul 1961, töötab nii nagu kirjutasin
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

honkomees kirjutas:
JUC kirjutas:Välis kukkedega püssidel on kukepüüdjad sees. Vinnastajal on üks hammas juures. Jutt et näpualt libisedes pauk tuleb on jama. Proovi järgi Lükka kukke ettepoole, kui kaugele läheb.Kas ulatub lööknõelani ja ka tongini. Teine asi kui vajutad samaaegselt päästikule. Kuke mahavinnastamiseks saab mõned püssid ka lahti murda siis näpp kukele, tõmba tagasi lõpini, vajuta päästikule ja lase kukk aeglaselt lahti.
aga kui pääseb vinnastamisel lahti enne kukepüüdjani vinnastamist, tugeva vedru korral võib ka siis paugu teha. Ja endalgi juhtunud kõva külmaga pooleksmurdmiseks parema kuke allalaskmise juures, et kohmetunud näpud ei suutnud kordineeritult kukke alla lasta ja päästikut vajutada ja käiski pauk ...


Honkomees nimetas ka õige põhjuse, "kõva külmaga kohmetunud näpud", ega toas soojaga see kukk ei libisegi. Ja enne kuke mahavinnastamist on vaja ju PÄÄSTIKUT vajutada! Kui veel lisada algaja kogenematus siis on kõik tingimused juhusliku paugu tegemiseks olemas.
Mis ei tähenda, et see kõik sinuga juhtuma peab :wink: Stiili mõttes oleks ju eestlaetav püss veelgi lahedam, must püssirohi.....
Kivi kotti!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Peaks hoolega uurima, kas sellised edevad vanad relvad kaasaegseid laenguid üldse välja kannatavad, missuguse pikkusega on nende padrunipesad jne.jne. Ükski graveering ega sisselöödud kullatükk laskeomadusi ei muuda. Rublaaja lõpul osteti suure hurraaga kokku neid Iž-27- meid, mõni neist püssidest pole jahile jõudnudki või kui, siis paar korda. Papidel kodus seisavad. Endal õnnestus hankida sellest sarjast 1000.- krooniga, aastat 6 tagasi tuliuus. See oli üks väga õnnestunud ost nii mat. kui ka relva enda omaduste mõttes. Muidugi tegin ta koheselt ümber, kaba ma mõtlen. Eriti toreda kuulijooksuga püss. Uuri mees sellest sarjast, vanad on küll ilusad vaadata aga paljud neist ei kannata tõesti kaasaegset matsu välja. Saad seina peale ja vaatamiseks, mitte jahipidamiseks. Kui kogemusi vähe, ja käest hakkad ostma, las mees näitab tiirus mis püss teeb või võta ``tegija`` kaasa, siis ei saa loksu kaela. Ilu on ka üks jube terav konks, otstarbekusega tihti kokku ei lähe, kui läheb, siis on hinnad meeletud.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

Sergo - Poolautokas

Postitus Postitas einstein »

Lasin ikka tiirus päris palju. Liikuva rauaga MZ kipub minul üles laskma ja mida tugevam pauk seda rohkem. Ilma harjutamata võib suureks pigilinnulaskjaks jäädagi. Kui korraliku sportingurelvaga tundus peale 150 pauku et taldrikud hakkasid kergemini kukkuma, siis MZ-ga selgus vajadus veel vähemalt samapalju lasta.
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

To Baddmann: Kas see 20 kaliiber püss asus Läänemaal ja oli katkise kabaga?

Selle koha pealt olen indian`iga täiesti nõus, et kui vana ja graveeritud ning muidu ilus püss, aga korralikult ei lase, siis jätan ostmata. Aga kui korralik, laseb ja muid vigu pole, siis ei näe põhjust soetamata jätta.

Keegi siin varemalt soovitas Börsi vaadata ja leidsingi järgneva kuulutuse "Müüa jahipüss Sauer; kolmeraudne, kaliiber 16/9.0". Hinda polnud antud aga äkki keegi oskaks umbkaudselt öelda? Mida arvate kolmeraudse soetamisest? või see vähem lasknud mehele sobimatu? Keegi vist siin teemas sellest pole rääkinudki. Kui saaks selle asja ka läbi vaadatud, siis vist enamik minu huviorbiidis olevad relvad läbi võetud. Küsimus konkreetse kolmeraudse relvaloa kohta ka: kas riigilõiv tuleb tasuda sileraudse (200.-) või vintraudse(2000.-) eest? või hoopis kombineerituna?
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Riigilõiv on sama nii siledal kui vindil. Aga 2000-3000 eest sa 3raudset küll kätte ei saa.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kui drilling korralik on,siis tuleb ta eest välja käia ca 20-30 tuhat.Oleneb mis optika peal on.Riigilõivu peab ta eest maksma 200.- pluss relva loa eest 200.- ja läheb ta kombineeritud jahirelva alla.Iseenesest väga hea püss ja soovitan soojalt.
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

eriti teda ei julgenudki 2000-3000 eest saada ka, aga 20-30K`d esialgu välja käia liiga palju.

aga muidu hetkel lõivudega selline seis, vähemalt politsei kodulehel kirjas:

*relva tundmise ja käsitsemise eksam 200 krooni
*soetamisloa eest 200 krooni
*relvaloa eest 200 krooni (sile- või vintraudsed või kombineeritud jahipüssid, gaasirelvad)
*relvaloa eest 2000 krooni (muud vintraudsed relvad)
*paralleelrelvaloa eest 200 krooni
*relvaloa vahetamise eest 50 krooni
*soetamisloa pikendamise eest 50 krooni

Esimesel korral ei pannud tähele, et vintraudne jahipüss ja muu vintraudne kaks erinevat asja. Jahirelvad õnneks ainult 200.- ikka.
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

indian kirjutas:Rublaaja lõpul osteti suure hurraaga kokku neid Iž-27- meid, mõni neist püssidest pole jahile jõudnudki või kui, siis paar korda. Papidel kodus seisavad. Endal õnnestus hankida sellest sarjast 1000.- krooniga, aastat 6 tagasi tuliuus. See oli üks väga õnnestunud ost nii mat. kui ka relva enda omaduste mõttes.

Ka minu selle aasta alguses soetatud "27" on sarnase ajalooga- sai ostetud ühelt vanapapilt peaaegu uus vanem relv samuti 1K eest :)
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

shorty kirjutas:To Baddmann: Kas see 20 kaliiber püss asus Läänemaal ja oli katkise kabaga?



Ei, see mida mina vaatasin, asus Valgamaal ja kaba katki ei olnud.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

shorty kirjutas:Keegi siin varemalt soovitas Börsi vaadata ja leidsingi järgneva kuulutuse "Müüa jahipüss Sauer; kolmeraudne, kaliiber 16/9.0". Hinda polnud antud aga äkki keegi oskaks umbkaudselt öelda?

Mida Sa nuputad siin? Kas tel. numbrit all polnud?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma olen ise sellisest vanemast Saueri kolmeraudsest relvast mõned lasud teinud, niisama prooviks. Mulle meeldis. Optikat peal ei olnud, pauku kannatas, ümberlülitamine oli tore. Olemiselt selline, vana-aegne aga korralik. Ja sellise relva eest ei küsi keegi 20-30 k, pigem mõne tuhande kanti. Ahjaaa... selle konkreetse relva lugu oli see, et mingi sulane oli kogemata riida põlema pannud, mingi raha veel lisaks pätsanud ja jalga lasknud. Tema olemist revideerides selgus, et mehel selline püss ja padrunid ka kaasas. Arvatavasti illegaalne relv. Kui nüüd selline relv politseisse viidi ja sis hiljem müüki läks, nu... ei usu, et väga kallilt.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

shorty kirjutas:Esimesel korral ei pannud tähele, et vintraudne jahipüss ja muu vintraudne kaks erinevat asja. Jahirelvad õnneks ainult 200.- ikka.

Relvaeksam sul ikka on tehtud?
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Feen kas sa oled nimetatud kolmeraudset oma silmaga näinud , mind ennast hakkas huvitama. :wink:
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

Relvaeksma tehtud, aga selleks tuli tasuda ainult see eksamitasu 200.-. Ei lugenud hoolikalt neid tasusid läbi ja vintraudne jahirelv jäi kahe silma vahele. Või oli siis põhjus, et Tallinna mehed arvasid, et vindile luba 2K. Praegu ootangi kuna konstaabel koju tuleb.

Helistasin ja küsisin selle Saueri kohta järele. Nähtavasti enne 1940. aastat valmistatud. Rauad olevat seest korras, aga kuna hoiti riidekotis, siis raudadele kotimuster peale sööbinud. Hind 5000.-, aga vana ütles, et rohkem selline uunikumrelv. Ise laskvat aegajalt märki sellega. Mida arvata? Kas need vanemad kombineeritud Sauerid jahipidamiseks sobilikud? Millised tootjad tänapäeval kombineeritud jahirelvu pakuvad ja mis hinnaklassis?
Vasta